Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

pa mora da se prodaje, ne znam kad ste zaključili da je Zvezda postala klub koji više ne mora da prodaje

a mali i onako ne bi zaigrao u ozbiljnim utakmicama, za leto i ev. jesen u Evropi bi doveli iskunijeg proverenog povratnika / stranca..

 

a i ako bi zaigrao ovde bi mu istovarili kofu govana i proglasili ga za menadžerskog balvana koji zauzima mesto talentovanom strancu

 

tako da je svejedno,

sad idu krokodilske suze, pa kad ga vrate  na pozajmicu sa pravom otkupa, onda ide kofa govana i dalje sve po redu

 

Nije problem to sto prodaju klince, za sve je ionako bolje da ih prodaju sto je pre moguce pa da se fudbalu uce u zdravijim sredinama od nase. Problem su ove konstrukcije kojima se pravdaju prodaje i podmecu lazi navijacima. Stvari su jednostavne, pisao sam o tome pred pocetak prelaznog roka, prodaju se svi za koje ima solidnih ponuda. Sve ove Terziceve price o milionskim ponudama koje se odbijaju za pojedine igrace su besmislice, uglavnom izmedju kluba i medija interesovanja raznih klubova za razne igrace se pretvaraju u ponude. Pa ako se izjalovi prodaja, onda je Terzic odbio ponudu, ako se realizuje onda moramo da prodajemo jer treba preziveti leto, jesen, zimu, prolece ili vec koje je sledece godisnje doba.

 

No, klubovi su sami isprovocirali tu opsesiju mladim igracima i "najvecim talentima" pa sad kad prodaju te klince mora nesto da se smisli kao opravdanje, u situaciji u kojoj nikakvo opravdanje zapravo i nije potrebno. Sta da kazu francuski klubovi, oni vise talenata prodaju Englezima nego Crnogorci buducih pravnika Beogradu.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тешко да навијачима може да се подметне ово рационално Ћелавчево размишљање.

Link to comment

nije problem ako se proda terzic a za te pare dovede ivanic. problem je ako se proda terzic a za te pare se dovede 5 onih vidica sto ni u zemunu ne odskacu kvalitetom... 

Link to comment

Mislim da je muslin ubo sustinu. Ne znam sto iko ocekuje da necemo da prodajemo klince?

A izgovori su uvek smesni. Doduse sta sve citamo u svim sferama zivota ovo cak i nije vrh besmisla :)

Inace aleksa je tek poslednjih godinu dve presaltovan na beka. Pre toga je bio krilo pa i napadac kroz ceo omladinski staz.

Steta sto nije dobio vreme i priliku da ostavi trag u zvezdi, al sto kaze apollo vratice se za koju godinu za 10 puta manje para [emoji38]

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, adasevic said:

Inace aleksa je tek poslednjih godinu dve presaltovan na beka. Pre toga je bio krilo pa i napadac kroz ceo omladinski staz.

 

Verovatno si ga gledao onih par u utakmica na Marakani sto je odigrao... kako ti se cini? Da li je imao potencijala da presisa tih 1.5 miliona posle jedne dobre sezone kao bekap bek. S tim sto bi verovatno bio i prvi levi bek, posto je Rodic vise povredjen nego sto igra.

 

A to sto je igrao i krilo i beka je samo plus, posto pokriva celu stranu, takvih igraca je malo, pogotovo kod nas.

Link to comment

Gledao sam ga jos u pionirima. Odlican je bio. Onda je jedno vreme malo stagnirao pa je vaskrsao na poziciji beka. Ovo sto je igrao kod nas mi se dopalo. Ok, klinac je, slabiji je pozadi ali brz je, odlican centarsut, a fizicki nije slab. On je i poceo kao rezervni levi bek, ali je preorjentisan na omladinsku ls potpuno je izgubio minutazu koju sam ocekivao da dobije.

 

Dolaskom gajica, jsno je bilo da ce na bekovskim pozicijama igrati rodic, zule, gajic i gobelja. Zato je poslat u graficar da bi igrao. Uletela je ova ponuda pa su ga zavaljali.

 

Po meni miloje ne preferira da gura te bas mlade igrace, a i to sto igraju je vise posledica toga sto ga pritiskaju iz kluba.

 

Da se ja pitam igrali bi i terza i jovelja vise, a dao bih sansu i veljku nikolicu. Al ne pitam se ja, a mi imamo preglomazan igracki kadar tako da jbg. Mislim da se ne bi naigrao ni ove ni sledece godine...

