Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bilo bi sjajno da je ovo tim za veceras

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Boaći.

Link to comment
27 minutes ago, Milosh76 said:

Bilo bi sjajno da je ovo tim za veceras

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Boaći.

sjajan bi bio da je ivanic u sredini uz jovancica, a na krilu jirka

koji ce nam kurac jovicic (pa jos u paru sa jovancicem) kuci protiv radnickog

 

mi njih treba da napadnemo, svesni da ce nam organizovana ekipa, solidnog kvaliteta iz "lalatovog" bloka sigurno dati jedan, ali da idemo na to da mi njima damo najmanje 2,3

ovako ce verovatno biti davljenje, uspavanka, "opipavanje protivnika" i nada da ce marin izmisliti neku majstoriju

 

mada se plasim da je i ovo preambiciozno za miloja, fale ovde harperovi miljenici, jedan od njih dvojice sigurno pocinje umesto ovog izvikanog trija iza boacija :fantom:

Link to comment

Bice preslikan derbi, samo sto Radnicki nije toliko kvalitetan i iskusan za takvu igru. Sto ih pre otvorimo, bice lepsa utakmica za gledanje.

Link to comment

ja mislim da je radnicki bolja ekipa od partizana

sa naglaskom na ekipa, pojedinacno sigurno partizan ima kvlaitetnijih igraca, ali lalat je ove fino utegao

plus, imaju ogromno samopouzdanje, ovo je njima istorijska sezona (ptopuno drugacija situacija od partizana)

 

poenta je da ne vidim razlog da prihvatamo tu nijihovu igru i time povecavamo njihove sanse za pozitivnim rezultatom

 

ponavljam, voleo bih videti (a jbg znam da se nece desiti) da ih napadnemo od prvog minuta u onom najjacem sastavu, eventualni gol minusa tu ne menja mnogo (sustinski bi se nastavila ista igra), a ako bi mi njih pak prvi "otvorili", petarda bi visila u vazduhu :fantom:

 

bez iole zelje da potcenjujem radnicki, ponavljam svaka cast na rezultatima i lalatu madjionicaru sta je napravio od jedno prosecnog provincijskog kluba :fantom: , zvezda je toliko kvalitetnija od domace konkurencije (pa i radnickog) da se ofanzivni fudbal namece kao jedino smisleno resenje

 

to je kao kad mi odemo u goste u ls, pa da nam ne znam psz izvede ekipu sa dva zadnja vezna, od kojih jedan ume dati pas samo nazad i igraju "cekalicu" sa nama

Link to comment
41 minutes ago, pbg12345 said:

sjajan bi bio da je ivanic u sredini uz jovancica, a na krilu jirka

koji ce nam kurac jovicic (pa jos u paru sa jovancicem) kuci protiv radnickog

 

mi njih treba da napadnemo, svesni da ce nam organizovana ekipa, solidnog kvaliteta iz "lalatovog" bloka sigurno dati jedan, ali da idemo na to da mi njima damo najmanje 2,3

ovako ce verovatno biti davljenje, uspavanka, "opipavanje protivnika" i nada da ce marin izmisliti neku majstoriju

 

mada se plasim da je i ovo preambiciozno za miloja, fale ovde harperovi miljenici, jedan od njih dvojice sigurno pocinje umesto ovog izvikanog trija iza boacija :fantom:

 

Jovicic se u formaciji sa jednim zadnjim veznim (na poslednjoj utakmici) pokazao jako dobro, cak bolje nego Jovancic, iako mislim da je Jovancic generalno bolji fudbaler. Po mom misljenju, najbolji sastav koji Zvezda u ovom trenutku moze da izvede ispred odbrane je:

 

Jovicic/Jovancic

Ben - Marin - Ivanic - Jirka

Boaci

 

ali to necemo gledati veceras.

Link to comment

Napisah, kvalitetan za TAKVU igru, ne generalno.

Samo u fudbalski nerazvijenim i takticki nepismenim zemljama se broje zadnji vezni, krila, ofanzicni vezni, formacije i sl.

Inijesta je igrao po krilu, a nije krilo, Azar takodje, Isko takodje... Jovancic nije zadnji vezni niti je ikada bio. Igra cistaca, igra iza ofanzivne cetvorke, ali nije zadnji vezni. Samim tim mi ne igramo sa 2 zadnja vezna.

Harper pominje 4-1-4-1 formaciju i to moze i ovih 11 da odigra, kao sto Ben moze da igra iza napadaca ili da bude lutajuca devetka, sto i jeste.

Nama bekovi igraju visoko, Jovicic ili Jovancic tada idu u poslednju liniju i igramo sa 3 pozadi. To vise nije igra sa 2 zadnja vezna, zar ne? Jovicic je namestio gol sa desnog krila, otkud on tamo kad je to Gajicev posao? Tako sto menjaju strane, pozicije, formacije vise puta tokom utakmice...

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Jovicic se u formaciji sa jednim zadnjim veznim (na poslednjoj utakmici) pokazao jako dobro, cak bolje nego Jovancic, iako mislim da je Jovancic generalno bolji fudbaler. Po mom misljenju, najbolji sastav koji Zvezda u ovom trenutku moze da izvede ispred odbrane je:

 

Jovicic/Jovancic

Ben - Marin - Ivanic - Jirka

Boaci

 

ali to necemo gledati veceras.

pa da, nikako nam ne trebaju dva defsnzivna vezna, sa tim sto bih ja uvek pre gledao jovancica nego jovicica

 

a sva poenta je u ovom ofanzivnoj petorci, jer time (igrom sa dva vezna) to razbijamo, a to je ubedljivo najbolje sto mozemo izvesti

daleko, daleko kvalitetom iznad svega u ovoj jadnoj ligi

Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Napisah, kvalitetan za TAKVU igru, ne generalno.

