Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

4 hours ago, arheolog1981 said:

Dve izgubljene, jedna za pick six... bukvalno Winston 2.0 :D Kad smo kod Winstona, nisam znao da je prešao u NO. Ja i dalje mislim da bi mogao da bude vrhunski qb uz pravu ofanzivnu liniju i koordinatora... mogao bi NO da ga sprema za naslednika Drew Brees-a. Sjajan upside ima, naći način da se smanje greške... nije džaba bio prvi pik 2015. Ne znam jel dobio priliku sinoć?

Al sa svoje 43 i uprkos porazu osetno bolji u prvom kolu od josh allena, darnolda I mayfielda (gledao Highlights gde su oni bili.. o horora)

Link to comment
14 minutes ago, Zverilla said:

Al sa svoje 43 i uprkos porazu osetno bolji u prvom kolu od josh allena, darnolda I mayfielda (gledao Highlights gde su oni bili.. o horora)

 

Ne znam šta si gledao, ali Josh Allen je izdominirao sinoć. Preko 70 posto procenat kompletiranih pasova...300+jardi pasom   50+jardi trčanjem   2+1 TD...i više nego dovoljno da se dva izgubljena fambla ne osete.

Link to comment
55 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ipak 4TD jednog QB-a su prošla nezapaženo... 

 

Bog fudbala i meni najjaci igrac svih vremena ma koliko to zvucalo preterano. Posto ce se Giantsi nacekati par sezona ili deceniju dok ponovo ne udju u plej of, navijam u post season za Rodzersaru da pokida i uzme jos jedan SB.

Edited by Zizou
Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

 

Ne znam šta si gledao, ali Josh Allen je izdominirao sinoć. Preko 70 posto procenat kompletiranih pasova...300+jardi pasom   50+jardi trčanjem   2+1 TD...i više nego dovoljno da se dva izgubljena fambla ne osete.

verovatno je gledao ovo:

 

 

 

 

 

Link to comment

Pretpostavio sam....ili to ili onaj jedan fumble. Izdvojeno iz konteksta može navesti na pogrešan zaključak, ali dečko je stvarno sinoć izdominirao, van tih par kikseva. Daj mi onu lajnu koju sam gore naveo i živeću sa dva tri takva gega tokom utakmice. 

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Pretpostavio sam....ili to ili onaj jedan fumble. Izdvojeno iz konteksta može navesti na pogrešan zaključak, ali dečko je stvarno sinoć izdominirao, van tih par kikseva. Daj mi onu lajnu koju sam gore naveo i živeću sa dva tri takva gega tokom utakmice. 

Statistika je samo pola informacije koja je potrebna. Druga polovina je kakva je bila preciznost tih uhvaćenih lopti? Da li je WR morao da se ispruži da je uhvati iako mu CB nije disao za vratom? Da li je morao da uspori jer lopta nije dovoljna jako bačena? Da li je morao da promeni putanju da bi presreo loptu? Pogledaj ovaj video, kod prvog dugog TD Sanders mora da uspori i da se okrene, a kod drugog dugog TD Tomas mora da skrene u desno da presretne loptu. Siemian je btw bacio 312 jardi i 4TD, slično kao Allen juče.

 

https://youtu.be/nAz8BUzmxDM

 

 

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, arheolog1981 said:

Dve izgubljene, jedna za pick six... bukvalno Winston 2.0 :D Kad smo kod Winstona, nisam znao da je prešao u NO. Ja i dalje mislim da bi mogao da bude vrhunski qb uz pravu ofanzivnu liniju i koordinatora... mogao bi NO da ga sprema za naslednika Drew Brees-a. Sjajan upside ima, naći način da se smanje greške... nije džaba bio prvi pik 2015. Ne znam jel dobio priliku sinoć?

nije

nece se on naigrati dok Brees stoji na nogama

Link to comment
12 hours ago, ObiW said:

Statistika je samo pola informacije koja je potrebna. Druga polovina je kakva je bila preciznost tih uhvaćenih lopti? Da li je WR morao da se ispruži da je uhvati iako mu CB nije disao za vratom? Da li je morao da uspori jer lopta nije dovoljna jako bačena? Da li je morao da promeni putanju da bi presreo loptu? Pogledaj ovaj video, kod prvog dugog TD Sanders mora da uspori i da se okrene, a kod drugog dugog TD Tomas mora da skrene u desno da presretne loptu. Siemian je btw bacio 312 jardi i 4TD, slično kao Allen juče.

