Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

miloje je sa onom startnom postavom obogaljio tim i defanzivno i ofanzivno. ekipa ne moze da izdrzi sa 4 igraca nezainteresovanih za defanzivu. boaci, ben, marin i simic su defanzivno nista. isto tako, ne moze se kontrolisati igra, imati posed, povezati redove sa simicem, jovicicem, gajicem na levom beku i dva drveta na stoperima. tek ulaskom ivanica je ekipa koliko toliko izbalansirana.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Dimitrije said:

Zule Stojkovic po mojim merilima bi trebalo da bude rezervna opcija za mesto beka.  Na zalost, Gobeljic nije mnogo bolji a Gajica nisam dovoljnio gledao da bih sudio da li je on bolji od ove dvojce.  Hajdin je ispod tog nivoa.  Po meni, isto tako, Savic ne bi treblo da bude prva opcija kao stoper.  Na zalost, tu su najtanji jer osim Babica, koji na zalost ne napreduje, nema drugog izbora.  Milojevic vidi Zuleta kao rezervnog stopera sto je po meni scenario za fijasko.

 

Stojkovic je solidan igrac ali, na zalost, bedan karakter. Prokurcio se i on i Duletov sin pa ne igraju ni pola od onoga sto su igrali kad su dosli u Zvezdu. Drugo, njih dvojica su upotrebljivi igraci kad imaju pored sebe u liniji ekstra kvalitet koji su davali Le Talek i Degenek ali Francuza nismo mogli da zadrzimo a Degeneka smo prodali na prvu jaku ponudu, sada je valjda svima malo jasnije ko je drzao te odbrane koje su Milojevicu davale rezultat. Milunovic za sada ne pokazuje da moze da daje taj ekstra kvalitet, mada je jos rano za njegovu ocenu. Za sada deluje da nema tu srece s njim i Vujadinom jer su obojica teski i spori stoperi, to mora da se resava drugacije od toga da ti centralna odbrana igra zonu i stalno kasni jer ima viska kilograma.

 

Problem su nam te dve linije ispred odbrane koje Milojevic drzi dosta konzervativno i plitko pa ne mozemo ljudski da iznesemo loptu do centra i odatle trazimo resenja. Kupovali smo uglavnom ne ono sto nam je bilo potrebno vec sta smo uvrteli u glavu da nam treba a istovremeno ostali bez dva jako bitna igraca za nasu igru, Krsticica i Degeneka. sada je problem gde staviti Ivanica jer na krilu gubimo njegovu kreaciju a u manevru ga nema jer Milojevic ne sme da igra bez makar jednog osiguraca, najcesce dvojice. To nam dodatno opterecuje krila pa nam ili bekovi kasne ili su krila preduboko na nasoj polovini i gube snagu bezveze. Danas je svakom ko je gledao Zvezdu u poslednje vreme moralo biti jasno da je ta opsesija Milojevica Causicem i jovicicem pogubna za ostatak tima. Jovancic koji je bio drugi najgori igrac na terenu (nakon poslovicno najgoreg Simica, kad Causic ne igra) u prvom poluvremenu odjednom se pretvorio u najboljeg u drugom, iskljucivo zbog toga sto je izasao Jovicic pa je Jovancic imao opciju vise napred i vise prostora da igra. U nasoj ligi opcija 4-1-4-1 sa Ivanicem/Ebesiliom i Marinom ispred Jovancica je nasa najjaca kombinacija ali sta vredi, nemamo trenera koji ce da postavi igru s tim veznim redom i dobro organizovanim kretnjama resava ove jace blokove kakav je danas postavio Partizan.

 

Doduse, jedem govna i ja, pisem mesecima ove stvari kao da pokusavam da ubedim nekog u ocigledno. Jasno je zasto nama ne igra najbolji tim, zasto smo pustili niz vodu igrace poput Kafua i Ebesilija, zasto se mucimo s igranjem fudbala iako nam roster kosta vise nego ostatak lige. U Zvezdi kvalitet igraca nije presudan da bi se dobilo mesto u timu i sve dok je tako uopste ne vredi baviti se time sta igramo.

Link to comment

– Retko se oglašavamo oko sudijskih odluka, ali ono što je snimak pokazao, bez posebne analize, jeste da je Crvenoj zvezdi poništen regularan gol. Ostale situacije, kao što je pogodak Partizana, moraju da se analiziraju, jer se ne vidi ko je odigrao loptu pre nego što je došla do Nikolića. To će se tek analizirati, ako je napadujući igrač igrao loptom to je još jedan ofsajd, rekao je Petrović agenciji Beta.

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

O cemu ti pricas? Jel pratis tok svojih misli ili samo pises random gluposti?

 

Hoce da kaze da je i Partizan bivao ostecen u derbijima ranije i u pravu je. Nema ni par godina kako smo dali gol nakon sto je lopta pre centarsuta izasla metar u gol aut. Da je Partizan veceras dao ovakav gol kakav smo mi dali u istoj situaciji i sa pomocnikom koji mase ofsajd, Grujic bi uradio apsolutno istu stvar - ponistio bi ga. Nema sudjenja kad ti igraci oba tima i obe klupe jebu majku od pocetka utakmice za svaku odluku a ti nemas muda da to odmah iseces kartonima i primiris stoku na silu, jer stoka drugaciji jezik ne razume. Kad za to nemas muda onda moras da  gledas kako igrac jednog tima pokusava da ubije igraca drugog tima laktom u grlo i da razmisljas kako ces to da resis a da ne iskljucis nikoga, jer si do tada vec pogubio svaki autoritet i igraci znaju da mogu da rade sta hoce.

