Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

1 minute ago, Redoran said:

 

0:50

 

 

Sve se može kada se hoće. Ali kada se po svaku cenu neće onda kreće komedija.

Taj penal Italije protiv Čilea pamtim kao jedan od sramnijih. 

Ako je tako, dovoljno je da napucaš braniča™ u ruku i eto ga penal? Em je bilo vrlo blizu, em je ruka bila uz telo.

Izgleda da smo svi sluđeni sa ovim novotarijama, poslednje što znam je ono što je napisao @Mindaugas Žukauskas, svaka ruka napadača je ruka, svaka ruka odbrambenog nije penal.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Gvardiola, umesto sto kenja sudijama, bolje da razmisli malo o ovoj odbrambenoj formaciji koju je Liverpul busio nekih 75 minuta kako je hteo.

 

Evo razmislio je:

Quote

I would like to talk about my team's performance: it was so good. The way we played, with the problems we have in the squad, it was awesome. One of the best performances we have played. 

:blink: 

 

Ali ipak je efektno poentirao na kraju: 

Quote

 We lost because they scored three goals and we scored one.

 

Link to comment
1 minute ago, čekmeže said:

poslednje što znam je ono što je napisao @Mindaugas Žukauskas, svaka ruka napadača je ruka, svaka ruka odbrambenog nije penal.

 

Tako je, to se primenjuje cele sezone. Tottenhamu je valjda bio poništen gol kad je Lamelu u napadu lopta ovlaš zakačila po ruci sasvim slučajno, prilepljena mu bila za telo, nije mogao ništa da uradi... ali jebiga, nulta tolerancija! 

 

Kad bi se isti standardi primenjivali na braniče, bilo bi pet penala po utakmici.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Nema tu sta da se potire, ako se to svira kao prekrsaj onda ga je Bernardo Silva prvi napravio i igra se odmah prekida, tako da je igranje Arnolda rukom irelevantno. Sudija je obe situacije, dosta slicne, ocenio kao "dozvoljeno" igranje rukom i ispostovao kriterijum. Gvardiola, umesto sto kenja sudijama, bolje da razmisli malo o ovoj odbrambenoj formaciji koju je Liverpul busio nekih 75 minuta kako je hteo.

 

pročitaj pravilnik, ne postoji taj spin po kom je trentovo igranje rukom u dozvoljenoj sferi.

 

ja svakako podržavam da pep razmisli malo kako da postavi odbrambenu formaciju bez pola igrača iz linije, uključujući i jedinog world class štopera, ali podržavam i da prikenjava sudiji zbog dva nedosuđena penala...pošto smo imali dva nedosuđena penala na tekmi. (možemo valjda drugi da računamo makar u diskutabilne sad kad smo dokazali da ne bi bio nikakav presedan da se sudio)

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 the hand/arm has made their body unnaturally bigger

 

Ne znam zašto insistiraš na ovoj stavci. Jasno je da svako igranje rukom čini telo bigger. A opet, ne svira se svaka ruka, što znači da nije svako making their body unnaturally bigger penal. Kao što sam ti rekao, slušajući brojne analize raznih sudija i Širera po TV, to sa bigger body se uglavnom poteže kad je šut upućen na gol ili kod snažnih centaršuteva. Da li je branič svesno ostavio ruke pored tela, iako je mogao da ih skloni. Kod ovako sporih lopti kao što je TAA, uglavnom se poteže pitanje deliberate handball ili ne, nema bigger body pravilo s tim ništa. IMO

Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ne znam zašto insistiraš na ovoj stavci. Jasno je da svako igranje rukom čini telo bigger. A opet, ne svira se svaka ruka, što znači da nije svako making their body unnaturally bigger penal. Kao što sam ti rekao, slušajući brojne analize raznih sudija i Širera po TV, to sa bigger body se uglavnom poteže kad je šut upućen na gol ili kod snažnih centaršuteva. Da li je branič svesno ostavio ruke pored tela, iako je mogao da ih skloni. Kod ovako sporih lopti kao što je TAA, uglavnom se poteže pitanje deliberate handball ili ne, nema bigger body pravilo s tim ništa. IMO

 

insistiram na pravilniku, briga me širerova tumačenja istog. a insistiram zbog toga što je bukvalno načinio telo većim. evo ima i slika.