 

https://youtu.be/nAz8BUzmxDM

 

 

 

Đe ovo iskopa :D

Taj pass za Sandersa uopšte nije bio loš. 8.42/10 recimo

Siemian tu gađa front pylon i tu i pogađa. Pass sa pola terena sa near hash, znači da lopta tu leti 55-60 yards i nije baš realno očekivati pinpoint accuracy i da ga pogodi u stride.

Drugi pass jeste underthrown. Nije mi jasna odbrana, Iloka je nešto gadno zabauljao :D Siemian je definitivno trebao malo više da pusti ruku, ali i umesto ovog playa se mogu naći očigledniji primeri gde, , što se ono kaže, bude povoljan outcome uprkos lošem processu.

Link to comment

Evo još nešto što ima veze sa tom pričom o statsima, a bitno je jer sam morao da trpim teror od strane @freakns kad sam mu jednom prilikom rekao da je OJ Howard igračina i da je pre 2 sezone bio najbolji TE lige. Freak naravno odmah vadi telefon, krenuo da lista po statsima, eh samo 500 yards a Kelce čak 1500 yards, a Ertz 1200, a onaj onoliko itd itd, pa te još onako pobiberi sa "a ti ako imaš nekog da potkrepi tvrdnju da je Howard u 2018 bio najbolji u ligi, slobodno se javi"

i malopre mi pade napamet da gvirnem na pff.  Kod njih je 95% contenta iza paywalla, ali ima nešto da se vidi i za dž:

 

9H3g7HI.png

 

Da vidimo kako se tih 88.9 kotira naspram ostalih igrača :fantom:

 

George Kittle 89.7

Travis Kelce 88.0

Zach Ertz  75.6

Rob Gronkowski  73.7

 

Može se diskutovati koliko su PFF grades dobar način da se sumira učinak igrača, koliko neki štreber što ga PFF plaća verovatno 100$ po 1 igraču ume da shvati šta se na terenu dešava, šta je čiji assignment itd itd, i koliko je uopšte pametna ta ideja da se sve što se radi na terenu svede u jedan broj, ali u svakom slučaju ću pre uzeti u razmatranje ocenu nekog ko gleda svaki play svakog igrača, nego raw statse.

Raw stats su bitni samo za fantasy football i ništa drugo. I to nije nikakvo hipsterisanje nego je bukvalno tako.

Najveći problem kod Howarda je to što je on underused u Tampi. Prošle godine je došao Arians čiji trademark u Arizoni je bio da tight ends neće dobiti da jedu. U Coltsima je bio kratko, imao je Fleenera i Allena i isto ništa. U Steelersima je bio coordinator i tamo su imali Heath Millera ali je i on najviše protagonizma video tek kad je Arians otišao.

Sad Arians ima QB koji ne može da kompletira ništa van brojeva i ništa duže od 15 yards, pa će morati da modifikuje scheme. a OJ će da oduva i Gronkowskog i Bratea i biće najveći dobitnik iz svega toga, ali treba zamisliti npr OJ Howarda u napadu 49ersa. Kittle je isto igračina, ali bi u tom scenariju verovatno brzo bio benchovan i zatim trejdovan kao expandable igrač. Sa tim bolesnim size/speed odnosom je savršen igrač za red zone i mogao bi da bude bukvalno nezaustavljiv.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...