Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

12 minutes ago, Milosh76 said:

 

Nazalost nece doci do ABA lige, ali na srecu UEFA mozda dozvoli organizovanje neke druge regionalne lige bez Srba, Hrvata i Albanaca u zajedno istoj...

 

 

Teško da bilo interesovanja da ne igraju Zvezda i Partizan koji su, uz Dinamo, ipak najveći magnet u regionu. Sutjeska-Celje ne bi gledalo ni 500 ljudi.

Link to comment
slican penal je sviran na derbiju pre desetak godina....pa je ponisten nakon sto je Juca intervenisao kod sudije. mislim da je to bila ona tekma kad je igrao sa nekim zavojima preko sake
Da. Mislim da je Žuka ostao da stoji gde je načinio prekršaj.
Isto ovako je bilo Španija vs SFRJ na wc '82.
Link to comment

pa i neće, biće izgleda regionalnog pristupa kada je u pitanju inter toto liga od sezone 2024-2027 ako to prođe izgledalo bi ovako

image-1.png

 

image-2-1024x375.png

pobednici konferencija :happy: sledeće šanse dobijaju šansu da igraju le

Link to comment
13 minutes ago, Goranz said:

 

Teško da bilo interesovanja da ne igraju Zvezda i Partizan koji su, uz Dinamo, ipak najveći magnet u regionu. Sutjeska-Celje ne bi gledalo ni 500 ljudi.

 

Doduše indikativno je da se svi hvataju za regionalnu ligu svaki put kada se ovde desi neki težak kriminal. Niko više i ne pomišlja da je ovde moguće imati normalno prvenstvo. Od svih ljudi na forumu možda samo Dimitrije pamti neko iole normalno prvenstvo.

Link to comment

Moguce je... da smanje broj klubova na 12 ili 14, da povecaju broj stranaca na 6 ili ukinu potpuno. Da se policija  i tuzilastvo zaista pozabave kriminalcima u FSS i klubovima...

 

sve se moze...ali to ne odgovara nikome... zato se to i nece desiti....

Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

 

Doduše indikativno je da se svi hvataju za regionalnu ligu svaki put kada se ovde desi neki težak kriminal. Niko više i ne pomišlja da je ovde moguće imati normalno prvenstvo. Od svih ljudi na forumu možda samo Dimitrije pamti neko iole normalno prvenstvo.

 

I onda se mi ovde svadjamo oko sudijskih odluka, padaju uvrede, prozivke, banovi i ostala pickaranja...

Link to comment
25 minutes ago, Nikodije said:

 

Doduše indikativno je da se svi hvataju za regionalnu ligu svaki put kada se ovde desi neki težak kriminal. Niko više i ne pomišlja da je ovde moguće imati normalno prvenstvo. Od svih ljudi na forumu možda samo Dimitrije pamti neko iole normalno prvenstvo.

 

Verujem da je ta ideja unapred obesmišljena činjenicom da u skoro svim ostalim prvoligašima sede ljudi koji ili otvoreno navijaju za Zvezdu ili Partizan, ili su članovi UO/Skupštine tih klubova ili menadžerišu igrače koji nastupaju u tim klubovima itd. Pa se onda prebrojava gde ko ima sigurne bodove, gde se sklanjaju tebi a gde onom drugom i onda tu nema fudbala.

Edited by Goranz
Link to comment
54 minutes ago, Aleksandar88 said:

Stoji da je se Indjija seljacila, ali nekako bi mi draze bilo da nam pobede ne dolaze nakon sto sudija osteti protivnika.

 

54 minutes ago, Aleksandar88 said:

Stoji da je se Indjija seljacila, ali nekako bi mi draze bilo da nam pobede ne dolaze nakon sto sudija osteti protivnika.

Sudija je isto tako ostetio Zvezdu.  Kada je Ivanic  bio na 1-na-1 sa golmanom, svirao je nepostojeci ofsajd, a vrlo lako je Ivanic mogao da da gol.  Indjija se nije "seljacila" (to je rezervisano za Neskove timove), vec je pokusala da u zadnjih 10-15 minuta sacuva rezultat pre svega simuliranjem i izlezavanjem a ne igrom.  Do tada igrali su vrlo pametno, a Zvezda glupo (do kraja utakmice).  Da su tako nastavili, verovatno bi pobedili.  Ovako su platili ceh svojoj gluposti.

 

Sudije u domacoj ligi su lose i odgovaraju nivou fudbala koji se igra.  Greske verovatno prave iz istih razloga iz kojih vecina igraca ne ume da doda, da se postavi, da sutne, da ustopuje loptu - ukratko iz neznanja.  Sudijske greske se augmentuju i postaju afera u ocima gledalaca u utakmicama koje igraju Zvezda i Partizan jer postoji uverenje da su ova dva kluba privilegovana i da svoje uspehe postizu uglavnom namestaljkama i vezama sa vlascu i podzemljem.  Vrlo retko se pokrece pitanje da li su Zvezda i Partizan osteceni od strane sudija u domacoj ligi (izuzev u derbiju).  Sudijska nepravda i pristranost protiv Zvezde i Partizana jedino (i redovno) se isticu u medjunarodnim utakmicama i obicno se objasnjavaju politickim/nacionalnim neprijateljstvom sudija i UEFA prema Srbiji i Srbima.