 

EJBsToBWkAEtnfy?format=png&name=360x360

Link to comment
5 minutes ago, čekmeže said:

Taj penal Italije protiv Čilea pamtim kao jedan od sramnijih. 

Ako je tako, dovoljno je da napucaš braniča™ u ruku i eto ga penal?

 

Pre 20 i kusur godina bilo je sramno, U međuvremenu su modifikovali pravila i sada je fazon da nema više gledanja u pasulj i nagađanja šta bi bilo da je lopta prošla, da ruka nije bila tu gde je bila, koliko je situacija bila izgledna... nego se sve lepo svira a gospoda neka nauče da stave ruke na leđa kada brane svojih 16m.

 

Onda dođe situacija da se pomenuta modifikacija primeni protiv izrazitog favorita za titulu i odjednom se vraćamo na standarde od pre 20 godina: da li je bilo namere, da li je bilo uz telo, da li je bio prirodan položaj ruke...

Link to comment

Ovo jednostavno nije tacno, na stanu logika i zdrav razum.

Pisao sam pre gofinu dve, onda bi samo sibali loptu kad se pridje 16 u nadi da pogodi nekog u ruku. Glupo mi da upste pisem o tome.

Nastavite ...

Link to comment
2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

insistiram na pravilniku, briga me širerova tumačenja istog. a insistiram zbog toga što je bukvalno načinio telo većim. evo ima i slika.

 

EJBsToBWkAEtnfy?format=png&name=360x360

 

Ok onda, ukinuti sve one stavke koje si naveo o igranju rukom i ostaviti samo ovu bigger body , jer ona pokriva sve baze, ne? Svako igranje rukom čini telo većim, i onda je uvek penal. 

Link to comment
9 minutes ago, Redoran said:

 

Onda dođe situacija da se pomenuta modifikacija primeni protiv izrazitog favorita za titulu i odjednom se vraćamo na standarde od pre 20 godina: da li je bilo namere, da li je bilo uz telo, da li je bio prirodan položaj ruke..

 

Ovo jednostavno nije istina, ma koliko puta ti i @John Coltrane to napisali. :)

 

Bukvalno vam je Ruxin okačio pravila FA od ove godine pre par strana, ne znam da li ne znate da čitate, ili ne želite. Dakle, itekako i dalje ima varijacija na temu, i nije svaka ruka penal:

 

 


Except for the above offences, it is not usually an offence if the ball touches a player’s hand/arm:

  • directly from the player’s own head or body (including the foot)
  • directly from the head or body (including the foot) of another player who is close
  • if the hand/arm is close to the body and does not make the body unnaturally bigger
  • when a player falls and the hand/arm is between the body and the ground to support the body, but not extended laterally or vertically away from the body
Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ok onda, ukinuti sve one stavke koje si naveo o igranju rukom i ostaviti samo ovu bigger body , jer ona pokriva sve baze, ne? Svako igranje rukom čini telo većim, i onda je uvek penal. 

 

brate aj pročitaj opet taj pravilnik, lepo i natenante. piše tamo dosta jasno šta je penal, a bogami i šta nije penal.

i mislim da loše tumačiš ti to, ne čini svako igranje rukom telo većim. ovo je praktično samo bliže definisan prirodni položaj. da je trentova ruka bila uz telo sve bi bilo ok. ali nije.

 

i kad si već kvotovao pravilnik samo da primetimo da Except for the above offences znači da ovo dole ne potire ništa što piše gore.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...