Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

11 minutes ago, porucnik vasic said:

Косово јесте Србија. Мада не видим везу са статистиком коју Руксо фура овде.

 

hahahaha, jeste, bice i ostace, Jebiga, teska je to bolest, ne nacionalizam nego inat. Ja sam im uzeo 300 EUR samo danas na Liverpool, 2 plus prvo i dva plus drugo. Prvi put u zivotu me Albanac nije razocarao!

 

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Weenie Pooh said:

Tako i Dačić sabira povlačenje priznanja Surinama, Gvineje Bisao, Sao Tome & Gavrila Principa... i dolazi do zaključka da je 0.96 lažna država u pitanju.

Заборавио си Мадагаскар.:sleep: А да је лажна држава у питању то је 1/1

Just now, renne said:

Pa protiv vas pre par sezona, ok, niste bili kao pepara danas, ali jaki ste bili, i bilo je na guzove

Ово првенство подсећа на то. Крмељиви Сити, и Роџерсарнин Ливерпул који је тамо у априлу забаговао.

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

Pa protiv vas pre par sezona, ok, niste bili kao pepara danas, ali jaki ste bili, i bilo je na guzove

 

Kad je SAF uzeo 2009.? Jeste tada LFC bio jak sa Gerrardom i Torresom i Alonsom, ali Rafa je Rafa - kolo pre istorijske pobede na Old Trafordu od 1-4 uspeo je da pokloni tri boda rahmetli Borou, koji je od tada ukupno jednom provirio u PL.

 

Just now, porucnik vasic said:

Ово првенство подсећа на то. Крмељиви Сити, и Роџерсарнин Ливерпул који је тамо у априлу забаговао.

Pričamo o sektaškim titulama na guzove, ne o Sitijevim.

 

Bila bi vrhunska senzacija da ovakvom igrom i sa ovoliko sreće Flop završi ispred ovakog Sitija.

Link to comment

Macheda titula :isuse: 

 

Zamišljam kako sad Dom Solanke uskače u rotaciju ni kriv ni dužan, i zabija sa klupe četiri gola u finišu sezone... deceniju kasnije, eto njega u Panatinaikosu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Gubitnici  kola su Fulaham i Arsenal...

 

Inače, zanimljiv je taj Xg, timaovi koji su bolji, imaju više bodova nego što im xG govori, a timovi koji su lošiji manje... Baš čudno da skuplji timovi imaju bolje špiceve i golmane nego lošiji...

 

Skuplji timovi poput prslina, brajtona i brnlija? 

:vermez3:

Link to comment
11 minutes ago, rooney said:

 

hahahaha, jeste, bice i ostace, Jebiga, teska je to bolest, ne nacionalizam nego inat. Ja sam im uzeo 300 EUR samo danas na Liverpool, 2 plus prvo i dva plus drugo. Prvi put u zivotu me Albanac nije razocarao!

 

Брате Руни драго ми је што се самном слажеш у свему па и у погледу Винија. ;) Свака част за кинту, немој само одмах да је спрцаш на пиво и провод.

Вини, биће да је срећа у питању то што Ливерпул је од доласка Вергилиј примио толико голова колико је примио. Вероватно и Алисона сере невероватно,  посложил се негде звезде у Универзуму који се уротио да баш тебе нервира...Мада, лепо си ме излечио од севдаха после утакмице. За то имаш макар део оног буренцета од Покојног Руксе.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

E, batali te spinove, od 10 do 20 mesta su samo 3 tima u plusu, i to sa samo brajton u neko strašnom plusu, ova druga dva su u plusu manjem od 1, ali su zato

 

Fulam u minusu skoro 5, Huddersfiled preko 5, Southampton 7, cardif skoro 5, CP preko 5, lester 3, wetford 2...

 

Prslinovci su 9, pa ne bih rekao da su lošija ekipa, Nuca je u plusu manje od 1...

 

U gornjem delu tabele, samo je siu Wolvsi u mnusu, svi ostali u plusu, Totenhem skoro 9, L'pool i Aresenal 7... Čudno, ekipe koje igraju direktan napadački fudbal, sa dobrim špicevima su u plusu, ajde...

 

Statistika ne uzima kvalitet špiceva, golmana i odbrane i zato ništa pametno ne govori...

 

 

Link to comment

I naravno da su Invincibles najbolji nepepovski tim u istoriji epl. Pa onda brodž, pa tri mesta prazno, pa pelegrini.

 

SAF je dominirao dok je junajted jedini imao para u celoj ligi, to je irelevantno za ovu diskusiju. Klop... :laugh:

Link to comment
8 minutes ago, porucnik vasic said:

Вини, биће да је срећа у питању то што Ливерпул је од доласка Вергилиј примио толико голова колико је примио. Вероватно и Алисона сере невероватно,  посложил се негде звезде у Универзуму који се уротио да баш тебе нервира...Мада, лепо си ме излечио од севдаха после утакмице. За то имаш макар део оног буренцета од Покојнг Руксе.

