Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

13 minutes ago, Milosh76 said:

Liverpool se nadigravao, Partizan se nije nadigravao u derbiju ima bar 3-4 godine. Tu je razlika. Kad igraju hrkljus, tesko se moze videti nesto sto lici na fudbal, a tako je u poslednjih bar 5 derbija.

 

Pregazili smo vas prosli derbi jbt

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Igrali ste dosta bolje od nas, bolje ste usli u utakmicu, ali nesto ne bih rekao da je cilj bio nadigravanje, nego vise agresija i tuca... ali dobro... Real i Barsa igraju fudbal, ne tuku se kao da im od toga zavisi zivot. Ni River i Boka to ne rade... a kod nas je to ™ poslednjih godina

Link to comment
54 minutes ago, James Marshall said:

Čitam komentare sa obje strane forumskog brda, tačno kao da su dvije tekme odigrane, ispade sudija pokrao i jedne i druge, i jedni i drugi se drže svoje priče. I onda se pita čovjek otkud u srpskom korpusu ljudi poput Vulina, Marka Đurića i sličnih, koji se na realnost ne obaziru :lolol:

Ako je ovako na forumu gdje se, po mom mišljenju, ipak okupljaju ljudi iznad srpskog prosjeka. Ali očigledno su iznad prosjeka po načitanosti, obrazovanju, dijapaozonu informacija, ali neke karakteristike iz Srbende teško možeš istjerati :D

bice da nisu ipak dovoljno da kazem nacitani..

sport kao i mnoge druge oblasti(religija, politika etc) sluze iskljucivo za zaglupljivanje sirokih narodnih masa, te odvracanja kako od prave realnosti u kojoj zivis, tako i  od sprecavanje spoznaje svog viseg duhovnog nivoa..

te kao sto rekoh, bio nacitan ili kokosar koji cirka ispred radnje, posmatrajuci sa strane njihovu raspravu, neces primetiti  tu razliku, jer samim upustanjem u pracenje i komentarisanje sporta, bio nacitan ili ne, ispoljavaces simptome niskih frekvencija zbog kojih su te oblasti, u ovom slucaju sport i stvoreni.. dakle mrznja, agresivnost, primitivizam, odusustvo zdravog razuma etc..

:coffee:

Link to comment
11 minutes ago, samo_opusteno said:

 

Boaci i u prvom mandatu bivao sve losiji kako je vreme odmicalo i na kraju jedva uvaljan Kinezima koji su ga skartirali posle godinu dana pa se vratio jos losiji i sa manjkom motivacije. 

Ebisilio covek ne igra nista, njemu u glavni odavno nije fudbal nego problemi sa vanbracnom decom i placanjem alimentacija, uz to ne moze za godinu dana da se sredi fizicki, nagojen kao vepar jer je tu samo da odradi ugovor. 

Jovancic sa svojih 27-28 godina nije makao iz JSL, u Zvezdi imao par dobrih partija u LS ali ne prenosi to u domace utakmice, ocigledno nije ta klasa nego mu je u datom trenutku odgovarala uloga rasterecnih autsajdera. 

 

O ostatku tima u vidu Jovicica, Simica, Vujadina, Zuleta, Gajica...da se i ne prica. Go prosek. Problem je sto su postali zrtve svojih rezultata u evropi pa se posmatraju kao da su Barselona od ljudi koji gledaju fudbal svaki dan ali ne razumeju sustinu igre. Klasicna zamena teza, sramota je sto ne mogu da pobede Partizan a mogu Liverpul umesto cudo je sto su pobedili Liverpul a muce se sa Partizanom, Radnickim, Trnavom...jer im je to realan kvalitet. 

 

Boaci jeste regresirao u odnosu na prvi mandat, ali i dalje je najbolji spic kog imamo. Ebisilio ima veci problem sto se guraju Jovicic i Causic nego bilo kakva alimentacija. Jovancic je mogao i do 35te da igra u JSL, ne umanjuje njegov kvalitet i fizicku spremu. Ili mozemo da nabrajamo svu onu decu koja su pre 22 otisla iz Srbije i zagubila se samo negde na Lazi Bakmazu™.

Link to comment
2 hours ago, mozzer said:

Ma nisam dlu da nesto tu kao raspravljamo, nego pises kao da imas 9 godina, ali ok tvoja stvar... Pijem jutranju crnu kafu pa mi ovo bas onako bilo smesno sto pises gore hvala ti i lep dan

 

Ovo vredjanje na licnoj osnovi zaista vise govori o tebi ali nema veze, ja sam sa Lekinog brda, to je blizu Konjarnika, ne ljutim se...

 

Veoma nam je drago sto si ti sa Konjarnika republike. Verujem da je to neka uzasno kul odrednica, i da su ljudi iz ostalih krajeva manje vredni, pa bi mogao da razmislis da to stavis u potpis, cisto da ne ukucavas u svaki jebeni post

Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

 

Boaci i u prvom mandatu bivao sve losiji kako je vreme odmicalo i na kraju jedva uvaljan Kinezima koji su ga skartirali posle godinu dana pa se vratio jos losiji i sa manjkom motivacije. 

