Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

26 minutes ago, IGORDENVER said:

Pa ispade da je Xhaka najveci problem u Arsenalu, verovatno jer je dao Srbiji gol u sred majcice Rusije.

Arle, Srbine, Arle, Srbine... :D

Link to comment
3 hours ago, ArleKino said:

 

Sve se svodi na kvalitet proizvoda. Jebeni Xhaka kao kapiten Arsenala je probijanje pomičnog dna, o onom zalizanom Spanish-to-English-Google-Translateu da ne govorim. 10 utakmica je Arsenal odigrao ove sezone u ligi, u svih 10 je ušljivo albansko-švicarsko smeće igralo, ni u jednoj od 10 ne mogu reći da smo nadigrali suparnika. 

 

 

Arle je uglavnom hirurški precizan, ali ovde je omanuo. Dakle, Džaka je propustio tekmu protiv Barnlija, koju smo odigrali podjednako neubedljivo kao ovu danas, ali izvukli pobedu na neki hrkljuš. Slično kao Igor iz Denvera, ne vidim preveliku razliku kad je on u igri/van nje. Pogotovo jer Toreira igra kao pijan ove sezone. Što se tiče ovog bacanja trake i skidanja dresa, debelo je usrao. Naravno da će se izviniti na twiteru kurac, palac, ali zaratiti sa navijačima nikad nije dobra ideja. Mentalni test za Granita koji on očigledno nije prošao.

 

I da, zalizani drakula mora da ode što pre, mada je ova sezona verovatno već bačena u vodu što se tiče top4 pretenzija.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Surovo loši, Drakulić bi mogao da odjebe u talasima. 

 

Ovog kapitena ne bih poželeo ni Interu, a oni su se već rešili jednog sličnog. Samo što je taj bolji fudbaler. 

 

Ima prostora da se puno stvari tu popravi i dalje nije kraj top 4.

 

Ono što je evidentno je da se igra ne popravlja a ni rezultati. 

 

Teški promašaj. 

 

 

Link to comment

Pa ne sme da bude bacena, nece biti bolje prilike od ove, kad su u simultanom raspadu Mancester, Totenhem i Celsi, svako na svoj nacin. Pritom, pitanje je da li Arsenal moze da sklopi bolju ofanzivu od aktuelne, pojacanu za jednog kreativca na krilu ili dinamicnog veznjaka. Odbrana je svejedno raspad, ali moze da se zategne da se dogega do cetvrtog mesta s ovim napadom, a od sledece sezone ce stici Saliba i mozda jos neki stoper i defanzivni vezni. Sad im je momenat da se vrate u igru, sledece sezone moze biti samo teze.

Link to comment

Bogami Celzi neocekivano fino gura, iznenadjujuce sjajna igra i rezultati, s obzirom na okolnosti. Vidjecemo dokle ce gurati. Arsenal bez top4 ce biti isti kao i sad, pare i prilika igranja u CL mogu osigurati dobra pojacanja, inace ce biti pretumbavanje istog tima. Junajted ima pare pa moze da bira, dok je Arsenal morao pojacanja da nalazi kako zna i umije, krediti, otplata, pozajmice.. Top 4 je I za Arsenal prioritet.

Link to comment
9 hours ago, radisa said:

Arle, Srbine, Arle, Srbine... :D

 

:s_c: "Čiča Emeri, gde je moje dete

čuvaju ga Džaka i Lakazete, čuvaju ga Džaka i Lakazete."

 

7 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Arle je uglavnom hirurški precizan, ali ovde je omanuo. Dakle, Džaka je propustio tekmu protiv Barnlija, koju smo odigrali podjednako neubedljivo kao ovu danas, ali izvukli pobedu na neki hrkljuš. Slično kao Igor iz Denvera, ne vidim preveliku razliku kad je on u igri/van nje. Pogotovo jer Toreira igra kao pijan ove sezone.

 

Hvala na ispravci. :) Da, tu utakmicu je bar Ceballos odigrao kako treba, vjerovatno jedina dobra koju je odigrao ili na nivou koji od njega očekujem.

 

Boldovano ima svoje razloge. Emery želi da popravlja sve što nije pokvareno i pokvari sve što funkcioniše. Tako ove sezone hoće da Torreira bude Ramsey, goleador iz drugog plana sa ofanzivnijim zadacima. U nekim utakmicama ga je ubacivao ispred Xhake i Guendouzija/kogagod kao maltene desetku.

 

Drakulu neće niko moći otjerati jer Sanllehi ima svoje dilove sa superagentima, otud dovođenje Pepea i Luiza da bi Mendes i Joorabchian omastili brkove. Emery mu treba kao bezmuda figura na klupi, a kad ga istroši, samo će ga nabiti nogom i naći nekog sličnog.

