Jump to content
IGNORED

KK Partizan 18/19


theanswer

Recommended Posts

Pa nismo dovoljno kvalitetni u ovom trenutku i nemamo dovoljno iskustva da nam se te stvari ne bi dogadjale. Tri Trinkijera da imamo na klupi, ne mogu za mesec-dva da promene te stvari.

 

Dovodjenje Renfroa donelo nam je neke tesne pobede, bez njega ne bi ni bili u prilici da se borimo za prolazak dalje u EC, a i u Jadranskoj bi stajali losije. Ali jedan iskusan igrac nije dovoljan.

Link to comment
  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    421

  • Timmy

    300

  • bradilko

    255

  • theanswer

    244

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao što sam i napisao, nemamo top kvalitet, imamo širinu rostera, nemamo top kvalitet ALI smo dovoljno kvalitetni i iskusni da ne radimo kretenske stvari kao što smo radili sinoć u završnici..

 

 

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Pa nismo dovoljno kvalitetni u ovom trenutku i nemamo dovoljno iskustva da nam se te stvari ne bi dogadjale. Tri Trinkijera da imamo na klupi, ne mogu za mesec-dva da promene te stvari.

 

Dovodjenje Renfroa donelo nam je neke tesne pobede, bez njega ne bi ni bili u prilici da se borimo za prolazak dalje u EC, a i u Jadranskoj bi stajali losije. Ali jedan iskusan igrac nije dovoljan.

 

Taj iskusni igrac je napravio najvecu gresku juce. Drugu najvecu je napravio covek od 28 godina. Neiskustvo nije razlog onog kolapsa na kraju.

Link to comment

Taj drugi igrac ne donosi nikakvo iskustvo bez obzira na godine. A ovaj prvi je povukao kad je trebalo, tako da mu oprastam gresku. Da imamo vise igraca poput njega, ovakve stvari nam se ne bi desavale. To i Trinkijeri prica non-stop..

Link to comment

Nije ono bila jedina njegova greska, samo sto je bila iz kategorije pocetnickih u kriticnom trenutku. Uostalom, doveden je da ne pravi takve greske, a ne da sa prstiju ispali 11 trojki za utakmicu. 

Link to comment

Doveden je da nam pomogne da dobijamo utakmice, bar nekoliko pobeda nam je doneo. Od prvog dana si jasno stavio do znanja da ti se ne svidja, ali nemojmo preterivati..

Link to comment

Dobar je Brka, međutim na poslednjoj utakmici u poslednjoj četvrtini je izdivljao pošteno, pogledaj još jednom. 

 

Nije mi se uopšte svideo način na koji je rešavao 70% napada. 

Treba da rešava on, to stoji ali imao je gomilu jako loših rešenja. 

 

Al da ne gledamo pobedi u zube, treba tresnuti Golubove pa da trljamo ruke. 

 

Link to comment

Da se ne zavaravamo, dobre rezultate pravi Trinki od ovih igrača. Cedi se tu suva drenovina. Svi igrači su težak prosek, da su tu Čanak ili Džile odavno bi se mi pozdravili sa Eurokupom a bogami i sa Aba ligom, jer smo u tom momentu, posle poraza u Zadru bili u ozbiljnim govnima. Iz teških govana nas je čovek izvukao a mi nezahvalni što nismo, eto, uspeli da pobedimo sa 4+ razlike. Pazi boga ti :lol: 

 

Još jednom Veliko hvala Čanku što nije bio sujetan i prepustio ekipu.

Link to comment

Ma nije Trinkijeri sveta krava, naravno. Treba kritikovati naravno, ali treba imati i u vidu kakvu lošu selekciju nam je ostavio Nikola Lončar.

