Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Just now, Miljenko said:

Ne kapiram da trener toliko ne ume da organizuje ofanzivnu igru, za razliku od defanzive.

 

Ne zna, nema tu sta da se skapira. Covek je celog zivota vodio autsajdere i bio jako uspesan sa njima, majstor je da postavi taktiku i igru protiv jacih ekipa. Medjutim, kad dodje u ovakvu situaciju, da vodi kvalitetom superiorniji tim, prosto se ne snalazi jer ne moze tako lako da se odrekne sopstvene filozofije fudbala koja ga je i ucinila odlicnim trenerom. Mi sve sto pobedjujemo dobijamo na individualni kvalitet pojedinih igraca, poslednji put kad smo stvarno nadigrali nekog bilo je onih 6:0 ili tako nesto protiv nekog mucenog domaceg kluba, neposredno nakon sto je Marin dosao. Ali, jebi ga, tada je bila euforija pa je izasao najjaci tim, prvi i poslednji put ove sezone.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, harper said:

 

Ti bas onako komotno koristis izraze kojima ne znas znacenje. Hajde, opismeni se prvo pre nego sto ulazis u diskusije s ozbiljnim ljudima, niko ovde nije placen da trpi nepismene idiote koji kucaju random slova pa se iznenade zbog toga koje reci su uspeli da napisu. Da, Partizan je jadni i seljacki klub, kome to od sinoc nije jasno ili je slep ili zagrizeni grobar.

Ma nisam dlu da nesto tu kao raspravljamo, nego pises kao da imas 9 godina, ali ok tvoja stvar... Pijem jutranju crnu kafu pa mi ovo bas onako bilo smesno sto pises gore hvala ti i lep dan

 

Ovo vredjanje na licnoj osnovi zaista vise govori o tebi ali nema veze, ja sam sa Lekinog brda, to je blizu Konjarnika, ne ljutim se...

Link to comment
3 minutes ago, mozzer said:

Ma nisam dlu da nesto tu kao raspravljamo, nego pises kao da imas 9 godina, ali ok tvoja stvar... Pijem jutranju crnu kafu pa mi ovo bas onako bilo smesno sto pises gore hvala ti i lep dan

 

Ovo vredjanje na licnoj osnovi zaista vise govori o tebi ali nema veze, ja sam sa Lekinog brda, to je blizu Konjarnika, ne ljutim se...

 

Prijatno s kafom. Sad setaj, niko te nista nije pitao.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Ne zna, nema tu sta da se skapira. Covek je celog zivota vodio autsajdere i bio jako uspesan sa njima, majstor je da postavi taktiku i igru protiv jacih ekipa. Medjutim, kad dodje u ovakvu situaciju, da vodi kvalitetom superiorniji tim, prosto se ne snalazi jer ne moze tako lako da se odrekne sopstvene filozofije fudbala koja ga je i ucinila odlicnim trenerom. Mi sve sto pobedjujemo dobijamo na individualni kvalitet pojedinih igraca, poslednji put kad smo stvarno nadigrali nekog bilo je onih 6:0 ili tako nesto protiv nekog mucenog domaceg kluba, neposredno nakon sto je Marin dosao. Ali, jebi ga, tada je bila euforija pa je izasao najjaci tim, prvi i poslednji put ove sezone.

lol, ne zna a ima  64 od mogućih 66 bodova u malim utakmicama, mrzi me sada da proveravam ali je statistički daleko najuspešniji vaš trener

Link to comment
Just now, gone fishing said:

lol, ne zna a ima  64 od mogućih 66 bodova u malim utakmicama, mrzi me sada da proveravam ali je statistički daleko najuspešniji vaš trener

 

Da si malo pratio raspravu shvatio bi da se prica o igri a ne o rezultatima. Bas cudno sto ima 64 od mogucih 66 bodova, s ekipom ciji drugi tim je duplo skuplji od bilo kojeg tima u domacoj ligi, ukljucujuci i Partizan.

Link to comment
Gospodin sa njihove klupe nicim izazvan udara Kosanovica koji prilazi da smiri situaciju...


To je avangarda, ne razumiju to ciganji.

Envoyé de mon 5080X en utilisant Tapatalk

Link to comment

Čitam komentare sa obje strane forumskog brda, tačno kao da su dvije tekme odigrane, ispade sudija pokrao i jedne i druge, i jedni i drugi se drže svoje priče. I onda se pita čovjek otkud u srpskom korpusu ljudi poput Vulina, Marka Đurića i sličnih, koji se na realnost ne obaziru :lolol:

Ako je ovako na forumu gdje se, po mom mišljenju, ipak okupljaju ljudi iznad srpskog prosjeka. Ali očigledno su iznad prosjeka po načitanosti, obrazovanju, dijapaozonu informacija, ali neke karakteristike iz Srbende teško možeš istjerati :D

Link to comment

@harper

 

Slazem se da je od Partizana, svaki put kad su igrackim kvalitetom slabiji, napravljena grupa napaljenih klipana koji su u fazonu "ako cemo vec da izgubimo, aj bar da pokazemo zube ih prebijemo"  i tako je, na veliku zalost vecine normalnih, u svakom videti pod basket sportu.

Mi kad smo losiji mi puknemo u pognute glave napustimo teren, oni bi da kopaju oci protivnku. Svaki put je vanredno stanje pre derbija i zato svaki put gledamo kitu od fudbala - velike tekme se igraju i dobijaju hladne glave (videti pod Vujadin Savic, njemu neko da kaze "ruzna ti frizura" on bi skocio da se tuce).

 

Ono sto zameram Miloju i igracima je sto u periodima bolje igre Zvezde i bolje forme uostalom kvalitetnijih igraca generalno, mi nismo u stanju da ih isutiramo sa Marakane sa nekih 3:0 4:0. Ostalo se nece, vernovatno, nikada promeniti, ali daj ugazi ih kad si desetostruko bolji.