Link to comment
12 hours ago, Zlurad said:

Ne znam sto ste se uhvatili za penaltik. Sam Mane u lajvu je rekao da je video da ce Aurirer da ispuca loptu i da je postavio noge ispred i da ga je ovaj udario po istim. Ama bas niko (ukljucujuci tu intervjuisane igrace oba tima, trenere, Nevila i Kina) nije rekao da je sudja pogresio. Odnosno, Poćetino je rekao da je "technically"" maybe it's a penalty because there is a contact...". "Technically" ga je pregazio po nogama ali posto ga nije video onda je soft. Ako bi bio faul na sredini terena, zasto ne bi bio penaltik?

 

Morao se pobediti Genk. Zato Salah. Prokletstvo od 10, valjda izgubljenih utakmica van Anfielda. Zabavna statistika: Salah has completed 11 passes, the fewest of any Liverpool player. Winks has completed 10 passes. The most of any Tottenham player

 

Penal za Liverpool je skolski primer penala, potpuno neshvatljiva bilo kakva diskusija. Slican penal je sviran za Lazio protiv Atalante, s tim sto je tamo kontakt bio dosta manjeg intenIteta, ali, na moju zalost, isto tako ispravno dosudjen. Mislim; ako sutiranje nogom noge protivnickig igraca nije prekrsaj, sta onda jeste?

interesantno je da su dva tri gola pala posle gresaka ili slabo odigrane odbtane bekova, a sve dobre akcije zavrsile odlicnom odbranom golmana Spursa.

Impresivno  je bilo koliko su Klopovi igraci fizicki pripremljeni i u stanju da pritiskaju protivnika.

Cudno mi je da Spursi nisu pokusali da iskoriste sok domacih igraca posle gola u prvom minutu ieventualno povecaju vodstvo, vec su odmah poceli braniti rezultat. Tesko je ekipi sastavljenoj da igra ofanzivan fudbal branitii rezultat tako dugo. A cini se da su Kane I Son bili dosta raspilozeni za igru.Tek posle vodstva Poola su Spursi pokusavali nesto uraditi napred i, za kratko vreme se videlo, da su i Te kako mogli ugroziti gol domacina.

sudjenje daleko bolje nego na vecini utakmica PL koje sam gledao uz dve greske. Prva; slobodan udarac za Rosa za ocigledan dive, umesto drugog zutog (cisto da se bar jednom sankcionise I kad ostrvski igrac to uradi a ne da bude mentalitet Latinosa vs. Gubljenje balansa Engleza). I drugo, ako je vec odlucio da kazni opstrukciju igraca Spursa posle dosudjenog prekida mogao je dati zuti Sonu koji je to uradio tri puta (i prosao nekaznjen) a ne Sisoku koji je to uradio samo jednom i odmah dobio karton.

Link to comment
2 hours ago, mrdja said:

 

Penal za Liverpool je skolski primer penala, potpuno neshvatljiva bilo kakva diskusija. Slican penal je sviran za Lazio protiv Atalante, s tim sto je tamo kontakt bio dosta manjeg intenIteta, ali, na moju zalost, isto tako ispravno dosudjen. Mislim; ako sutiranje nogom noge protivnickig igraca nije prekrsaj, sta onda jeste?

interesantno je da su dva tri gola pala posle gresaka ili slabo odigrane odbtane bekova, a sve dobre akcije zavrsile odlicnom odbranom golmana Spursa.

Impresivno  je bilo koliko su Klopovi igraci fizicki pripremljeni i u stanju da pritiskaju protivnika.

Cudno mi je da Spursi nisu pokusali da iskoriste sok domacih igraca posle gola u prvom minutu ieventualno povecaju vodstvo, vec su odmah poceli braniti rezultat. Tesko je ekipi sastavljenoj da igra ofanzivan fudbal branitii rezultat tako dugo. A cini se da su Kane I Son bili dosta raspilozeni za igru.Tek posle vodstva Poola su Spursi pokusavali nesto uraditi napred i, za kratko vreme se videlo, da su i Te kako mogli ugroziti gol domacina.

sudjenje daleko bolje nego na vecini utakmica PL koje sam gledao uz dve greske. Prva; slobodan udarac za Rosa za ocigledan dive, umesto drugog zutog (cisto da se bar jednom sankcionise I kad ostrvski igrac to uradi a ne da bude mentalitet Latinosa vs. Gubljenje balansa Engleza). I drugo, ako je vec odlucio da kazni opstrukciju igraca Spursa posle dosudjenog prekida mogao je dati zuti Sonu koji je to uradio tri puta (i prosao nekaznjen) a ne Sisoku koji je to uradio samo jednom i odmah dobio karton.

 

Posle decenija i decenija kukanja, konačno je suđenje u PL po volji navijača Liverpula...

Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

 

Posle decenija i decenija kukanja, konačno je suđenje u PL po volji navijača Liverpula...

 

Izvini sto navodim taksativno (zaista nije pokusaj deljenja lekcija), ali mi je uvek pomalo problem odgovoriti na one-linere, jer su oni obicno snap na neciji post, a ne stav ili misljenje:

1. Nisam navijac Liverpoola (a ni jednog drugog kluba). Vecina timova su mi dragi iz ovog ili onog razloga, a nema tima cijem neuspehu ili nesreci bi se radovao

2. Fudbal mi je hobi (najdrazi posle putovanja) i donosi mi uglavnom pozitivne emocije. Decenijsko kukanje zbog "hobija" bi me bas zabrinulo jer je sasvim dovoljno stresa na poslu, ne treba mi dodatni

3. Uspehe timova koji su mi simpaticni (Velez Mostar, Ajaks, Atalanta) nikad ne dozivljavam euforicno, Jedino licni uspesi i uspesi meni dragih ljudi me mogu oduseviti. TImovi koji su mi simpaticni su mi takvi zbog neke karakteristike koja je meni vazna, a pozicija na tabeli definitivno ne spada u te karakteristike. Volim timove koji dobro rade sa mladjim kategorijama, koji daju sansu igracima iz podmlatka, koji daju odmah po dolasku identican tretman pridoslicama sa strane, klubove koji pokusavaju dati gol, koji radije gube 2:5 nego 0:1. Kad je rec o velikim klubovima, drazi su mi oni koji su prvo napravili rezultat pa postali bogati, od onih koji su prvo ulozili velike pare, pa onda postali veliki klubovi i postigli rezultat. Sve to ne znaci da mi nece biti drag Man City kad igra lep fudbal, kao u ovom trenutku ili Chelsea pod Lampardom kad forsira klince.

4. Sudjenje bas retko komentarisem, mislim da za sve godine na forumima (B92 i PPP) nisam to ucinio vise od deset puta u nekoliko hiljada postova, i to uglavnom kao reakcija na potpuno nerazumne "navijacke" postove ili na nestrucne komentare i predrasude koje sam cuo tokom prenosa. Naravno da mogu pogresiti, ali nikako zato sto je nesto dosudjeno u korist/protiv odredjene ekipe. Vec sam obrazlozio zasto sudjenje u PL ligi smatram najlosije od vecih liga: starost sudija, slaba fizicka pripremljenost sto prouzrokuje losu pozicioniranost na terenu; primena mnogih kriterijuma iz 80-ih godina proslog veka iako je igra silno evoluirala u medjuvremenu; neujednacenost kriterijuma i dvostruki standardi, izvesni nacional sovinizam sto je za mene cist primitivizam i prostakluk (ovoga ima dosta i u Italiji)

5. Ma koliko se navijacke grupe busale u grudi kako su bas oni jedinstveni i drugaciji, sve su to miksevi najrazlicitijih karaktera. Generalizacije su opasne

6. Nikad ne vredjam sagovornike u diskusiji, ne vredjam ni timove ili igrace i jako  bih voleo da mi se dozvoli da budem neutralan i da mi bude potpuno svejedno ko ce osvojiti titulu na ostrvu. Ne volim svrstavanja u grupe, ne tangira me pripadnost naciji, religiji, pa ni omiljenom fudbalskom klubu. Ako ti se ne svidja moje misljenje, to mozes reci i bez etiketiranja. Bilo bi me bas sramota da mi misljenje zavisi od toga koji timovi ili igraci su igrali

Link to comment

Na Arsenal-CP je takodje bilo ludovanja sa VARom, a i Etkinson je mogao Genduziju pokazati i crveni za ono krvnicko odvaljivanje Zahe na kraju meca.

 

 

Link to comment
7 hours ago, mrdja said:

Prva; slobodan udarac za Rosa za ocigledan dive, umesto drugog zutog (cisto da se bar jednom sankcionise I kad ostrvski igrac to uradi a ne da bude mentalitet Latinosa vs. Gubljenje balansa Engleza).

 

Odgovoriću samo na ovaj deo, mada ima još rupa u onoj ekspertizi. Elem, Danijel Džejms i Griliš iz Aston Vile su pokupili brat bratu bar po dva žuta za simuliranje samo ove sezone, neki od tih kartona su baš bili šiljenje kurca. Pričamo o dvojici budućih zvezda na ostrvu, role modeli, jedan čak sa beckhamesque aurom oko sebe, ali nisu imuni na kartone. Pritom još ako dodamo Younga i Allija koji su najviše kažnjavani i razvlačeni po medijima za diving, ne znam kako si stekao utisak o tom ugnjetavanju latinosa. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...