 

 

A cena je relativna stvar. Dobicemo koliko nam ponude. A posto mislim da ne bi puno igrao, mislim da je ovo ok cifra. Kad bi ga gurali, mozda bi i dobiki nesto vise ali on je bek, a mi se sutamo u dupe i kad prodamo spica za 4m evra...

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Bright Billy said:

nije problem ako se proda terzic a za te pare dovede ivanic. problem je ako se proda terzic a za te pare se dovede 5 onih vidica sto ni u zemunu ne odskacu kvalitetom... 

 

Kakva dva uma su skautirala tog Vidica dobro je da ume da hoda.

Link to comment

Na mene Terzic nije ostavio neki dobar utisak u seniorskom timu.  Imao je jednu asistenciju ali je defanzivno slabiji od svih postojecih Zvezdinih bekova.  Gledao sam ga u omladinskoj LS.  Tamo je bio bolji of vecine, ali u toj vecini nisam primetio nekog izuzetno zanimljivog igraca. 

Link to comment

Sa jedne strane je trener i zelja da imamo ozbiljan takmicarski tim evropskog nivoa a sa druge strane klinci, njihovi roditelji (Terziceva porodica je izbegla sa Kosova, pretpostavljam da teze zive), menadzeri i uslovljavanja da moraju odmah da dobiju sansu inace pale. Svako ima svoje interese a meni su klupski najvazniji. Kazu ljudi Pizon igrao sa toliko, Stankovic sa toliko...U pitanju su generacijski talenti, 1 u 10 godina. Nije svaki klinac taj kalibar niti je klub duzan da svoje rezultate zrtvuje zarad promocije klinaca. Joveljic je usao u Napulju i nije znao gde se nalazi, 2 kontre i gol situacije nam je sjebao jer nije znao da se okrene i uposli same saigrace. Oni za ozbiljan fudbal jos nisu i nece biti jos 2-3 godine a posto ne zele toliko da ostaju ovde, odigraju sezonu na pozajmici pa malo ulaze sa klupe...ovo je prirodan sled dogadjaja. 

Link to comment

Meni je prosto neverovatno da se niko osim harpera i moce ne dotice sustine, a to je gde su jebeni milioni zaradjeni protekle dve godine

Umesto da to bude centralna tema, mi se ovde kao sto sam u startu pretpostavio ( a pretpostaviti tako sto nije tesko, jer se konstantno ponavlja) bavimo time da li mali terza ima kvalitet za a tim, koliki je talenat, pa se dalje zakljucuje kako nema mesta jer eto tu je (izmedju ostalih i 1 bek gobelja) itd

Ali nije to najcrnje, najcrnje je to ato je ogromna vecina toga svega svesna, ali jbg "tako je to kod nas", "tako to mora" i slicno

 

Bas tuzno i porazavajuce

 

A kad se vrati komsijski topik koji mesec, eventualno godinu unazad, potpuno ista prica. 2-3 forumasa koji sve vreme pitaju gde su pare prihodovane u proteklom periodu, dok ostali vrte ovu istu besmislenu pricu

 

Nije da se ovo prvi put desava i nije da je neophodan primer partizana danas, ali lepo moze posluziti, posto je situacija skoro pa preslikana, a desila se toliko skoro, da je pamte i oni sa najkracim secanjem

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

Meni je prosto neverovatno da se niko osim harpera i moce ne dotice sustine, a to je gde su jebeni milioni zaradjeni protekle dve godine

Umesto da to bude centralna tema, mi se ovde kao sto sam u startu pretpostavio ( a pretpostaviti tako sto nije tesko, jer se konstantno ponavlja) bavimo time da li mali terza ima kvalitet za a tim, koliki je talenat, pa se dalje zakljucuje kako nema mesta jer eto tu je (izmedju ostalih i 1 bek gobelja) itd

Ali nije to najcrnje, najcrnje je to ato je ogromna vecina toga svega svesna, ali jbg "tako je to kod nas", "tako to mora" i slicno

 

Bas tuzno i porazavajuce

 

A kad se vrati komsijski topik koji mesec, eventualno godinu unazad, potpuno ista prica. 2-3 forumasa koji sve vreme pitaju gde su pare prihodovane u proteklom periodu, dok ostali vrte ovu istu besmislenu pricu

 

Nije da se ovo prvi put desava i nije da je neophodan primer partizana danas, ali lepo moze posluziti, posto je situacija skoro pa preslikana, a desila se toliko skoro, da je pamte i oni sa najkracim secanjem

Има ли Терзић места у првих 22? Када ће и где да повећа цену? Да ли је Звезда пред банкротом?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...