Ebisilio covek ne igra nista, njemu u glavni odavno nije fudbal nego problemi sa vanbracnom decom i placanjem alimentacija, uz to ne moze za godinu dana da se sredi fizicki, nagojen kao vepar jer je tu samo da odradi ugovor. 

Jovancic sa svojih 27-28 godina nije makao iz JSL, u Zvezdi imao par dobrih partija u LS ali ne prenosi to u domace utakmice, ocigledno nije ta klasa nego mu je u datom trenutku odgovarala uloga rasterecnih autsajdera. 

 

O ostatku tima u vidu Jovicica, Simica, Vujadina, Zuleta, Gajica...da se i ne prica. Go prosek. Problem je sto su postali zrtve svojih rezultata u evropi pa se posmatraju kao da su Barselona od ljudi koji gledaju fudbal svaki dan ali ne razumeju sustinu igre. Klasicna zamena teza, sramota je sto ne mogu da pobede Partizan a mogu Liverpul umesto cudo je sto su pobedili Liverpul a muce se sa Partizanom, Radnickim, Trnavom...jer im je to realan kvalitet. 

 

Ebislio je sa svojom nagojenoscu i problemima sa alimentacijom mnogo bolji igrac u svakom segmentu fudbala od Jovicica i onog grofovog bolida, pa i dalje njih dvojica dominiraju, a Ebi guli klupu/tribine. To da on ne igra nista jednostavno nije istina. 

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Čitam komentare sa obje strane forumskog brda, tačno kao da su dvije tekme odigrane, ispade sudija pokrao i jedne i druge, i jedni i drugi se drže svoje priče. I onda se pita čovjek otkud u srpskom korpusu ljudi poput Vulina, Marka Đurića i sličnih, koji se na realnost ne obaziru :lolol:

Ako je ovako na forumu gdje se, po mom mišljenju, ipak okupljaju ljudi iznad srpskog prosjeka. Ali očigledno su iznad prosjeka po načitanosti, obrazovanju, dijapaozonu informacija, ali neke karakteristike iz Srbende teško možeš istjerati :D

 

Ko nije slep i iole je normalan za njega nema dileme da je Zvezda sinoc ostecena ako nista drugo onda za jedan ponisten gol i jedan crveni karton, kao sto niko normalan nije sporio da je Partizan ostecen kad je primio gol nakon sto je lopta napustila teren a sudija nije svirao. Treskanje, mozerovanje, copkilovanje i slicno bradilkovanje ne spada u normalna ljudska ponasanja i sa time nema o cemu da se razgovara. Koje price ima da se drzi Partizan? Sta to tacno sinoc nije presudjeno u njihovu korist a trebalo je? Klasicna "drz'te lopova" prica garnirana nekakvim nebulozama Bate Mirkovica o sudiji koji je nervirao i jedne i druge jer je neke neimenovane faulove sudio a neke nije na obe strane.

 

Neke ljude prosto nije sramota da navijacko opredeljenje stave ispred zdravog razuma i to je cela prica. Svi smo mi ovde manje ili vise subjektivni, samo sto nekima to ne sluzi da negiraju realnost. Otuda izmisljanje situacija koje se nisu ni dogodile, na primer, nekakav nedosudjeni penal na Kosovicu koji se nigde ne pominje osim na ovom forumu na Partizanovom topiku. Pri cemu nema nimalo potrebe za tim jer Grujic nije sinoc donosio odluke u svojstvu Grobara Cokot vec usranog goluba koji je sudio samo s jednim ciljem, da mu niko ne jebe mater posle utakmice. To je isti sudija koji je sudio penal za Zvezdu nakon, u najmanju ruku sumnjivog, igranja rukom Rnica u Partizanovom sesnaestercu. Zvezda je sinoc ostecena a ne pokradena, to su dve bitno razlicite stvari. Ono sto ljudi ne shvataju je da sve dok je takvih "rasprava" koji aboliraju klubove sudjenje nece biti bolje od ovoga sto je Grujic pruzio sinoc, jer samo ludak ili kompletna budala moze da pristane da sudi derbi u atmosferi kakva vlada u nasem fudbalu i da se nada da ce izaci s terena dostojanstveno.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

@harper

 

Slazem se da je od Partizana, svaki put kad su igrackim kvalitetom slabiji, napravljena grupa napaljenih klipana koji su u fazonu "ako cemo vec da izgubimo, aj bar da pokazemo zube ih prebijemo"  i tako je, na veliku zalost vecine normalnih, u svakom videti pod basket sportu.

