May 21, 20251 yr 1 hour ago, Boksi said: inače za taj kraj ti bas nisi brala kupine nigde drugde osim tamo?isto ti je svuda..
May 21, 20251 yr 22 minutes ago, ivy said:ti bas nisi brala kupine nigde drugde osim tamo?Nisam, zaista. Posle jedne Crne udovice i nečeg zmijastog, što bi mogao biti poskok, ni prilazila. MadaNije ni to strašno. Gde ih ima ima i seruma. Ali ne bih.
May 21, 20251 yr 11 minutes ago, ivy said:isto ti je svuda...na Fruskoj srecom nemamo nemani ali trnje je isto..Ali imate li draču??? Djavola sa dugačkim trnjem oko kupine?
May 21, 20251 yr ic a dil inace je caj od plodova (ili smenki nisam sigurna sta su) drace dobar kod zaustavljanja dijareje Edited May 21, 20251 yr by ivy
May 21, 20251 yr 7 hours ago, Kampokei said:Mene je zacudilo, obnavljajuci gradivo o Bosni, koliko je tamo sacuvano srednjevekovnih, makar kasnije dogradjivanih, tvrdjava (pa i u Doboju). Nisam ni ja bio ni u jednom od ta cetiri grada, a deluju svi zanimljivo. Npr. Bihac ima onu dzamiju kojoj je osnova goticka crkva, i to se bas vidi. Onda reka Una sama po sebi deluje prelepo.Jedan onako opstiji utisak je da mi se cini da je raspad Jugoslavije ucinio, makar i delom iz nacionalistickih ponuda, da svaka od ovih zemalja malo promisli sta se to vredno skriva u njoj. U Jugoslaviji se, osim Jadrana, turizam svodio manje vise na Postojnu, Bled, Plitvice, Mostar, Ohrid i pokoji veci grad... I sva ta mesta jesu super, ali ima jos mnogo toga sto smo uzimali zdravo za gotovo, tj prakticno nismo primecivali, a sto je lepo, zanimljivo, jedinstveno. Ja npr. pricajuci sa strancima vidim koliko je Vojvodina (pre svega Backa i Banat) fascinantna po svojoj multietnicnosti i multilingvalnosti. Ti imas u Evropi danas da se u jednom gradu govore razliciti jezici, ali da susedna sela u istoj zemlji govore tri, a mozda i vise razlicitih jezika, tesko.Ja sam rođen u Bihacu a odrastao u Bosanskoj Krupi. Ide ljeto, ako stigneš obavezno svrati u Krupu i pitaj za "adice".To su rijecna ostrva do kojih dolaziš preko malih drvenih mostića i na svakom imaš malu plažu.
May 22, 20251 yr 9 hours ago, BWA said:Ja sam rođen u Bihacu a odrastao u Bosanskoj Krupi. Ide ljeto, ako stigneš obavezno svrati u Krupu i pitaj za "adice".To su rijecna ostrva do kojih dolaziš preko malih drvenih mostića i na svakom imaš malu plažu.
May 22, 20251 yr 18 hours ago, Kampokei said:U Jugoslaviji se, osim Jadrana, turizam svodio manje vise na Postojnu, Bled, Plitvice, Mostar, Ohrid i pokoji veci grad... Visegrad je u SFRJ bio u vrhu po poseti turista. Sto se tice Be Ha meni licno od kvadrata Zvornik Tuzla Brcko Bijeljina najbolji izbor za turisticki izlet Trsic Banja Koviljaca.
February 28Feb 28 Idem sa zenom u Sarajevo za Uskrs.Nasli smo smestaj na 5 min od Bascarsije, sa parkingom vrlo povoljno E sad, nikad nisam bio u Sarajevu, znam osnovne stvari, gde je burek, cevapi, Katedrala, Dzamija, Latinski most.Svaki savet je dobrodosao, predlagali su mi restoran Dveri kao nesto vredno posete.Plan je da odemo i do vrela Bosne, mozda Jahorine/Bjelasnice, nismo skijasi 😁Put preko Loznice je najbolji i najbrzi? Sta videti usput?
February 28Feb 28 Zvornik i podzemni grad Karadjordjevića8 minutes ago, Milosh76 said: Sta videti usput?
February 28Feb 28 Inat kuća, otprilike preko puta većnice, ako se dobro sećam...Lepa priča je u pozadini.
Create an account or sign in to comment