 

Ma super je što su primili tako malo golova, uopšte to ne sporim, i Alisson i VVD su meni 10/10 pojačanja. Problem je u napadu, gde su do pre par kola davali duplo manje golova nego prošle sezone. Problem je u manjku kreativnosti zbog kog se oslanjamo na abnormalnu sreću kao što je Origijev gol Evertonu, Šakirine frljoke protiv sekte, i Milikovo napucavanje golmana u 90. minutu iz 100% šanse.

 

Klopp ove sezone prečesto čuva minimalnu prednost jer mu ne ide od ruke da je poveća. Obično mu to prođe, ali ta razlika između tri boda i jednog boda jako često svodi na čistu sreću. To meni ne uliva nimalo poverenja.

 

Ali nemoj Ruxijeve fantomske buriće meni da transliraš, hvala ti - prevelika je to odgovornost.

 

HPe0.gif

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

E, batali te spinove, od 10 do 20 mesta su samo 3 tima u plusu, i to sa samo brajton u neko strašnom plusu, ova druga dva su u plusu manjem od 1, ali su zato

 

Fulam u minusu skoro 5, Huddersfiled preko 5, Southampton 7, cardif skoro 5, CP preko 5, lester 3, wetford 2...

 

Prslinovci su 9, pa ne bih rekao da su lošija ekipa, Nuca je u plusu manje od 1...

 

U gornjem delu tabele, samo je siu Wolvsi u mnusu, svi ostali u plusu, Totenhem skoro 9, L'pool i Aresenal 7... Čudno, ekipe koje igraju direktan napadački fudbal, sa dobrim špicevima su u plusu, ajde...

 

Statistika ne uzima kvalitet špiceva, golmana i odbrane i zato ništa pametno ne govori...

 

 

 

Ma ok je ako tako mislite, nemam ništa protiv. xG je to što jeste, ko misli da je skroz beskorisno ok. Moja borba je i onako bila da skapiramo zajedno kako taj xG funkcioniše, pošto je vini počeo da lupa kao 1 maksim, a ljudi da ga plusjedanuju misleći da ne priča iz guzice.

 

BTW mislim da su ti bodovi koje gledaš glupost, a xG i xGA su meni lično zanimljive statistike.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
27 minutes ago, Weenie Pooh said:

Štaznam, da li je imao Junajted takve sezone protiv ovako dominantnih timova kao što je Pepov Ruxijev City? Sećam se i ja da su par puta uzimali titule na guzove ali da je tada bio opšti scrimmage.

 

2002-03. Arsenal između sezone u kojoj je osvojio duplu krunu na OT-u (bez poraza u gostima) i sezone bez poraza u ligi. U februaru imamo 8 bodova više, puno prije toga smrdljivom Leedsu zabijamo četiri u gostima, a Dacourt kaže da se svi mogu nadati samo drugom mjestu. Ruxu u rečenom februaru dajemo četiri gola do 15.minute, United u FA kupu ugazimo na OT-u, Henry zabija i asistira (na kraju imao 20 asistencija)...sve ide po špagi do raspada sistema zbog ozljeda u odbrani kad imamo priliku da vidimo čuvenog Kolo Tourea. Protiv Uniteda Campbell dobije crveni za lakat u glavu Solskjaeru, Vieira se ozlijedi, a United preko Van Nistelrooya natrpava koga stigne. Na kraju, 84-79 za Sektu u bodovima, titulu im potvrdio Leeds pobjedom na Highburyju u 36.kolu.

 

Uglavnom, kombinacija više ozljeda i povremene defanzivne jadnosti zaustavlja i epohalno jake timove.

Link to comment
31 minutes ago, Weenie Pooh said:

Bila bi vrhunska senzacija da ovakvom igrom i sa ovoliko sreće Flop završi ispred ovakog Sitija.

 

:lolol:

 

A jes ima samo 45 bodova iz 17 kola. Neznalica...

 

Link to comment
55 minutes ago, radisa said:

Statistika ne uzima kvalitet špiceva, golmana i odbrane i zato ništa pametno ne govori...

 

xg se racuna u kontekstu prosecnog igraca, logicno je da ce bolji spicevi uglavnom postizati vise golova nego sto xg predlaze, a bolji golmani primiti manje golova nego sto xg predlaze. tako je i alisson delimicno zasluzan za ovih liverpulovih +6.78 xga, ali malo vas­™ je i prosto kenjalo. ja ne kapiram sta biste vi hteli od xg statistike uopste, da u 1 brojku stane sav kontekst fudbalske utakmice?

 

 

Edited by Calavera
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...