Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dobro jutro svima,

Dobio sam od nekih kolega forumasa neke knjige ali se samo otvaraju na epub. Moze li neko da mipomogne kako da instaliram epub direktno bez pitanja. Dok sam pokusavao, promenilo mi je i browser iz firefoxa na nesto sasvim drugo. Unapred se zahvaljujem!

Link to comment
40 minutes ago, rooney said:

Dobro jutro svima,

Dobio sam od nekih kolega forumasa neke knjige ali se samo otvaraju na epub. Moze li neko da mipomogne kako da instaliram epub direktno bez pitanja. Dok sam pokusavao, promenilo mi je i browser iz firefoxa na nesto sasvim drugo. Unapred se zahvaljujem!

evo nekoliko epub readera https://beebom.com/best-epub-reader-for-windows/ ako koristiš windows

na linuxu fbreader

mac ima iBooks koji čita taj format

Link to comment
On 12/4/2017 at 11:37 PM, copkillah said:

Da li je moguće (pretpostavljam da jeste), da crkne recimo jedno jezgro u procesoru?

 

Svašta je moguće, može da ti rikne deo procesora (ili da bude feleričan) a da ostatak radi. Ja sam tako imao neki AMD procesor koji je imao hardversku grešku zbog koje JPGovi u nekim programima (npr. IE) nisu hteli da se učitavaju kako treba...dobiješ kockice one izmešane umesto pola slike. Ja sam taj procesor kupio polovan, pa ne znam da li je crko vremenom ili je bio feleričan od početka. Inače je sve ostalo radilo bez greške.

Ako ti jesi ,,otključao" 2 dodatna jezgra moguće da imaš procesor koji i nije dobro radio na sva 4 kada je proizveden, pa su ga šuknuli na 2 i tako prodali. Naravno nije nužno to problem, ako jeste procesor oštećen ili feleričan faktički ne postoji način da to utvrdiš sa sigurnošću.

Link to comment
 
Svašta je moguće, može da ti rikne deo procesora (ili da bude feleričan) a da ostatak radi. Ja sam tako imao neki AMD procesor koji je imao hardversku grešku zbog koje JPGovi u nekim programima (npr. IE) nisu hteli da se učitavaju kako treba...dobiješ kockice one izmešane umesto pola slike. Ja sam taj procesor kupio polovan, pa ne znam da li je crko vremenom ili je bio feleričan od početka. Inače je sve ostalo radilo bez greške.
Ako ti jesi ,,otključao" 2 dodatna jezgra moguće da imaš procesor koji i nije dobro radio na sva 4 kada je proizveden, pa su ga šuknuli na 2 i tako prodali. Naravno nije nužno to problem, ako jeste procesor oštećen ili feleričan faktički ne postoji način da to utvrdiš sa sigurnošću.
To se prodavalo kao unlocker mašina, bili su otključani kada sam kupovao i ovo mi se desilo samo jednom, posle celih 7 godina. Inače ponovo sam uključio sva 4 i za sada nema problema.
Link to comment
On 12/9/2017 at 12:04 AM, rooney said:

Dobro jutro svima,

Dobio sam od nekih kolega forumasa neke knjige ali se samo otvaraju na epub. Moze li neko da mipomogne kako da instaliram epub direktno bez pitanja. Dok sam pokusavao, promenilo mi je i browser iz firefoxa na nesto sasvim drugo. Unapred se zahvaljujem!

Varijanta dva ti je Sumatra, pa si miran na duže staze. Ima i portabilna verzija. 

  • PDF (.pdf)
  • eBook formats:
    • unencrypted EPUB (.epub)
    • MOBI (.mobi)
    • Fiction Wise (.fb2, .fb2z, .zfb2)
    • .pdb (Palm DOC format)
    • .tcr
  • comic book files: .cbz, .cbr, .cbt, .cb7z
  • DjVu (.djv, .djvu)
  • Microsoft Compiled HTML Html (.chm)
  • XPS (.xps)
  • images (.tga, .gif, .jpg, .j2k, .png, .webp, .tiff)

If Ghostscript is installed, we support PostScript (.ps, .eps) files.

https://www.sumatrapdfreader.org/download-free-pdf-viewer.html

Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

hm, notepad mi dodaje zarez na kraju svake linije, cim udarim enter za novi red. nikad ovo u zivotu nisam video. kako da iskljucim?

Meni treba to povremeno, pa da se nadovežem potpitanjem: Kako da uključim to?

Notepad++ ili bilo koji.

Link to comment
Just now, kipo said:

Meni treba to povremeno, pa da se nadovežem potpitanjem: Kako da uključim to?

Notepad++ ili bilo koji.

Ne znam da li bas to moze da se namesti, ali mozes da uradis sledecu stvar - na fajlu u kome imas nove redove a hteo bi da dodas zarez na kraju svakog reda, uradi replace, ovako:

Capture.JPG

Znaci menjaj "\r" sa ",\r" i ukljuci Extended search mode.

Link to comment

jbt meni upravo samo od sebe radi.

ne kapiram kako i zasto, notepad koristim samo kad koristim neki tekst sa neta, pa ga tu iskopiram da uklonim sve atribute da ostane obican tekst.

Link to comment
12 minutes ago, ToniAdams said:

jbt meni upravo samo od sebe radi.

ne kapiram kako i zasto, notepad koristim samo kad koristim neki tekst sa neta, pa ga tu iskopiram da uklonim sve atribute da ostane obican tekst.

Jbt, to je nadrealno, notepad inače ne može baš ništa. Čak ne može ni više od jednog undo. Probaj drugi enter, drugu tastaturu još bolje. Ako to radi notepad, postavi na youtube, imaćeš milion pregleda gde će svi pokušati da reše misteriju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...