Samo u fudbalski nerazvijenim i takticki nepismenim zemljama se broje zadnji vezni, krila, ofanzicni vezni, formacije i sl.

Inijesta je igrao po krilu, a nije krilo, Azar takodje, Isko takodje... Jovancic nije zadnji vezni niti je ikada bio. Igra cistaca, igra iza ofanzivne cetvorke, ali nije zadnji vezni. Samim tim mi ne igramo sa 2 zadnja vezna.

Harper pominje 4-1-4-1 formaciju i to moze i ovih 11 da odigra, kao sto Ben moze da igra iza napadaca ili da bude lutajuca devetka, sto i jeste.

Nama bekovi igraju visoko, Jovicic ili Jovancic tada idu u poslednju liniju i igramo sa 3 pozadi. To vise nije igra sa 2 zadnja vezna, zar ne? Jovicic je namestio gol sa desnog krila, otkud on tamo kad je to Gajicev posao? Tako sto menjaju strane, pozicije, formacije vise puta tokom utakmice...

jeste zadnji vezni, samo sto covek zna nesto fudbala pa se ne uklapa u sliku "modernog srpskog fudbalera zadnjeg veznog" koji ume trcati, kvariti igru protivniku, ali zato napred ne ume nista (videti pod jovicic), takvih smo proizveli na stotine poslednjih godina (srpski fudbal)

 

super sto je jovicic namestio gol, ali to je incident

nemam ja nista protiv njega, ali on je bas limitiran u igri napred i onda dolazi do toga da protiv iole ozbiljnijih ekipa nije moguce ovo o cemu pises

to moze da prodje protiv vranja, radnika i slicnih, ali vev protiv radnickog maloteze

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

pa da, nikako nam ne trebaju dva defsnzivna vezna, sa tim sto bih ja uvek pre gledao jovancica nego jovicica

 

a sva poenta je u ovom ofanzivnoj petorci, jer time (igrom sa dva vezna) to razbijamo, a to je ubedljivo najbolje sto mozemo izvesti

daleko, daleko kvalitetom iznad svega u ovoj jadnoj ligi

 

U ovom mom sastavu sa Jirkom nije previse bitno ko ce od tih "zadnjih veznih" igrati jer decko moze da drzi celu stranu ali u ovoj varijanti koju Milojevic pokusava sa dva spica Jovicic cak i bolje igra od Jovancica (iako se slazem, ponovicu, da je Jovancic bolji igrac). Poenta je da se pokazalo da nama uopste nisu potrebna dva osiguraca na sredini i da nam svaki igrac na toj poziciji bolje izgleda kad je sam. Cak je i muceni Causic, koji nista nije pokazao, na toj jednoj utakmici koju je skoro odigrao izgledao nesto bolje.

 

Mislim da je jednostavno objasnjenje za to, svi nasi prednji igraci osim spiceva imaju veliki radijus kretanja (pogotovo Marin koji i ima tu "izadji i uradi sta mislis da je najbolje" ulogu u timu i sposobni su da napadnu iz vise pozicija, bekovi nam prirodno igraju visoko jer se ekipe u domacoj ligi protiv nas uglavnom brane a i stoperi nam cesto ucestvuju u pokretanju akcija. U toj situaciji dva igraca ispred odbrane samo guse igru i prave nepotrebno guzvu na centru pa ima previse dodira, previse kratkih pasova i veca je opasnost da neki od tih pasova ode u koprive. Jedan igrac u manevru koji ima cetiri opcije oko sebe, dve po boku i dve za korekciju, ima i veci prostor za konkretan pas unapred jer je odbrana rasirena da pokrije pet nasih napadaca i dva visoko postavljena beka, pa ne moze da vrsi preveliki pritisak na tog igraca u manevru. To sto je Jovicic na poslednjoj utakmici namestio gol i imao vise pasova napred nego za svo vreme otkako je dosao nije nikakav incident vec ovo o cemu pisem.

 

U savremenom fudbalu glavna bitka je bitka za prostor i pronalazenje slobodnih koridora za prenos lopte jer su ekipe sada zverski spremne i pokriju svoj deo terena bez problema. I Bozovic i Milojevic su do sada taj prostor uglavnom trazili preko krila, sto je vec decenijama tendencija nasih trenera (zato i pravimo uglavnom takve igrace, trkace i krljatore u sredini i lake i brze krilne igrace) ali mi imamo Marina u timu i mozemo bez problema da hvatamo linije po sredini, u visini izmedju rogljeva sesnaesterca, gde su Marinovi pasovi kroz odbranu i najefektniji. Obrati malo paznju na Marinove asistencije i nacin na koji otvara taj prostor, bukvalno 90% golova na njegove akcije su dosle iz tih pozicija.

Link to comment

incident u smislu da je to jovicicu poslo za nogom

nekako, od svih nasih veznih i ofanzivnih igraca najmanje bih njega voleo videti sa loptom na protivnickoj polovini

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...