Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

8 minutes ago, Budja said:

Ja ovo nista ne razumem: MAKE IT STOP what?

 

Ma budalaština, kao Black America bi glasala za Warren - jer je ona najbolji kandidat i bila bi najbolji predsednik, to nećemo dokazivati - ali nisu smeli jer ih je Tramp istraumirao rasizmom :isuse: 

 

Zato su se odlučili za dementnog dedu, pošto cene da je on tako patrijarhalan najbolja šansa da porazi avet rasizma koja hara jugom :isuse: 

 

Fantasy world od početka do kraja. Sve što autori takvih tvitova u stvari govore je "RACISM BAD, SEXISM BAD, LOOK AT ME, LOOK HOW VIRTUOUS I AM, LOOK".

 

To što usput oduzimaš svaki agency grupi o čijim pravima guslaš, to nikom ništa.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

Ako je cilj skristi Tramparu, onda tu Berni sije Bajdena za dve duzine. Ali, jos, bojim se da nije prioritet Trampara nego, kao sto si primetio, spasiti svoje pozicije.

ne radi se o pozicijama, već o minimiziranju rizika. Sanders je rizičan kandidat, na svaki mogući način. Bajdena su podržali i za njega glasali ljudi kojima je minimizovanje rizika prioritet.

 

da li se radi o ekonomskom ili egzistencijalnom riziku, zavisi od osobe i grupe. za Afro-Amere, egzistencijalni - valja zaustaviti zlostavljanje kojem su izloženi. make it stop.

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:

Stiže Joe da zaustavi zlostavljanje. Samo prvo da vidi ko mu je žena a ko sestra :lolol:

moze bilo koja, kad unuka nije pri ruci.

 

joe biden je realno nulti rizik za dnc. razbucace ga trump kao dete zecku na izborima, ali ce svakako optuiti rusko agenta brnija za debakl. bolja opcija nego da zapravo srede soj dumpster fire od stranke. 

Edited by Joe D
Link to comment
19 minutes ago, reginald said:

Ni meni nije jasno kako od 'Make it stop' (ie 'Dosta je Trampa') dodju do 'Joe Biden'. Mislim da je to samo marketing.

jaka dem. stranka je Afro-Amerima u interesu. koliko god demokrate bili nesavršeni, povremeno korumpirani, često nesposobni... kroz ovu i ovakvu dem. stranku su Afro-Ameri imali i svog čoveka na vrhu.

 

Sanders bi da zapali stranku koja se proteklih decenijama pokazala prilično pouzdanim saveznikom.

 

edit: Obama je kleti establišment, afro-američki političari na lokalnom nivou i u Kongresu su kleti establišment...

Edited by Gandalf
Link to comment

ne bi me cudio scenario dnc izabere bajdena, on hilari za vp, posle izvesnog vremena biden da ostavku zbog...zdravlja na primer...i eto potencijalne mogucnosti da hilari napokon bude predsednik. 

 

 

 

but!

 

tramp ce da ih oduva :laugh:

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Jbt koliko sadistickih nadimaka i mrznje prema svakog kandidatu sem Sandersa, a ovamo onom rasistickom konju tepate Tramparatm

 

Nejasno na tolko nivoa

 

To je zato sto smo ovde svi rasisti, fasisti i ultra desnicari, a ovaj forum je simbol toga,

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

Mislim, čak ni Trump ih ne poredi sa boljševicima. Istina, mnogi ovde preteruju, pa valjda moraš i ti.

Mislim samo na rascjepljivanje stranke na dva dijela. A zbog čistote ideja i praxis.

 

Inače, ovu malu su podržali AOC i Bernie i Justice Democrats.

Screen-Shot-2020-03-02-at-3.23.51-PM.png

Screen-Shot-2020-03-02-at-3.47.02-PM.png

 

Pušiona, naravno. Cuellar ide dalje, u Tejasu se ne eksperimentira ko u Empire State

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

i Bloomberg dropovo i endorsovo Bidena... Warren bi jos da ostane, ali sanse da zapne nominaciju u Milwaukeeju su sada ravne nuli, tako da mislim da ce ipak dropovati ali nece podrzati nikoga

Link to comment
55 minutes ago, Gandalf said:

ne radi se o pozicijama, već o minimiziranju rizika. Sanders je rizičan kandidat, na svaki mogući način. Bajdena su podržali i za njega glasali ljudi kojima je minimizovanje rizika prioritet.

 

da li se radi o ekonomskom ili egzistencijalnom riziku, zavisi od osobe i grupe. za Afro-Amere, egzistencijalni - valja zaustaviti zlostavljanje kojem su izloženi. make it stop.

 

Docim, je l da, one Latinose niko ne zlostavlja i ukidanje DACA je, je l da, protiv crnaca.

 

Pa, ipak, nekako Latinosi ne minimiziraju rizik.

 

Bullshit.

Link to comment
49 minutes ago, Gandalf said:

jaka dem. stranka je Afro-Amerima u interesu. koliko god demokrate bili nesavršeni, povremeno korumpirani, često nesposobni... kroz ovu i ovakvu dem. stranku su Afro-Ameri imali i svog čoveka na vrhu.

 

Sanders bi da zapali stranku koja se proteklih decenijama pokazala prilično pouzdanim saveznikom.

 

edit: Obama je kleti establišment, afro-američki političari na lokalnom nivou i u Kongresu su kleti establišment...

 

Pouzdan saveznik za Clyburna, o da.

 

Ali to je isto kao i NGO scena u nas: Treba ti neprijatelj da bi sacuvao svoje pozicije.

 

Nego, veruju ovoj dusi od coveka:

 

 

 

 

Link to comment
27 minutes ago, Budja said:

Pouzdan saveznik za Clyburna, o da.

 

Ali to je isto kao i NGO scena u nas: Treba ti neprijatelj da bi sacuvao svoje pozicije.

>90% Afro-Amera glasaju za demokrate, dok je procenat Latinosa oko 60-65%. time su Afro-Ameri znatno uticajniji u stranci, a imaju više da izgube jer su ranjiviji od svih ostalih.

 

pri tome, što se Afro-Amera tiče, porediti Sandersa i Bajdena baš i ne ide u korist Sandersu. Bajden je bio VP, dok je Sanders želeo da zahebe Obamu.

Link to comment
×
×
  • Create New...