 

Pravi uvid u rad Trinkijerija ćemo imati od sledeće sezone kada on bude selektirao tim . Sada da vidimo šta najviše može da se iščupa do kraja. Po meni ovo za sada ide prilično dobro, pobedom protiv Mege bismo najverovatnije prebrinuli sve brige oko plasmana. Treće mesto je po meni sve dalje jer se Budućnost pojačala u međuvremenu kao da u budžetu imaju love tipa CSKA, Real. Što se tiče eurokupa i dalje smo u igri a rezultati ostalih ekipa koje su bile sa nama u grupi u prvoj fazi, govori o tome da je to bila stvarno jaka grupa, verovatno i najjača. Mene iskreno nervira što po internetu vidim da je neuspeh ako ne osvojimo aba ligu ili evrokup :lol: . Mislim da je to malo i bezobrazno, bez obzira što smo mi KK Partizan. Imamo šanse za abu, da, ali mi nismo favoriti. Mi smo underdog. Treba skinuti pritisak sa ovih momaka videlo se u pioniru kako su stegnuti, loše igraju pod pritiskom navijača koji prepune halu i prave fantastičnu atmosferu. To su momci koji su do sada imali sekundarne uloge u svojim timovima gde su igrali i nisu navikli da igraju pod ovakvim pritiskom navijača. To se često gubi iz vida. Od ove sezone i ja češće idem na Partizanove utakmice ali takav pritisak na igračima i psovke kada se pogreši može da izdrži samo neko sa izuzetno jakim mentalnim sklopom. Uostalom vidite i sami Vanjine brojke van pionira i u pioniru.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 minute ago, BlackGeorge said:

Ma nije Trinkijeri sveta krava, naravno. Treba kritikovati naravno, ali treba imati i u vidu kakvu lošu selekciju nam je ostavio Nikola Lončar.

 

Đorđe, dosta često ponavljaš ovu tezu. U odnosu na koga je selekcija loša? Moramo imati neki uvid u finansije da bismo mogli da napravimo adekvatnu komparaciju. A ako dopustimo sebi da možemo da pretpostavimo koliko oni imaju, ja tvrdim da su Pejdž i Lendejl jako dobri izbori u tom cjenovnom rangu. Zagorca bih u svakom trenutku doveo, Vanju recimo ne bih produživao ali me je tu čak i demantovao, igra najbolju sezonu u Partizanu do sada.  Za Stefana Jankovića ćemo još vidjeti a jedini pravi promašaj je onaj Amer koji je doveden.

 

Link to comment

svd su to neizgrađeni igrači. talentovani, polutalentovani osim ove trojice gagić, renfro, banđa. 

od odličnih partija do očaja.

povezao je koliko se to može trinkijeri ali teško da možemo išta futuri, czvezdi ili cedeviti.

Link to comment

@keitel

Pejdž i Lendejl dobar izbor? Ne bih se složio. Pejdž je izuzetno fizički inferioran i za aba ligu a kamoli za neko jače takmičenje. Trebalo mu je dosta vremena da se koliko toliko uklopi u ova zahtevnija takmičenja, što se fizike tiče. A nije toliko ni brz da pravi prednost i da sebi sagradi šut.Doveden je kao glavni plej a čovek je bek šuter.Tek dolaskom Renfroa (kojeg je doveo Trinki) on dobija na nekom značaju. Lendejl, centar koji ne igra odbranu po meni nije nikakav izbor. Ali Nikolić i Gegić koji su kao neki specijalni defanzivci koji u napadu bacaju cigle isto nisu po meni prava pojačanja za te pare. Stefan Janković je za sada očajan do solidan, videćemo dalje. A što se tiče Brauna kao promašaja to nikada nećemo ni znati da li je "promašaj" jer on osim par minuta nije ni igrao. On jednostavno nije bio po želji trenera i zato je otišao.

Po meni Lončar je trebao da ide u paketu zajedno sa Čankom. Ali s obzirom da nam se Mijailović nerazume u košarku i da mu je glavni savetnik Lončar taj film nećemo gledati.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Koliko para, toliko i muzike. Možemo ovu priču da vrtimo do sutra a realnost je da bismo i mi sigurno doveli Reglenda ili Norisa Kola da smo mogli da ih platimo. Pošto nemamo te novce, igramo s onim što imamo nadajući se da će ovi imati loš dan kad se sretnemo.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...