 

I, da, milsim da je Asov ili neko od komsija pominjao Cavija i Inijestu. Realno ova Zvezda sa Marinom je 3 Barselone sa Cavijem i Inijestom i Ronaldinjom licno za danasnji FKP.

 

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

 

 

I, da, milsim da je Asov ili neko od komsija pominjao Cavija i Inijestu. Realno ova Zvezda sa Marinom je 3 Barselone sa Cavijem i Inijestom i Ronaldinjom licno za danasnji FKP.

 

 

Ja ti verujem, samo je problem sto to niste pokazali do sada. Protiv partizana sigurno, a sudeci po komentarima ljudi koji prate zvezdu ni protiv timova slabijeg kvaliteta iz kokezine lige. Svaka cast za ligu sampiona i livepul, ali igrate brate upadljivo ruzan i do zla boga dosadan fudbal.

Link to comment

Sve to ne opravdava trenera koji po ko zna koji put pada na pripremi derbija u dva aspekta - psihološkom i napadačko taktičkom. 

Imaš idealnu situaciju, pred svojom rajom, Partizan nikad slabiji, Zvezda može da bira (i bira) pojačanja, nemaš nikakav rezultatski pritisak i ti izlaziš ko jaje i dopuštaš da te između ostalog i prebiju. Tu pet Grujića ne mogu da budu krivi. Zvezda se pridigla, ove polusezone ima jedan jedini, aj nazovimo ga zadatak koji je realan, izvjestan, moguć - da navijačima priušti da konačno izgazi glavnog rivala. Imaš sve alatke za to, i ne uspjeva ti odavno. Posljednji put se pobjeda desila na Radonjino ludilo. (drugi cilj je uigravanje za jun/jul, no da ne otvaramo bolne teme). 

Da ne potežem pitanja Čaušića i sličnih, dovoljno se ispisalo o tome. 

Uglavnom, svaka čast punjenima Dinama Vranje i Mačve, to je ovu polusezonu utješna nagrada. 

Stvarno ne znam kad će biti bolja prilika, sem ako se (samo)upropaštavanje Partizana ne nastavi do nivoa Proletera. Ali to se očas posla okrene, vidjeli smo u košarci. 

Link to comment
6 minutes ago, ZokiAsov said:

 

Ja ti verujem, samo je problem sto to niste pokazali do sada. Protiv partizana sigurno, a sudeci po komentarima ljudi koji prate zvezdu ni protiv timova slabijeg kvaliteta iz kokezine lige. Svaka cast za ligu sampiona i livepul, ali igrate brate upadljivo ruzan i do zla boga dosadan fudbal.

 

Barsa imala dva šuta u okvir gola na dve utakmice protiv nikad slabijeg Partizana. Do koga je?

 

Link to comment
5 minutes ago, ZokiAsov said:

 

Ja ti verujem, samo je problem sto to niste pokazali do sada. Protiv partizana sigurno, a sudeci po komentarima ljudi koji prate zvezdu ni protiv timova slabijeg kvaliteta iz kokezine lige. Svaka cast za ligu sampiona i livepul, ali igrate brate upadljivo ruzan i do zla boga dosadan fudbal.

 

Zato sto ce Miloje na 1:0 protiv Radnika u Surdulici teziti odrzavanju tog rezultata, a nece krenuti po jos koji gol. Njegovo "cilj opravdava sredstvo" ima pokrice zbog dobrih rezultata proslog leta i tih magicnih rezultata u LS. Zamisli samo da umesto Miloja Murinja dodje neki OleGunarSolskjer Prosinecki i pusti navalu da u stvari igra jebeni fudbal. Sa ovim igracima.

Dakle, opet apostrofiram, individualni kvalitet igraca (Marin, Boaci, Ebisilio, Jovancic...)

Link to comment

 

1 minute ago, John Coltrane said:

 

Dakle, opet apostrofiram, individualni kvalitet igraca (Marin, Boaci, Ebisilio, Jovancic...)

Boaci i u prvom mandatu bivao sve losiji kako je vreme odmicalo i na kraju jedva uvaljan Kinezima koji su ga skartirali posle godinu dana pa se vratio jos losiji i sa manjkom motivacije. 

Ebisilio covek ne igra nista, njemu u glavni odavno nije fudbal nego problemi sa vanbracnom decom i placanjem alimentacija, uz to ne moze za godinu dana da se sredi fizicki, nagojen kao vepar jer je tu samo da odradi ugovor. 

Jovancic sa svojih 27-28 godina nije makao iz JSL, u Zvezdi imao par dobrih partija u LS ali ne prenosi to u domace utakmice, ocigledno nije ta klasa nego mu je u datom trenutku odgovarala uloga rasterecnih autsajdera. 

 

O ostatku tima u vidu Jovicica, Simica, Vujadina, Zuleta, Gajica...da se i ne prica. Go prosek. Problem je sto su postali zrtve svojih rezultata u evropi pa se posmatraju kao da su Barselona od ljudi koji gledaju fudbal svaki dan ali ne razumeju sustinu igre. Klasicna zamena teza, sramota je sto ne mogu da pobede Partizan a mogu Liverpul umesto cudo je sto su pobedili Liverpul a muce se sa Partizanom, Radnickim, Trnavom...jer im je to realan kvalitet. 

Link to comment

Liverpool se nadigravao, Partizan se nije nadigravao u derbiju ima bar 3-4 godine. Tu je razlika. Kad igraju hrkljus, tesko se moze videti nesto sto lici na fudbal, a tako je u poslednjih bar 5 derbija.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...