Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

pa mogu da poredim Mihajlovica i Luiza i u primarnim stoperskim ulogama. Npr Mihajlovic je bio los stoper, konstantno je ispadao iz igre, okretao dupe u bloku, dao dosta autogolova, pravio incidente, ali je do kraja karijere igrao u tada prebogatim klubovima, Laciju i Interu, treneri su ga trpeli jer je za njega svaki slobodnjak bio maltene penal, svaki korner pola gola (zasto treneri trpe Luiza ne znam), da ne pominjem da je razjebao igru nase reprezentacije stalnim bunarenjem lopte na napadace (zanimljivo da u klubovima to nije radio tako cesto)

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

Luiz je glup stoper i solidan fudbaler. Manje bi poguban bio da igra nekog zadnjeg veznog koji daje duge lopte u for i presijeca suparničke napade nego kao stoper u četvorki gdje njegov partner pola utakmice mora da se krsti i desnom i lijevom.

Kod Murinja igrao jednom zadnjeg veznog ,neki derbi, čini mi se da je to bila dobra odluka 

Link to comment

Sinisa je bio vazan i zato sto je bio dobar sa loptom i mogao je da zapocinje akcije za razliku od igraca sa kojima je bio uparivan (a bio je uparivan sa nekima od najboljih na svetu u defanzivi, tako da su mogli da krpe njegovo realno lose pozicioniranje). Iz istog razloga trpe i Luiza samo sto se to u njegovom slucaju vala uopste ne isplati, naprotiv. I potpis na Arlekinov post - solidan fudbaler i uzasan stoper, bio bi skroz dobar zadnji vezni. 

Edited by Meazza
Link to comment

Sinisa je u vojvodini, zvezdi i romi bio vezni igrac i neumorno je trcao, njega je Erikson u Sampdoriji silom prilika (ispovredivali se ostali) stavio na poziciju stopera, ne znam zasto je ostao i dalje na toj poziciji, i od odbrambenih karakteristika imao je samo dobru duel igru

Link to comment
19 minutes ago, Glass Joe said:

Sinisa je u vojvodini, zvezdi i romi bio vezni igrac i neumorno je trcao, njega je Erikson u Sampdoriji silom prilika (ispovredivali se ostali) stavio na poziciju stopera, ne znam zasto je ostao i dalje na toj poziciji, i od odbrambenih karakteristika imao je samo dobru duel igru

 

Zato sto vise nije mogao da trci.

Link to comment
8 hours ago, Glass Joe said:

pa mogu da poredim Mihajlovica i Luiza i u primarnim stoperskim ulogama. Npr Mihajlovic je bio los stoper, konstantno je ispadao iz igre, okretao dupe u bloku, dao dosta autogolova, pravio incidente, ali je do kraja karijere igrao u tada prebogatim klubovima, Laciju i Interu, treneri su ga trpeli jer je za njega svaki slobodnjak bio maltene penal, svaki korner pola gola (zasto treneri trpe Luiza ne znam), da ne pominjem da je razjebao igru nase reprezentacije stalnim bunarenjem lopte na napadace (zanimljivo da u klubovima to nije radio tako cesto)

 

U boldovanom je ključ - Luiza danas možda može da trpi Southampton ili West Ham ali koji će on timu koji pretenduje na Top 6? Mustafi, koga hoće da kurtališu negde van Engleske, je korisniji od njega. Ničim izazvani su pred kraj prelaznog roka inicirali i završili transfer sa Čelsijem, što bi možda bilo razumljivo da su prethodno sastavili neki zverski par štopera a ovog uzeli kao kusur i ispomoć ako se neko nedajbože povredi. Ali ne - on ispade akvizicija za prvi tim pa ako je Emeri to izričito tražio onda je još veći dunster. Penal još i nekako, glupe prekršaje gledamo non-stop. ali kako ga je Salah okrenuo kod trećeg gola i kako je ovaj ostao 30 metara pozadi u trenutku kada je Salah šutirao, to je otprilike paradigma Luzove trenutne upotrebljivosti.

 

Link to comment

Nemoj molim te West Ham da spominješ, iovako smo dovoljno šuplji pozadi, ti bi i te rupe da povećavaš i širiš.

 

Lepa pobeda protiv Votforda. Haler ozbiljno pojačanje.

Link to comment

Vazda je bio overrated i antipatican. Uvek ce mi biti drago da pogledam kako ga je Suarez pravio imbecilom onomad. :kecman: Cime su on i onaj Maxwell zasluzili karijere koje su imali, neobjasnjivo. 

Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

ali kako ga je Salah okrenuo kod trećeg gola i kako je ovaj ostao 30 metara pozadi u trenutku kada je Salah šutirao, to je otprilike paradigma Luzove trenutne upotrebljivosti.

 

Objasnio Višković - za treći gol kriv je sudija koji mu je pokazao žuti kod drugog. Da nije imao karton, Luiz bi taktički skrljao Salaha na centru i sve bi bilo sjajno, pametan faul, vrhunska defanziva...

 

Jer naravno, kad se izblamiraš izlazeći do pola terena za 20 puta bržim igračem, tu je kriv sudija što te je kaznio kod prethodne blamaže. Protiv istog igrača. Koji je prepredeno obukao tanak dres da bi tebe zajebao.

Link to comment

“If you play with an extra-large shirt now, there could be a penalty every time. It's interpretation, so I think if you pull someone with power and you change his strength to go to the ball, it's different. 

 

“It was just a reflex but that's it, it made the penalty and after that he gave me the yellow. So on the third goal I could not make the foul and put my team in trouble with 10 men. So I think it conditioned my game a bit after that and it was more difficult.” 

Link to comment
3 hours ago, Jean-Luc Picard said:

to markantnost...jel to znači da je u stanju da "markira"...

 

Negde 2015 sam bas to rekao u sali, da je lik procelav ne bi nikad imao takvu karijeru.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...