Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

33 minutes ago, fren said:

Vrsta ljute paprike, u tubi se prodaje kao pasta. Jako malo sipas iz tube, jer je preljuto, u posudu i pomesas sa grckim jogurtom i to je preliv za sva ta istocna jela, tortilje sa zacinjenim mesom itd.

svi smo zaboravili da naglasimo ovo :lolol:

 

naravno, svako ima svoju meru za ljuto, ovo je srednja linija, izmedju madzarsko ljutog i kinesko ljutog, ne udara odmah, nego ima neki fini after na sredini puta, lepo i prijatno ljuto. isto, turaju se i drugi zachini, samo shto ja uvek zaboravim, pa kad vidim jogurt i tubicu pred sobom, onda se tek setim shta bih josh. soli i maslonovog ulja sigurno i nekog blagog bibera i josh neshto, ali ne znam sad shta je to :unsure:

Link to comment
9 minutes ago, Moća said:

To jako malo je sta? Kao kad bi sipali pastu na cetkicu za zube ili? I u koliko jogurta stavljate.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

ja bih uzela na tvom mestu sholju jogurta, kao 1-2 deci, onda u to sunula harise polovinu trecinu chetkice za zube, kashichicu maslinovog ulja i solila po ukusu, sa soljenjem uvek osetish kad so pochne da radi ukus. promeshala pobala i zapitala se ko sam ja :D

 

onda ili rekla ujebote ili dodavala josh toliko po toliko sve do samog kraja :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, Moća said:

To jako malo je sta? Kao kad bi sipali pastu na cetkicu za zube ili? I u koliko jogurta stavljate.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

ti brate moćo rkni celu tubu, i opet ćeš da kažeš, pa nije ljuto

Edited by renne
Link to comment
[mention=739]Moća[/mention]
 
pa liznes prvo malo iz tube da vidis koliko je ljuto pa sam odlucis..
Dozvoljeno je to u Lidlu?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Ako muvate odštampo sam Frankov odgovor pa će me puste valjda

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Samo napred! Ja čak vratio nazad na policu bilo mi mnogo ljuto.

.... Shiit has hit the fan!

  • Haha 1
Link to comment

Ja harisu obavezno stavim u supu kada kuvam kuskus. Inace nije preljuto za kuvanje ali jeste ako se koristi klot. Do sada sam uzimao kada naletim u Amanu. Ovaj sam danas uzeo ali još nisam probao.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Frile said:

Ona iz maxija (original tuniška Cap du bon) je mnogo manje ljuta od lidlove
Lidlova em što je ljuća, em ima jači ukus, vuče na dim

 

Ne mogu da se složim sa ovom tvrdnjom, ja sam neko ko ne voli ljuto i ovo je jedini oblik ljutog začina koji koristim ako pogledaš sastav Lidlova harisa ima 65% paprike (a ostalo su začini) dok tunižanska ima oko 80%. 

Tunižanska nema tako pun ukus i meni se tuba "naduvala" posle dve nedelje pa sam je bacio. 

Inače sam danas stavljao harisu u pilav i vrlo mi se dopalo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...