Link to comment

"Jedino što je važno večeras to je pobeda Crvene zvezde koja nam mnogo znači pred utakmicu sa Bajernom u sredu u Minhenu. Nismo dobro ušli u utakmicu, loše je bilo prvo poluvreme i teško je posle vratiti se u ritam. Prvi penal nije postojao, prekršaj je bio van šesnaesterca. Sudija je napravio previd, nije bio dobro postavljen, nadam se da se takve greške neće više dešavati na Zvezdinim utakmicama. Zvezda se zalaže za što hitnije uvođenje VAR tehnologije u našoj ligi. Moram da pohvalim igru Inđije a trener Blagojević je još jednom pokazao da je jedan od najtalentovanijih trenera u Srbiji", rekao je Mitar Mrkela.

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

 

Sudija je isto tako ostetio Zvezdu.  Kada je Ivanic  bio na 1-na-1 sa golmanom, svirao je nepostojeci ofsajd, a vrlo lako je Ivanic mogao da da gol.  Indjija se nije "seljacila" (to je rezervisano za Neskove timove), vec je pokusala da u zadnjih 10-15 minuta sacuva rezultat pre svega simuliranjem i izlezavanjem a ne igrom.  Do tada igrali su vrlo pametno, a Zvezda glupo (do kraja utakmice).  Da su tako nastavili, verovatno bi pobedili.  Ovako su platili ceh svojoj gluposti.

 

Sudije u domacoj ligi su lose i odgovaraju nivou fudbala koji se igra.  Greske verovatno prave iz istih razloga iz kojih vecina igraca ne ume da doda, da se postavi, da sutne, da ustopuje loptu - ukratko iz neznanja.  Sudijske greske se augmentuju i postaju afera u ocima gledalaca u utakmicama koje igraju Zvezda i Partizan jer postoji uverenje da su ova dva kluba privilegovana i da svoje uspehe postizu uglavnom namestaljkama i vezama sa vlascu i podzemljem.  Vrlo retko se pokrece pitanje da li su Zvezda i Partizan osteceni od strane sudija u domacoj ligi (izuzev u derbiju).  Sudijska nepravda i pristranost protiv Zvezde i Partizana jedino (i redovno) se isticu u medjunarodnim utakmicama i obicno se objasnjavaju politickim/nacionalnim neprijateljstvom sudija i UEFA prema Srbiji i Srbima.

 

Aha kako da ne. 

 

Za početak tvoje briljantne analize fali samo jedna sitnica. Sudija koji je digao ofsajd i onaj što je svirao penal nisu isti ljudi, ono kontaš pomoćni je digao ofsajd. Mada me ne bi čudilo da u budućnosti viđamo i scene gde će glavni da maše, što kad ovo može, može sve. Druga sitnica je što je sudija bio na mestu događaja faktički, metar iza i da nije nikakva greška nego tendencija jasna da ne vidi ono što svi ostali ljudi na svetu. Iz te situacije nije mogao da ne vidi gde je faul, tj ako sudiš nešto, onda sudiš nešto u što si siguran, u ovom slučaju on treba da bude siguran da je faul bio u 16, kako on može da bude siguran u nešto što se nije desilo, to je dobro pitanje. Drugo dobro pitanje je kako je mogao da ne vidi gde je faul ako je već video da je bio faul.

 

I sad naravno zaključak, Inđija je platila ceh svojoj gluposti. Da nije tužno ovo što pišeš bilo bi smešno, ali avaj. 

Link to comment

Dve stvari ne mogu ovde da razumem:

 

1. Iako Zvezdaš, ne mogu da skontam da ljudi idu da gledaju ovakav fudbal i plaćaju kartu za to. Ajde LŠ i da razumem, ne možeš da gledaš te timove svaki dan, ali u ovakvoj ligi plaćati kartu, to su za mene iskreno... Pa da ne upotrebljavam teške reči, jako jako dokoni ljudi..

 

.2 Ne razumem ni grobare koji su u fazonu lele sram vas bilo, a svi znamo da ima isti qrac primera na obe strane ovako pobeđenih utakmica. Ok, ono što je aktuelno je uvek zanimljivo da se eksploatiše, ali postavljanje nekih moralnih vertikala, msm... Bitch pls. Ista govna i jedni i drugi. 

Link to comment

Sto se tice igre Zvezde, mislim da je Milojevic u prvoj recenici svoje izjave posle utakmice sve rekao.  Propao eksperiment sa neuigranim igracima koji je mogao da ga kosta poraza.  Ja bih tome dodao da mislim da je odluka da u drugom poluvremenu krene u napad va banque isto tako nerezonski potez.  Indjija je imala nekoliko kontri na totalno razredjenu odbranu Zvezde gde je morala da poentira.

 

Ivanic je konacno igrao na svojoj prirodnoj poziciji i pokazao da je u losoj formi i da je vreme da se preseli u rezervni sastav.  Vulic je po meni bio bolja opcija sto je pokazao i u ovoj i u nekoliko prethodnih utakmica.  Novi krilni igrac (Radziv) je daleko od startne postave.  Doveden je s namerom da bude pojacanje za LS, bojim se prekasno.  Nemam utisak da ce uspeti da se uklopi u ekipu brzo.  Argentinac ima kvalitet i on potezom moze da "stvori visak" ili "da gol" ali puno oscilira u igri i ponekad igra nerezonski.  Tomane se puno kretao ali sa loptom se malo druzio i kad jeste to nije bilo mnogo lepo druzenje.  Kanjas, po meni najbolji Zvezdin igrac veceras, jedini u timu koji nij panicio i srljao vec igrao kao mator.  Jovancic po obicaju napravi dobar potez zatim odmah katastrofalan.  Gajic opravdao zasto nije selektiran za LS.  Rodic, na zalost, ispod svog nivoa koji ionako nije mnogoo visok.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...