Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

My two cents - takmicenje u kucanju jezivo slabo, jedino "zanimljivo" kucanje je ono preko Shaqa jer je kao fora. Trojke su bile zabavne za gledanje i dobra ekipa je skupljena, Kari kako je krenuo finalnu seriju mislio sam da ce sve da ubaci do kraja.

Onaj skill-challenge je cista zajebancija, jos je dobrano uproscen pa se sve svodi na jedan pas i jednu trojku.

 

Uglavnom, nisam ostajao budan zbog ovoga, bogufala.

Link to comment

Skoro sam nabasao na rejtinge svih finala u poslednjih 30 godina...mislim da su sva Džordanova na vrhu, možda se Cle-GSW iz 2016.g. umuvao na neko treće ili četvrto mesto. Doduše, to su prosečni rejtinzi čini mi se.

Link to comment

Mislim da prvi put posle ne znam koliko godina nisam odgledao ni sekund all stara. Video kucanje preko Šeka i nešto skills challenge-a u hajlajtsima, čak su i to uspeli masovno da zaseru, kao skills challenge a sve se svodi na poslednji šut, pas možeš da baciš tri lopte u publiku ako hoćeš kad ne moraš da ga pogodiš..

Link to comment
13 hours ago, napadaj said:

nikad ga nece pozvati u lejkerse! :(

 

nego, ovi rejtinzi sto ste iznosili podatke, to kapiram da se odnosi samo na usa?

 

globalno ce sigurno (makar jos neko vreme) gledanost rasti, ako nista drugo ono zbog nikad veceg broja igraca van usa

jos kad nadju nekog superstara iz kine i indije, a zasto ne i pakistana i bangladesa, samo nebo je granica! :D

 

kad vec pominjem igrace van usa, jel me vara utisak ili nikad vise nije bilo igraca sa africkim prezimenima iz same amerike?

ono gomila nekih likova, gde kad procitam prezime prilicno sam siguran da su iz neke nigerije/kameruna/senegala tako nesto, kad ono rodjeni ameri

Link to comment

Vrhunski profesionalci.

 

 

Quote

Izgubljeni u prevodu: Džordan, Jokić i „jedna od njegovih koza“

http://fakenews.rs/2019/02/18/izgubljeni-u-prevodu-dzordan-jokic-i-jedna-od-njegovih-koza

Ne, srpski košarkaš Nikola Jokić nije izjavio da će legendi Majklu Džordanu za rođendan pokloniti – kozu i takva interpretacija postoji samo u domaćim medijima. Kontekst Jokićeve izjave pogrešno je protumačen zbog nerazumevanja igre rečima, uz konstruisanje detalja sa „urnebesne konferencije Nikole Jokića uoči Ol-stara“.

Prošla nedelja u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu protekla je u znaku All Star vikenda. Ove godine popularna manifestacija održava se u Šarlotu, gradu „Stršljenova“ (Charlotte Hornets), tima u vlasništvu jednog od najboljih sportista svih vremena Majkla Džordana, onog koji se u američkim medijima oslovljava terminom GOAT – Greatest Of All Time („Najbolji svih vremena“). Istovremeno, skraćenica GOAT pročitana kao celovita leksema u engleskom jeziku označava kozu, i ova je dvosmislenost zbunila domaće medije.

Budući da je „Leteći Majk“ proslavio 56. rođendan baš u vreme „Ol-Stara“, američke novinare zanimalo je šta bi to Jokić poklonio Džordanu za rođendan. Centar Denver Nagetsa nakratko se zamislio i onda ispalio odgovor – konja (a horse). Jokić je od ranije poznat kao ljubitelj ovih životinja. Na šalu novinara: „Not a GOAT?“, Jokić je kratko odgovorio: „Not a GOAT?“. I razgovor je nastavljen.

Međutim, istog dana na beogradskim portalima B-92 i Blic pojavila se izmišljena izjava srpskog košarkaša: „Konja, ili jednu od mojih koza – kroz smeh je rekao Jokić i dobrano nasmejao predstavnike sedme sile.“ Istu vest s istom izmišljenom izjavom preneo je i Kurir: „Konja, ili jednu od mojih koza, u svom stilu je ispalio gorostasni Somborac.“ Na snimku razgovora jasno se čuje da Jokić ni u jednom trenutku nije nagovestio da poseduje ikakve koze.

To nije smetalo Informeru da se priključi spirali lažne vesti, uz konstataciju da je Jokić „briljirao na konferenciji“ i „izazvao priličan smeh u pres sali“. Srpski telegraf nastavio je s hiperbolama i neistinama. Ovaj tabloid javlja da je Jokić „novinare ostavio bez teksta“ (a postavljali su mu pitanja još 25 minuta), kao i da je „došlo do spontanog aplauza“ (a nije). Na kraju, još veću konfuziju u priču je uneo Telegraf, koji je takođe preneo izmišljene Jokićeve reči, ali ovoga puta sa suprotnim značenjem: „Daću mu konja, koza mu treba“, navodno je izjavio Jokić.

Pogrešno interpretiranu izjavu najboljeg srpskog košarkaša preneli su i portali S-media i Srbin.info. Nijedan od ovih medija nije se potrudio da, prenoseći lažnu izjavu, barem upotrebi gramatički pravilan izraz: „Konja, ili jednu od svojih koza“.

 

Link to comment
  • teacher locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...