Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

51 minutes ago, Lezilebovich said:

Imaš Chelsea kao primer da to može da funkcioniše (za sada) 

 

Chelsea ima drugačiji sistem od Uniteda kad su u pitanju mladi igrači, a rekao bih i puno više kvaliteta u tim redovima nego Man U.

 

Treba pogledati koga je sve United (prerano) otpisao među napadačima/krilima/veznjacima od odlaska Fergusona da se vidi koliko je haotično stanje u klubu. Memphis, Di Maria, Alexis, Lukaku, Mkhitaryan, pa i Van Persie...samo od ofanzivaca.

Link to comment
Just now, renne said:

napisao je 17 poena od kako je ole menadžer

ole je imao prvih 7 pobeda za redom

a ti banuj

Da, ispravio sam...

 

ALi, ozbiljno, kakvo je to ponašanje... Svi navijači Liverpoola su šta? Svi navijači ManU su šta? Svi navijači City su šta?

 

Odvratno i glupo generalizovanje..

Link to comment

banuj jebi ga

nisu svi, nisi ti, nije moj kum valter

ali ostali navijači liverpula na ovome forumu su mi se smučili

a ti odri šest meseci ako treba, nikakav problem

 

edit: ne oni kao takvi, nego klub koji tako brane

Edited by renne
edit
Link to comment
Just now, renne said:

banuj jebi ga

nisu svi, nisi ti, nije moj kum valter

ali ostali navijači liverpula na ovome forumu su mi se smučili

a ti odri šest meseci ako treba, nikakav problem

Ne, neću, ali nemoj vređati... Nije lepo...

 

Ja retko regujem, ali mislim da ti generlano nis takav da generalizuješ i da ne znam koji ti je sa tim...

Link to comment
Just now, radisa said:

Ne, neću, ali nemoj vređati... Nije lepo...

 

Ja retko regujem, ali mislim da ti generlano nis takav da generalizuješ i da ne znam koji ti je sa tim...

imaš edit

Link to comment

Previse postujem svaki klub u EPL-u da se ovde bavim patkometrijom niti razumem bilo koga a da nije Britanac da se se tako ponasa. Podatak je od kad je potpisao ugovor a ne od kad je postao caretaker (5 pobeda, 4 neresene, 8 poraza. Malo vise. Sorry.) Samo moj pregled pocetka sezone koji je anarhican, glede kraja prosle sezone ako gledamo borbu za Ligu Sampiona koju je par timova igralo kao da ne zeli da udje u top 4

 

 

Edited by Zlurad
Link to comment
7 minutes ago, renne said:

A oladiću malo od epl teme svakako, da ne pravim ni sebi ni drugima probleme

Svi ćemo, sad je ova smarajuca pauza

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Da, ispravio sam...

 

ALi, ozbiljno, kakvo je to ponašanje... Svi navijači Liverpoola su šta? Svi navijači ManU su šta? Svi navijači City su šta?

 

Odvratno i glupo generalizovanje..

 

Navijaci Liverpula arogantni na vrhu, navijaci ManUTD k’o posrani - pobismo se medju sobom, navijac Sitija bog trola...

Bustin je medju retkom gospodom, 189 sinji kukavac, od odlaska Praslina WH ekipa u drugom planu, Smorenko nikad docekati odlazak Eslija, Mercuzzio sam protiv svih, Topnici™ se osecaju toliko iznevereni da vise ni ne pisu (izuzimamo Arleove trenutke lucidnosti)...

 

Slazem se sa tobom za generalizovanje ali moze i neki split Kako vidite navijace PL timova.

Link to comment
6 minutes ago, Lezilebovich said:

Svi ćemo, sad je ova smarajuca pauza

ma jok, imam 50 godina u guzici, i mnogo egzistencijalnih problema da se sa prijateljima raspravljam oko jebenog engleskog fudbala

dosta je

Link to comment

lampard je ocigledno mnogo bolje 'procitao' svoju ekipu i zna kakav fudbal moze da izvuce iz svih ovih klinaca. mislim da bi ole dobio mnogo manje kritika da igra kao lampard, direktan napadacki fudbal a ne ovo sto on pokusava. istina, nema srece sa povredama igraca, martial odigrao odlicno prve tri pa se povredi, pogba najbolji igrac ekipe, svaku drugu propusta, wan-bissaka najbolji odbrambeni igrac se povredio i shaw za kojeg je iznenadjenje ako se ne povredi na zalost. ipak, imas rashforda, ovog klinca jamesa, chonga, pa nek trckaraju i igraju na gol vise, pogtovo sto su toliko para spucali u odbranu pa nema tih problema kao ranije.

treba se reci da postoji i razlika u pritisku i ocekivanju uprave od svojih managera. lampard svakako ima laksi posao. jos nema abramovicha da navrati na treninge.

 

 

cityja ubile povrede ove sezone ali opet imaju toliko kvalitetnih igraca da to ne bi trebao da bude izgovor. evo npr. danas: imaju dva (tri) kvalitetna leva beka i onda pep nesto izigrava sa cancelom desnim bekom na levoj strani...

 

liverpool ima mnogo srece i nema problema sa povredama evo vec drugu sezonu (ako se ne racuna ox)...bice ovo epski choke ako ne osvoje posle ovolike prednosti. a sto je najbolje, cini mi se da iz sezonu u sezonu igraju slabije a ipak pobedjuju vise. van dijk i firmino najvazniji igraci ekipe imo.

