Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam jedno pitanje. Kada setam po forumu, recimo otvorim ovaj topic, i onda kada kliknem da se vratim na pocetnu stranu, ne otvara mi najnovije postove. Kao da sam offline, moram da refreshujem da bi video najnovije postove. Kako da ovo da resim?

Link to comment

Idi dole desno na bilo kojoj stranici foruma i iz drop boxa odaberi Forum Home. Hiljadu je puta bolje nego da budžiš da ti se cela stranica osvežava kada odeš na Back, zato što će ti se onda isto dešavati i po celom internetu, a ovako je mnogo elegantnije i brže.

Link to comment

sklapam neke panoramske fotografije u fotosopu, medjutim, bez obzira sto ih lijepim rucno, rezultati nisu idealni. u kom programu bih ovaj posao mogla da obavim bolje (mozda i brze)?edit: mozda treba da odem na pdf umjetnost i kreativnost

Edited by morgana
Link to comment

al kad si vec tu: skidam nesto sa emule-a, podesila sam parametre kao sto pise u helpu, ali opet mi gigabajti cure vise nego sto je logicno (i vise nego na torrentima, cini mi se)jel ima neki trik koji ne znam?

Link to comment
U slucaju da se racuna ukupan protok, preporucujem ti da instaliras neki od programa za limitiranje protoka poput Netlimitera (nije besplatan, lako moze da bude) i ogranicis upload brzinu na malu vrednost, 0.5-1kB/s. Nije eticki, ali radi posao
capacities: download mi je 64 kb/s, upload 16 upload limit je na 12 kb/s. na koliko (i da li) da podesim download limit -ili je mozda dovoljno da instaliram netlimiter?flet adsl dobijam tek u januaru, fala mtel-u, do tad sam cicija angry.png hvala :)
Link to comment

u cg, za sada, postoji kvazi flet koji je zapravo ogranicen na 150 gb protoka mjesecno (za 45 eura), i manji paketi, 5, 10, 20 gb mjesecno za 15, 25, 35 eura, mada u posljednjih mjesec dana ima nekih povoljnosti na koje je t-com, dosadasnjeg monopolistu, primorao m-tel, novi igrac na trzistu, sa svojim solidnim paketima i cijenama. problem sa m-telom je taj sto on u prvoj fazi funkcuionise samo na podrucju podgorice. iskustva korisnika su umjereno pozitivna, koliko cujem, tj prituzbe su slicne kao i na t-com, ali je odnos cijena-kvalitet na strani srpske firme, koja po visestruko nizoj cijeni nudi i ogranicene i flet pakete, uz, doduse, nesto manju brzinuemule gasim kad ga ne koristim, naravnoostaje mi, znaci, netlimiter? ok, korisna preporuka : )

Link to comment

Jedan poznanik mog dobrog druga je otvorio auto-skolu,sad pokusava da sklepa i neki sajtic ali ga nesto jebe (da izvinete na izrazu,ali mislim da je adekvatan). Naime,kad se na stranicu udje iz Explorera ili Opere desava se sledece:6phkd2a.jpgDakle,neki virus. Ono sto je zanimljivo je da ista stranica otvorena u Firefoxu ne prijavljuje nista (glupi Firefox :P ). Jel ima neko neku ideju,sta bi moglo biti u pitanju?

Edited by Zli Gli
Link to comment

Imam problem sa CivIV instalacijom. Dobio sam dvd sa tri programa - alkohol, antibalx, sd4hide i dva fajla .mdf i .mds. Prebacio sam uz pomoc alkohola disk na hard, mountovao ga na v-drive ali mi se kao disk pojavio dvd a ne mds fajl. Posle par pokusaja uspeo sam da mountujem mds fajl i instalirao igru, ali mi se javlja info da nisam ubacio pravi dvd, a na virtual drive se opet vratio ceo sadrzaj diska, a ne sadrzaj civ dvd-ja tj. image fajl koji sam dobio na dvd-ju.

Link to comment
Imam problem sa CivIV instalacijom. Dobio sam dvd sa tri programa - alkohol, antibalx, sd4hide i dva fajla .mdf i .mds. Prebacio sam uz pomoc alkohola disk na hard, mountovao ga na v-drive ali mi se kao disk pojavio dvd a ne mds fajl. Posle par pokusaja uspeo sam da mountujem mds fajl i instalirao igru, ali mi se javlja info da nisam ubacio pravi dvd, a na virtual drive se opet vratio ceo sadrzaj diska, a ne sadrzaj civ dvd-ja tj. image fajl koji sam dobio na dvd-ju.
Batali alkohol, neće ti trebati. Nadam se da koristiš poslednju verziju Daemon Toolsa (4.10). Mountuj disk u neki virtuelni drajv DT-a i onda pokreni sd4hide (možeš i tu da pogledaš da li imaš najnoviju verziju), kako bi blacklistovao virtualne drajvove. Pokreni igru.
Link to comment
Batali alkohol, neće ti trebati. Nadam se da koristiš poslednju verziju Daemon Toolsa (4.10). Mountuj disk u neki virtuelni drajv DT-a i onda pokreni sd4hide (možeš i tu da pogledaš da li imaš najnoviju verziju), kako bi blacklistovao virtualne drajvove. Pokreni igru.
Da, poenta je u sd4hide. Nema potrebe da batali alkohol ako ga već ima instaliranog i ne koristi DeamonTools. Meni je sasvim lepo radilo i sa njim.
Link to comment

Imao sam KDS kablovski net (sa stitickim IP) i pre par dana sam presao na Telekomov ADSL (sa dinamickim IP)Da bih downloadovao kako treba igrao sam se portforwardovanja jedno sat i po i na kraju sam uspeo da nadjem sve potrebne tutorijale, iskofigurisem modem i otvorim dodatne portove. Internet radi, ne znam dal mi se samo cini, al ko da je nesto sporiji.Anyhow portove sam dobro podesio, uTorrent sljaka valjano, al imam problem sa eMulom, koja mi je glavna za download filmova (starijih filmova bas i nema na torrentima :( ) i uopste nema downloada, a kada ga ima je na ispod 1KBps.Interesuje me sta je problem, a vidim tri opcije1. ja sam nesto sjebao kod internet podesavanja2. treba da skupljam neke poene naosnovu svog shera/uploada (rekose mi da je i ovo opcija)3. eMule je ne radi ovih dana, opet ih vijaju zbog piraterije i zato pola servera ne radi, pa je download bedan

Link to comment

Pretpostavljam da zelis reci da je to standardno kod eMulea, ali ja nisam imao ovakvih problema ranije.EDIT:Download porastao do astronomskih 7KB/s, tako da je verovatno do tog skupljanja poena/stavec i mog nestrpljenjaedit2: ostalo se popravilo samood sebe

Edited by Hustler
Link to comment

Nedavno sam zamenio ADSL modem ADSL ruterom pa me zanima sledeće:1. Da li je bolje koristiti ruterov hardverski firewall, windows-ov softverski ili oba odjednom?2. Da li epohalno povećavam rizik ako ipak zadržim samo softverski firewall budući da se signal sa rutera može fatati i wireless?3. Koliko drk*nja treba oko konfigurisanja ruterovog firewall-a?Hvala unapred :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...