Mi kad smo losiji mi puknemo u pognute glave napustimo teren, oni bi da kopaju oci protivnku. Svaki put je vanredno stanje pre derbija i zato svaki put gledamo kitu od fudbala - velike tekme se igraju i dobijaju hladne glave (videti pod Vujadin Savic, njemu neko da kaze "ruzna ti frizura" on bi skocio da se tuce).

 

Ono sto zameram Miloju i igracima je sto u periodima bolje igre Zvezde i bolje forme uostalom kvalitetnijih igraca generalno, mi nismo u stanju da ih isutiramo sa Marakane sa nekih 3:0 4:0. Ostalo se nece, vernovatno, nikada promeniti, ali daj ugazi ih kad si desetostruko bolji.

 

I, da, milsim da je Asov ili neko od komsija pominjao Cavija i Inijestu. Realno ova Zvezda sa Marinom je 3 Barselone sa Cavijem i Inijestom i Ronaldinjom licno za danasnji FKP.

 

 

Ja sam odavno napisao u cemu je problem i odakle to dolazi ali necu da ponavljam da mi se Bradilko ne bi naljutio.:D

Link to comment
13 hours ago, James Marshall said:

Sve to ne opravdava trenera koji po ko zna koji put pada na pripremi derbija u dva aspekta - psihološkom i napadačko taktičkom. 

Imaš idealnu situaciju, pred svojom rajom, Partizan nikad slabiji, Zvezda može da bira (i bira) pojačanja, nemaš nikakav rezultatski pritisak i ti izlaziš ko jaje i dopuštaš da te između ostalog i prebiju. Tu pet Grujića ne mogu da budu krivi. Zvezda se pridigla, ove polusezone ima jedan jedini, aj nazovimo ga zadatak koji je realan, izvjestan, moguć - da navijačima priušti da konačno izgazi glavnog rivala. Imaš sve alatke za to, i ne uspjeva ti odavno. Posljednji put se pobjeda desila na Radonjino ludilo. (drugi cilj je uigravanje za jun/jul, no da ne otvaramo bolne teme). 

Da ne potežem pitanja Čaušića i sličnih, dovoljno se ispisalo o tome. 

Uglavnom, svaka čast punjenima Dinama Vranje i Mačve, to je ovu polusezonu utješna nagrada. 

Stvarno ne znam kad će biti bolja prilika, sem ako se (samo)upropaštavanje Partizana ne nastavi do nivoa Proletera. Ali to se očas posla okrene, vidjeli smo u košarci. 

to je to

 

da ne bude zabune ja zaista cenim miloja kao trenera

on je ubedljivo najzasluzniji za ovaj preporod zvezde, mi smo posle ove dve uspesne evropske kampanje u medjunarodnim okvirima nekoliko nivoa iznad onog gde smo bili pre njega

sa druge strane, ne svidja mi se ono sto izjavljuje, sto o terzicu, sto o "najvernijima" i slicno, ali opet to mi je u drugom planu

 

nego ovo, sto je james pisao

konstanto protiv slabijih (a to partizan danas jbg jeste) igramo neki alibi fudbal. rezultat postoji, ali na prste jedne ruke se mogu izbrojati utakmice jsl i u kvalifikacijam evrope gde smo rasturili protivnika

a u derbijima to posebno dodje do izrazaja

zaista ne znam sta treba da se desi pa da pokusa igrati fudbal na gol vise od prvog minuta

a mi imamo igracki kadar koji bi dobrim delom u takvoj igri "procvetao"

Link to comment
13 hours ago, James Marshall said:

Sve to ne opravdava trenera koji po ko zna koji put pada na pripremi derbija u dva aspekta - psihološkom i napadačko taktičkom. 

Imaš idealnu situaciju, pred svojom rajom, Partizan nikad slabiji, Zvezda može da bira (i bira) pojačanja, nemaš nikakav rezultatski pritisak i ti izlaziš ko jaje i dopuštaš da te između ostalog i prebiju. Tu pet Grujića ne mogu da budu krivi. Zvezda se pridigla, ove polusezone ima jedan jedini, aj nazovimo ga zadatak koji je realan, izvjestan, moguć - da navijačima priušti da konačno izgazi glavnog rivala. Imaš sve alatke za to, i ne uspjeva ti odavno. Posljednji put se pobjeda desila na Radonjino ludilo. (drugi cilj je uigravanje za jun/jul, no da ne otvaramo bolne teme). 

Da ne potežem pitanja Čaušića i sličnih, dovoljno se ispisalo o tome. 

Uglavnom, svaka čast punjenima Dinama Vranje i Mačve, to je ovu polusezonu utješna nagrada. 

Stvarno ne znam kad će biti bolja prilika, sem ako se (samo)upropaštavanje Partizana ne nastavi do nivoa Proletera. Ali to se očas posla okrene, vidjeli smo u košarci. 

 

Zato je tu karma, stara kučka, da te izjebe zato što si pizda, poltron i sisurina i uvali ti smešan gol čisto da te podseti šta se nalazi u ogledalu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...