 

Doduse, ne vidim da neko od nas pominje Vucica veceras kao arhitekte Grujiceve pljacke i to ce vecito ostati razlika izmedju vecina navijaca jednih i drugih.:D

Edited by harper
Link to comment

A kakve veze ima derbi od pre par godina sa ovim od pre 2h? Rekao bih nikakve. Ogromna vecina ovde je napisala da je lopta izasla i jeste, a njima je problem da napisu da je sudija izmislio ofsajd.

A uspesno se bave zamenom teza i demagogijom, to stoji

Link to comment

Stojkovic je solidan u odbrambenim zadacima kada je u formi.  U ofanzivnim nije dobar (nije brz, nema dribling, kilav mu je centarsut).  Kada nije u formi, on je cesce pretnja po Zvezdin gol nego oslonac u odbrani.  Savic je igrao dobro kada je Zvezda bila u LE.  Od tada ne igra dobro i njegovi kiksevi su ozbiljna pretnja po Zvezdin gol.  Imam utisak da ni Savic ni Stojkovic nece uspeti da ponove ono sto su pokazivali u sezoni kada je Zvezda igrala u LE.  Uz to, ponasaju se dzukacki, narocito u Derbijima, valjda da pokazu Severu da su njihovi ambasadori na terenu.   Slazem se da su Le Talek, Degenek i Krsticic gubici koje Zvezda nije uspela da nadoknadi.  Posebno Le Talek koji je zajedno sa Donaldom umeo da organizuje napad u tranziciji.  Degenek je dobar igrac ali nije me nikada dovoljno impresioniorao da zaboravim Le Taleka kao najboljeg centranog beka od dolaska Milojevica (a cini mi se i kod Bozovica).  Na zalost, i Stojkovic i Savic su danas nezamenljivi i imaju jak status i kod trenera i u klubu.  Mislim da odbrana treba remont, tacnije bolje igrace posebno na stoperskim pozicijama.  Iskreno se nadam da se Gajic nametne i da sa Rodicem postane startni bekovski par, dok za stopere nemam mnogo nade.   Formacija koju ste predlozili (4-1-4-1) je i po meni dobitna kombinacija za JSL sa odgovarajucim igracima.  Za Evropu, bez boljih stopera nema nade da se prodje u grupnu fazu ni LS ni LE.

 

Ukratko, kvalitet danasnje Zvezdine igre (a ja bih rekao i igre od pocetka prolecne sezone) odslikava to sto je Nemanja R. Miletic bio najbolji pojedinac Derbija.  Skandalozno za Zvezdu.

 

Edited by Dimitrije
Link to comment
A kakve veze ima derbi od pre par godina sa ovim od pre 2h? Rekao bih nikakve. Ogromna vecina ovde je napisala da je lopta izasla i jeste, a njima je problem da napisu da je sudija izmislio ofsajd.

A uspesno se bave zamenom teza i demagogijom, to stoji
Kome je to problem? Čist gol, poništen jer se linijski zaleteo da maše.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

A kakve veze ima derbi od pre par godina sa ovim od pre 2h? Rekao bih nikakve. Ogromna vecina ovde je napisala da je lopta izasla i jeste, a njima je problem da napisu da je sudija izmislio ofsajd.

A uspesno se bave zamenom teza i demagogijom, to stoji

 

Ne bas. Koliko vidim na ovom topiku niko od grobara ne spori da nam je ponisten regularan gol. Desava se, objasnio sam zasto.

 

Partizanu (klubu, za navijace me boli kurac) najvise zameram stvaranje atmosfere vec nekoliko godina da se Partizan svesno unistava od strane politicara pa onda moramo da gledamo ovo seljacenje, tuce i nervozu na terenu. To je stari Vucelicev manir iz vremena kad je vodio najsramotniji RTS u citavoj istoriji te televizije, godinama ispiras ljudima mozak najobicnijim glupostima kako niko ne bi smeo ni da pomisli da presudi nesto na tvoju stetu jer ce odmah da bude prokazan kao nitkov. Uveren sam da Grujic nije ostetio Zvezdu zato sto navija za Partizan, jednostavno nije smeo u toj atmosferi da dosudi nista na njihovu stetu. To je i cilj citave te kampanje o jadnom Partizanu koji se bori kako zna i ume protiv sila mraka i bezumlja. I nije od juce, traje jos iz vremena kad je Tadic bio predsednik drzave a Ruzic u upravi Partizana. Partizanom jednostavno upravljaju bednici posebne vrste, gori su cak i od ovih nasih.

Link to comment
7 minutes ago, *edited by mod said:

Kome je to problem? Čist gol, poništen jer se linijski zaleteo da maše.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

Izvinjavam se casnim izuzecima.

Kratak edit, nisam to stigao da napisem.

 

Mislim na standardnu trol ekipu, naravno, s obzitom da oni redovno pisu na ovoj temi, za razliku od ostalih sa vaseg topica.

Edited by Milosh76
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...