Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Timmy said:

Kada gledam mapu meni je cudnije sto nema niko sa severa, nego sto je istok praznjikav.

 

sta je tu tako cudno, nemas ti u skandinaviji neke narocito bogate klubove, iako su to bogate zemlje. verujem da nijedan skandinavski klub ne trosi vise para nego zvezda npr

Edited by Nikodije
Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

Ne bih ja to tako rezolutno dijelio, niti je Grčka bogata zemlja a opet sa druge strane nekih od zemalja sa najvišim standardom nema ni na vidiku. 

 

nije bogata ni ukrajina, pa opet dva vodeca ukrajinska kluba trose vise nego cela skandinavija zajedno. nije ni grcka bogata (vise), ali za sport uvek ima dovoljno para

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

nije bogata ni ukrajina, pa opet dva vodeca ukrajinska kluba trose vise nego cela skandinavija zajedno. nije ni grcka bogata (vise), ali za sport uvek ima dovoljno para

Pa da, očigledno to je pitanje stava prema sportu, odnosno ulaganja u top sport(ove), Skandinavcima je očigledno fokus na nekim drugim disciplinama, plivanje, atletika, zimski sportovi. 

Link to comment
13 minutes ago, Nikodije said:

s tim sto aek, galatu, sahtjor i moskovske klubove ne bih racunao kao praaaave predstavnike istocne evrope, ipak su to klubovi iz bogatih zemalja. realno, samo zvezda i ajde donekle plzen predstavljaju sirotinju sledece sezone u ligi sampiona.

 

Danasnja Ceska nikako nije sirotinja.

Ispred su Grka, Turaka, Rusa, Portugala, mozda i Italije...

Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

Pa da, očigledno to je pitanje stava prema sportu, odnosno ulaganja u top sport(ove), Skandinavcima je očigledno fokus na nekim drugim disciplinama, plivanje, atletika, zimski sportovi. 

 

mogli bi norvezani bez problema da uloze u rosenborg 100 miliona godisnje i od njega da naprave neku instituciju koja svake godine igra ls, ali nece time da se bave, vec pustaju trzistu. normalni ljudi

 

4 minutes ago, pasha said:

 

Danasnja Ceska nikako nije sirotinja.

Ispred su Grka, Turaka, Rusa, Portugala, mozda i Italije...

 

pa ok, nije ceska sirotinja u poredjenju sa nama, ali u evropi relativno jeste. nisu ceski klubovi bas neki pijani milioneri iako se ulaze sve vise u ovih par vodecih klubova. ali bas da su ispred nabrojanih, nisu. pricamo o ulaganju u sportske klubove

Edited by Nikodije
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

mogli bi norvezani bez problema da uloze u rosenborg 100 miliona godisnje i od njega da naprave neku instituciju koja svake godine igra ls, ali nece time da se bave, vec pustaju trzistu. normalni ljudi

 

 

Ma pametni, boli ih kurac da se takmiče sa ludačkim ciframa Reala, Engleza ,PSŽ, sa tim balonima koji će se kad tad olupati o glavu nekome, plus da razvijaju tu kulturu Ramadanija, Terze, Đure Frizure, Mina Rajole i sličnih. 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Pa da, očigledno to je pitanje stava prema sportu, odnosno ulaganja u top sport(ove), Skandinavcima je očigledno fokus na nekim drugim disciplinama, plivanje, atletika, zimski sportovi. 

 

Problem Skandinavije je i klima. Nije samo do novca.

Secam se devedesetih kada je Rozenborg igrao LS nije bas prijatno u novembru/decembru/februarau/martu, mislim da imaju vestacki teren. Bili su jedno vreme dobri ali nestadose.

Nesto slicno je sa Rusijom ali oni su sada napravili nove stadione, Zenit je dobio stadion sa pokretnim krovom.  Ali oni su posebna prica jer samo Petersburg ima stanovnika kao Srbija.

Link to comment

Tih godina kad je Hajduk igrao četvrtfinale i kasnije je bio labuđi pjev pre-Bosman fudbala. Za Ligu prvaka je bilo potrebno proći jedno pretkolo (Hajduk zgazio Legiju, 1-0 u Poljskoj, 4-0 u Splitu). Hajduk je imao jak tim, Gabrić na golu, Štimac gazda odbrane, Asanović, Pralija i Vučević u sredini terena, Rapaić i Mornar u napadačkim rolama.

 

U grupi je Hajduk bio drugi iza ozbiljne Benfice Artura Jorgea, i to tako što je uzeo 8 bodova u prve četiri utakmice (0-0 protiv Benfice u Splitu, Asanović gol u Bukureštu za 1-0, 0-0 u Briselu sa Anderlechtom, 2-1 u Splitu sa njima) prije dva poraza (1-2 u Lisabonu i 1-4 od Steaue kod kuće). Protiv najjačeg Ajaxa su odigrali pristojnih 0-0 prije ispadanja u revanšu (0-3). U drugim grupama, Göteborg je osvojio grupu sa Barcom i Unitedom, Weahov PSG bio ispred Bayerna, Milan imao onu jebu sa oduzetim bodovima pa jedva prošao iz grupe sa Ajaxom, Salzburgom (jedini ostali neporaženi u dvije tekme sa Ajaxom) i AEK-om.

 

Hajduk je i naredne sezone mogao daleko, ali ih je zajebala...Oluja. Igrali su revanš sa Panathinaikosom (0-0, 1-1) na Kantridi zbog Oluje i otad se nisu oporavili. Panathinaikos poslije otišao do polufinala. Ko hoće da vidi šta je istinska Istočna konferencija od ždrijeba, neka vidi tu polovinu Lige prvaka 1995-96. i uporedi sa onom drugom gdje su bili Juventus, Borussia, Real i Ajax.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Pa da, očigledno to je pitanje stava prema sportu, odnosno ulaganja u top sport(ove), Skandinavcima je očigledno fokus na nekim drugim disciplinama, plivanje, atletika, zimski sportovi. 

čuj, ja mislim da ovo o čemu pišete uopšte nije sport već naprosto privreda, biznis, prljavi biznis...........primer ti je i zvezda.

Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

čuj, ja mislim da ovo o čemu pišete uopšte nije sport već naprosto privreda, biznis, prljavi biznis...........primer ti je i zvezda.

Pa može i tako da se kaže - stav prema sportu kao prema privredi, biznisu. Neko ga gleda na taj način, neko kao nešto drugo (ima i takvih primjera)

Link to comment

pa, gledam ovo sa ronaldom. koliko je firmi promenio. sve za bolju platu i bonuse. i juve kaže da je deo para za njega već povratio prodajom dresova. 

 

nego, slabo pratim ovo pa mi kaži. sinoć čuh komentatora kod zamene rajkovića "da mu je to oproštaj od zvezde". ide negde? meni je čudno da puštaš / prodaješ jednog od boljih u momentu kada ti je sve potrebniji. zato i kažem kakav sport (takmičenje, rezultat....) bitnije je da se para obrne / opere.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...