Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Umalo da uzmem danas tu budzu, zbog foruma, povodljiva  vazda bila

Onda se setim da mi je vrlo slican osecaj pojesti to voce umesto popiti

 

Cemy sluzi ono kuhalo za jaja,vjel brze nwgo u loncu?

Link to comment
29 minutes ago, renne said:

Nije

Znaci besmislica..

Kupila drugi put kuvane leblebije 500gr u tegli, prosle mi trajale skoro 2 nedelje, ignorisem ono 'po otvaranju iskoristiti u roku 3 dana' 

Link to comment

Kakav tačno problem imate sa regularnim cediljkama citrusa pa vam je neophodna ova skalamerija? 

 

 

 

Edit: svašta i ja pitam kad je moj kum teglio to čudo iz Istanbula da bi cedio nar, pa recimo, dva puta godišnje :isuse:

Edited by Valkyrie
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

moj kum teglio to čudo iz Istanbula da bi cedio nar, pa recimo, dva puta godišnje :isuse:

Za kako treba ocediti nar, ni jedna muka nije teska :sleep:

Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Od kako sam (uz pomoć YouTubeta) savladala tehniku čišćenja nara za dva minuta, jedem semenke supenom kašikom, zabole me za sok. 

Daj link za tu tehniku, muka me hvata kad pomislim, sebe jos i nahranim nekako...

Ali - sto se soka tice - gresis :) 

Link to comment

Najpre malo zarolaš nar po tvrdoj podlozi. Odsečeš mu vrhove plitko, onda nožem isto plitko zasečeš po ivicama komora. Tako zasečen nar uroniš u vanglu sa hladnom vodom i pod vodom ga rukama razdvojiš, semenke same ispadaju. Onda pokupiš ako ima opni jer isplivaju na površinu, ocediš vodu i jedeš semenke kašikom. Postaviću kad nađem dobar video. 

Sok je strava ali samo ako ga platim 10 lira na Sultan-ahmetu i eksiram. 

Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Najpre malo zarolaš nar po tvrdoj podlozi. Odsečeš mu vrhove plitko, onda nožem isto plitko zasečeš po ivicama komora. Tako zasečen nar uroniš u vanglu sa hladnom vodom i pod vodom ga rukama razdvojiš, semenke same ispadaju. Onda pokupiš ako ima opni jer isplivaju na površinu, ocediš vodu i jedeš semenke kašikom. Postaviću kad nađem dobar video. 

Jedva cekam da probam, puna mi avlija nara, najveci deo propadne.

A i smokve mi na nos izasle :D 

 

3 minutes ago, Valkyrie said:

Sok je strava ali samo ako ga platim 10 lira na Sultan-ahmetu i eksiram. 

Ma kakav Sultan, imam neku napravu lokalno-arheoloskog tipa, moram to da resim nekom efikasnom presom.

Link to comment

ja imam aparat za kuvanje jaja star jedno 40god,donela tetka iz Njemacke...nikad ga nisam iskoristila..manje mesta zauzima mali kuhinjski sat/alarm koji navijem na 3,4 ili 5min za meko kuvana jaja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...