Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ova Zvezda ima maltene duplo slabiji tim od Milojeviceve a jedno deset puta bolje igra. Jeste da je Rad slab ali slab je bio i na pocetku sezone, slabi su i drugi timovi, pa smo se svejedno krstili sta gledamo. Koliko god to delovalo neobicno, dovoljno je videti govor tela igraca pa shvatiti da nije u pitanju nikakva misterija.

Link to comment

Ne znam koliko je ovaj tim slabiji of Milojevicevog, ali da je igra bolja i lepsa je vidljivo i laiku.  Moja "teorija" je da su evropske utakmice imale lose posledice na igru Milojevicevog tima.  Kada je Milojevic dosao u Zvezdu, njegov tim je zaigrao dobro i superiorno osvojio domace prvenstvo. Kada su zaigrali utakmice u Evropi, Milojevic je smatrao da nedostatak kvaliteta u timu u odnosu na jace evropske klubove moze jedino da nadomesti cvrstom odbrambenom i taktickom igrom.  To je, na zalost, postao trade mark Zvezdine igre u Evropi i uticao je na stil igre i u domacoj ligi.  U utakmicama protiv objektivno slabijih protivnika, cesto se igralo u grcu jer se napadacki stil igre pogubio.  Igra u napadu se uglavnom oslanjala na pojedinacni kvalitet igraca kao sto su Marin i Ben, dok su se igraci sa nesto manje kvaliteta i/ili manje samopouzdanja, kao Ivanic, Garsija i Tomane, osecali izgubljeno u takvoj igri. 

Link to comment

   Zvezda igra bolje od kada je Deki promenio formaciju u 4-4-2, ili ona varijanta sa Rodićem kao 3. štoperom, a Gobeljom kao desnim spoljnim. U derbiju smo izašli isto kao u prethodnih 5-6 godina i isto smo izgledali. Tomane zna da igra i odgovara mu da ima još nekog pored sebe u špicu. 

Link to comment

teško da je duplo slabiji tim ako igraju dva nova igrača. iz Milojevićevog tima nedostaje samo Marin, sigurno nije slabiji tim zato što nema Kanjasa Vanlapare i Jandera. sve ostalo je tu

 

 

 

 

Link to comment

Ne znam baš da je ovaj tim išta slabiji. Nova formacija odgovara većini igrača. Plus, Velja i Gavra su bolji od svih koji su umesto njih igrali. Osim Marina. 

 

Dobro je da se strategija prelaznog roka sama nameće. Garsija, Jovanča, Kanjas i Simić sigurno idu. Verujem i Njegoš. Sanogo će biti apgrejd ukoliko je na nivou igara po kojima ga pamtim. Višak je neko iz dvojica Vulić/Ivanić, za prodaju Pavkova ćemo opet da mobilišemo sav menadžersko-mafijaški kapacitet i pored toga što je 2 godine na akciji, jedan štoper sigurno ide (nažalost verovatno Degenek). Možda ode i Bakula, ali to neće biti bitna stavka ni po jednom kriterijumu.

 

Naravno, pitanje svih pitanja je šta ćemo sa Boaćijem. Ukoliko uspemo da pozajmimo Tedića, daće mali bruku golova. Dobar je i onaj što nosi 10 u Čukaričkom, mislim da smo ga zimus jurili. Inače, deluje mi da po drugim klubovima ima više nego inače zanimljivih mladih igrača.

 

Deki je za sad pun pogodak. Nije to neko iznenađenje. Kao igrač najviše duguje sportskom bezobrazluku i taktičkoj prefinjenosti. Ima sve predispozicije da napravi lepu karijeru.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...