 

chelsea igra mnogo bolje nego sto sam ocekivao. mislio sam da ce abraham biti samo jos jedan prosecan engleski napadac za nekog evertona ili crystal palace. ipak za sada covek igra kao ubica ispred gola, mnogo bolju tehniku nego sto sam ocekivao. sjajno je lampard postavio igru i ekipu za njega. za mounta sam imao dvojbe nakon slabijeg drugog dela u derbyju, mislio sam da ce vecinom grejati klupu i da ce posle godinu-dve otici i on iz kluba. lampard mu odmah dao da igra u prvoj postavi iako je barkley sabio pripreme. 

hudson-odoi se vratio ranije nego sto sam mislio i izgleda odlicno kada se zna kakvu je povredu imao, jos mora mnogo da proradi na finishingu jer je vec u ovih nekoliko utakmica promasio 3-4 100% sanse. tomori takodje iznenadjenje, ipak i on poceo da kiksira protiv lillea i danas. sto je mozda i ocekivano za mladog stopera koji gotovo da igra bez prestanka vec desetak utakmica.

pulisic tek treba da se ubaci u sistem ekipe i lige, emerson povredjen, rudiger odigrao 45 minuta ove sezone i opet se povredio, kante se vratio tek pre 4 dana a loftus-cheek jos treba za otprilike mesec dana da zaigra. 

bice zanimljivo kako ce lampard hendlovati ekipu kada se svi vrate, bice nekoliko dobrih igraca na tribinama na svakoj utakmici. jos uvek nemam pojma kako i gde ce da implemntira loftus-cheeka, koji je rekao bih bolji od mounta (ako nije mnogo regresirao sa ovom povredom)...

Link to comment

Mogu da potpišem ovo osim slabije igre LIverpoola... Igraju isto kao prošle godine, dosta mrljavo... Pretprošle godine su igrali prelepo, i sad svi poredimo tu sezonu i ove dve... Liverpoolu se povredio prvi golman, i brani čovek koji 3-4 godine je uglavnom rezervista i nije branio, nije to baš sreća sa povredama... ALi, Liverpool ima veću dubinu od Citja i povrede bilo koga, osim možda VanDijka ih još ne bi izbacila iz trke za titulu, čak možda ni dve povrede, ako nije Firminho u te dve...

 

Meni je Čelzi hit, ali ozbiljno, od poslovično antipatične ekipe, sa ovim klincima je postao supersimpatičan, a mislim da će Abraham biti vrhunski špic, ono u top 5 u svetu u jednom trenutku...

Link to comment

Ovo je najgori start Uniteda od 1989-90.

 

U tu sezonu je Liverpool ušao kao aktuelni viceprvak nakon najuzbudljivije utrke za titulu svih vremena.

 

Manchester United je u prvom kolu na Old Traffordu strpao četiri komada londonskom velikanu. Na kraju sezone, međutim, United je završio trinaesti. Tottenham, Arsenal i Chelsea su se poredali od trećeg do petog mjesta.

 

U tadašnjoj Drugoj diviziji je Leeds nakon dugog čekanja izborio povratak u elitu. Posljednjeplasirani tim je bio Stoke.

 

Prvak je bio Liverpool.

Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

Mogu da potpišem ovo osim slabije igre LIverpoola... Igraju isto kao prošle godine, dosta mrljavo... Pretprošle godine su igrali prelepo, i sad svi poredimo tu sezonu i ove dve... Liverpoolu se povredio prvi golman, i brani čovek koji 3-4 godine je uglavnom rezervista i nije branio, nije to baš sreća sa povredama... ALi, Liverpool ima veću dubinu od Citja i povrede bilo koga, osim možda VanDijka ih još ne bi izbacila iz trke za titulu, čak možda ni dve povrede, ako nije Firminho u te dve...

 

Meni je Čelzi hit, ali ozbiljno, od poslovično antipatične ekipe, sa ovim klincima je postao supersimpatičan, a mislim da će Abraham biti vrhunski špic, ono u top 5 u svetu u jednom trenutku...

verovatno si u pravu, nisam gledao liverpool previse osim dve utakmica sa chelsea i jos nesto. tu mi se nije cinilo da igraju bolje, cak je chelsea i imao neke sanse da dodje do nekog rezultata. nekako mi se cinilo da su ranjiviji bez obzira na alissona. napredna statistika je prosle sezone pokazalo da su primili mnogo manje golova nego sto su trebali. lepo je to poslozio klopp i igra se vise na rezultat nego da se natrpa protivnik.

 

ja debil zaboravio na povredu alissona :isuse: ipak ni adrian nije los osim nekog kiksa ili dva na pocetku sezone. bar ono sto sam ja video. cini mi se da su se i van dijk i matip izglupirali bar jednom ove sezone.

 

 

sto se tice chelsea meni se svidja sto lampard cesto rotira formacije, 4-1-2-2-1, 4-3-3, 4-5-1, 3-4-2-1...nije ga tako lako procitati a i igraci kao da shvataju sta treba raditi. nema vise rigidnosti kao kod ranijih menagera gde se unapred znalo ko ce igrati i koja ce se formacija koristiti.

ne bih ja isao toliko daleko sa abrahamom, sacekaj prvo da padne u formi i da kako ce se ponasati ako nekoliko utakmica krene sa klupe. mada ne deluje kao neki jebivetar. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...