Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

Ne, pričaju britanskim akcentom. Tj škockim, a to ti je ko karikirani engleski. Kaži koji nivoi. 

Ruski se čuje na radiju, tvu, razglas i svi natpisi su na ruskom. 

Link to comment

Reditelj je u podkastu objasnio da su najpre probali da glumci govore ruski engleski, ali su brzo odustali od toga, jer je ispalo da glume akcenat i to ne bi ličilo ni na šta.

Link to comment

Da se ubacim i ja na bendvegon, ne secam da sam gledao bolji TV materijal u skorije vreme, u svakom segmentu. Instant bedak posle svake epizode.

 

Neko je dobro napisao gore, i meni se cini tako - ostavlja nam jak utisak serija jer je bilo za nasih zivota i bili smo tu negde kada se ovo desavalo, potencijalno ugrozeni i verovatno nesvesni srazmernosti posledica. Sto se tice nauke, cini mi se da dosta dobro vuku pricu do sada, moje znanje je na srednjoskolskom nivou, ali sve sto nam je profanka tada pricala je prikazano u seriji, minimalno prilagodjeno siroj publici.

 

Ne bih rekao da je politbiro iskarikiran ni najmanje, naprotiv, vidim tamo jedan striking resemblence sa srpskim drzavnim aparatom. Kad su bile one poplave, pre samo pet godina? Kad su nasi vrsni eksperti trazili da se dovuce "ono, ono sa onom rukom sto izvlaci vodu".

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Ne bih rekao da je politbiro iskarikiran ni najmanje, naprotiv, vidim tamo jedan striking resemblence sa srpskim drzavnim aparatom. Kad su bile one poplave, pre samo pet godina? Kad su nasi vrsni eksperti trazili da se dovuce "ono, ono sa onom rukom sto izvlaci vodu".

 

Meni sve vreme u glavi šta bi bilo da Vučić ima nuklearnu centralu...pa postavi lokalnog bravara sa kupljenom diplomom privatne Više ekonomske iz Novog Sada(ili još gore: nekog od njegovih brojnih doktora nauka)

Link to comment
6 minutes ago, April said:

 

Meni sve vreme u glavi šta bi bilo da Vučić ima nuklearnu centralu...pa postavi lokalnog bravara sa kupljenom diplomom privatne Više ekonomske iz Novog Sada(ili još gore: nekog od njegovih brojnih doktora nauka)

 

Đuka Bizon bi savršeni kandidat direktora Vinče :fantom:

Link to comment
33 minutes ago, April said:

 

Meni sve vreme u glavi šta bi bilo da Vučić ima nuklearnu centralu...pa postavi lokalnog bravara sa kupljenom diplomom privatne Više ekonomske iz Novog Sada(ili još gore: nekog od njegovih brojnih doktora nauka)

 

Vučić bi već 6 godina najavljivao elektrane na hladnu fisiju, u saradnji sa kinezima

 

Link to comment
32 minutes ago, April said:

 

Meni sve vreme u glavi šta bi bilo da Vučić ima nuklearnu centralu...pa postavi lokalnog bravara sa kupljenom diplomom privatne Više ekonomske iz Novog Sada(ili još gore: nekog od njegovih brojnih doktora nauka)

 

Pa to. Imas 2 faktora - nekompetentne ljude na pozicijama gde bi morali biti strucnjaci, jer strucnjaci nisu clanovi partije ili ne zele time da se bave (vidjeno u seriji). I drugi je da imas konstantnu presiju i strah od saopstavanja losih vesti nadredjenima, pa onda trpas pod tepih i nadas se da nece doci do najgoreg (takodje vidjeno u seriji). To je siguran recept za katastrofu.

Mi nemamo nuklearnu elektranu, ali imamo Slaviju, imamo Grdelicku klisuru i milion drugih stvari koje su se vec samourusile bas iz ovih razloga, samo na svu srecu nemaju toliko velike posledice.

Link to comment

Inace, da se vratim na seriju, najfascinantniji podatak koji sam nasao - u Cernobilu je bilo 4 reaktora, poslednje-napravljeni cetvrti je eksplodirao. Zbog nedostatka energetskih resurasa u Ukarjni ostala tri su nastavili na rade i posle katastrofe, i da je poslednji ugasen 2010. godine. Jbt.

Link to comment

 

tja niko ne voli da javlja loše vesti nadređenima, to je normalno. jedino  obućar iz Belorusije je baš nekompetentni klipan. ostali su pogubljeni ali bez neke veće opstrukcije. dobro i matori mešter iz got-a koji nije dao da se odmah evakuišu, nego tek sledećeg dana kad se Ščerbini upalila lampica da u Nemačkoj ne daju deci da izlaze napolje, a njihova deca se šetaju po Pripjatu

Link to comment

Tu je greška. Evakuacija je zaista bila obavljena 27. aprila, kao što je u seriji i prikazano, ali su švedski naučnici pojačanu radijaciju detektovali tek sledećeg dana, 28. aprila. Nervira me taj detalj. Ako je već vođeno računa o sitnicama kao što su šlemovi i uniforme, onda ne postoji nijedan razlog da nešto tako važno bude pomereno dan ranije i da ispadne da je jedan od okidača za evakuaciju, kada u stvarnosti nije tako bilo.

Edited by napadaj
Link to comment

Stvarno, 27.aprila? Ubedjena sam da sam vise puta procitala i cula da su Svedjani detektovali 28.aprila povecanu radijaciju.
Nekako mi i 27. deluje mnogo brzo, mada ok duvali vetrovi ...
Mnogo tih poluprovrenih informancija cirkulise na ovom internetu, ne samo oko ovog slucaja nego generalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...