Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moja prva utakmica na Poljudu. Onaj sektor U (prigodno, primjetit će zluradi promatrač) bio sav u maskirnom - sve pripadnici HV. 

 

Ajax bio solidan tad. Kluivert, Kanu, Deburovi, Klempo na golu, Slijepac u obrani, Aripeka Litmanen , Winston Churchill....

 

Prije utakmcie Doris Dragović pjevala Ovo je naša krv. Meni to bilo super onda. I tako....

 

Hajduk imo sreće u ždrijebu - Benfica, Steaua i Anderlecht. Kup UEFA na steroidima. 

 

I tako to...

Link to comment
1 minute ago, pasha said:

Dosta govori ova mapa

hNrNaz1.png

 

 

 

 

dosta govori, vaistinu. jednostavno klubovi centralne i istocne evrope ne pripadaju tamo, zato se mora organizovati neko posebno takmicenje za klubove iz ovog dela evrope, neki srednjoevropski kup koji se i igrao nekada, gde bi, u ravnopravnoj konkrenciji, sirotinja izmedju sebe mogla da odigra nesto mimo domacih liga. za nas bi najbolja bila regionalna ex yu liga, ali nista od toga.

Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

pride zvezda je ove godine izbacila 4 prvaka drzave da bi uospte usla u ls, a nekada bi sa 4 izbacena prvaka drzave bila u finalu  :D

to ja pričam mesecima mojoj okolinu

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

dosta govori, vaistinu. jednostavno klubovi centralne i istocne evrope ne pripadaju tamo, zato se mora organizovati neko posebno takmicenje za klubove iz ovog dela evrope, neki srednjoevropski kup koji se i igrao nekada, gde bi, u ravnopravnoj konkrenciji, sirotinja izmedju sebe mogla da odigra nesto mimo domacih liga. za nas bi najbolja bila regionalna ex yu liga, ali nista od toga.

 

Zato ih dočekamo na SP, pa im udaramo šamare.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

dosta govori, vaistinu. jednostavno klubovi centralne i istocne evrope ne pripadaju tamo, zato se mora organizovati neko posebno takmicenje za klubove iz ovog dela evrope, neki srednjoevropski kup koji se i igrao nekada, gde bi, u ravnopravnoj konkrenciji, sirotinja izmedju sebe mogla da odigra nesto mimo domacih liga. 

Otprilike u tom pravcu i ide sve ovo što radi UEFA. Liga Evrope bi trebalo da bude takmičenje za istočnjake. Znatno na to utiče već ova promena pravila za prikupljanje bodova za koeficijent, plus sistem gde šampioni koji ispadnu iz bilo koje runde kvalifikacija za LŠ takmičenje nastavljaju u LE.

Link to comment

Mada je tada bilo manje drzava u Evropi.

Litvanski i latvijski prvak sada nikada ne bi bio prvak SSSR.

Bilo je vece filtriranje kroz vece i jace lige, narocito istocne Evrope.

 

Uostalom, mislim da je jedan od razloga stvaranje LS bio to sto su Steaua i Crvena Zvezda 1986 i 1991, respektivno, uzeli Kup Sampiona a Steaua je igrala finale 1989.

Neces sirotinjo.

Edited by pasha
Link to comment
1 minute ago, Godfrey said:

Otprilike u tom pravcu i ide sve ovo što radi UEFA. Liga Evrope bi trebalo da bude takmičenje za istočnjake. Znatno na to utiče već ova promena pravila za prikupljanje bodova za koeficijent, plus sistem gde šampioni koji ispadnu iz bilo koje runde kvalifikacija za LŠ takmičenje nastavljaju u LE.

 

pa i liga evrope ima jak filter, nece ni tu biti mnogo klubova iz ovog dela evrope- trnava, videoton, dinamo zg, i ne znam da li jos neko. malo je to

Link to comment

Slažem se, ali postepeno će se i to povećavati. Već sada mnogo zapadnjaci tankuju LE, na kraju će samo doneti odluku da prva 4 tima iz najjačih liga idu u LŠ, ostali nigde, a šampioni slabijih liga idu u LE i to je to.

Link to comment

Evo bas sada gledam osvajace LS/KS.

Samo su Crvena Zvezvda i Steaua uzeli taj trofej iz istocne Evrope.

Do finala su stizali jos samo Partizan, i hajde da kazem da je IE, Panatenaikos.

 

Od 63 godine koliko se igra svake godine samo 4 kluba iz IE su stizala do finala.

Edited by pasha
Link to comment

Koja rupa po sredini ove mape, od Skandinavije do Beograda nista, onda Atina i Istanbul. Cak je i Plzenj na zapadu Ceske :D

Sto da putuju i da se muce, jedino se mora u Rusiju, Ukrajinu i Tursku redovno, kom bas zapadne...

Edited by W.F.C.
Link to comment

s tim sto aek, galatu, sahtjor i moskovske klubove ne bih racunao kao praaaave predstavnike istocne evrope, ipak su to klubovi iz bogatih zemalja. realno, samo zvezda i ajde donekle plzen predstavljaju sirotinju sledece sezone u ligi sampiona.

Link to comment

Ne bih ja to tako rezolutno dijelio, niti je Grčka bogata zemlja a opet sa druge strane nekih od zemalja sa najvišim standardom nema ni na vidiku. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...