Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

1 hour ago, alpiner said:

Rendžin sportski angažman se preko 40 godina zasniva na kritikama različitih Ditriha.

 

Sigurno ne, a jesu li za 40 godina svi ćutali dok je Renault smrdeo?

Link to comment

^
[emoji23][emoji23]

Jbt.

Čekaj, znači hoćeš da kažeš da Stroll Sr nije ušao u F1 inicijalno ne bi li pogurao sinovu karijeru? Nešto se ne sećam da je bilo obrnuto. Niti da je kupio deonice Astona pre nego što je ušao u svet automobilizma, ima puno godina i para, zašto ne pre? Ne sporim da je ljubitelj automobila, ali F1 je tu decenijama, gde je on?? I da, Mazepin će da uloži u F1 ili kupi ekipu zato što je preveliki ljubitelj, nema to veze sa promocijom sina u F1 [emoji23]

Sjajno.


I ne, naravno da prozivke Red Bulla i ispiranje usta sa Renoom godinama nisu imale uticaj na odluku da se ovom projektu posvete malo ozbiljnije umesto da odustanu (pošto je bilo ili/ili)....i u nekom momentu prejebu i taj RB što su zamalo i uspeli, ali samo uzimanjem Ricciarda. No ti znaš bolje, to sam samo ja istripovan da se Reno meni dokazivao loooool

Link to comment

Strulovic senior je u auto-sportu vec dugo, jos dok mu se junior jos muckao u jajcima. Doduse F1 je tu tek odskora i podudara se s potrebom da se sin uhlebi™ ali Lorens je vlasnik staze u Mon-Trmblanu (nekad se tu vozila VN Kanade, zadnje bitno sto se tu desavalo je bio CCWS Indi 2007.) plus je jedan od najvecih kolekcionara klasicnih sportskih automobila na svetu, u kolekciji ima i jedan 250GTO izmedju ostalog, tako da je za njega F1 definitivno bio logican sledeci korak cak i bez gledanja detetu da ucini pogotovo ako je od ranije planirao da uleti u vlasnistvo nekog od proizvodjaca (kao npr u Aston Martin sada).

Link to comment

Čoveku i dalje ne ulazi u glavu da tom pljuvačinom nisu ništa postigli, a rezultat mu pred nosom. Jbg ne znam dobro da crtam..

I Alonso se lepo proveo sa Hondom ovih par godina. Zahvalni su mu na kritikama pa su mu organizovali par angažmana:laugh:

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Sigurno ne, a jesu li za 40 godina svi ćutali dok je Renault smrdeo?

To što ti nazivaš smradom je  nečiji ogroman rad i novac. Rad poderazumeva da praviš greške..to je nešto potpuno normalno.  Koliko je teško odgovor su ti Honda i Ferrari. To je ogroman posao koji zahteva godine. Sve te loše motore od pre par godina prave isti ljudi i mašine sa istim budžetom kao i ovaj sada koji je odličan. Ništa se nije promenilo i niko nije postao pametniji zato što je napljuvan. Jednostano treba vremena da se stigne neko ko je napravio tako jak tim kao Mercedes

 

Link to comment

To nije odgovor. Čak mi je i glupa ova prepiska, lično sam najviše simpatija oduvek imao baš za Renault kao supplier-a, ali ti si sve u vezi njega shvatio... malo intenzivnije.

Link to comment

Jbg ja samo ovoliko znam pa i ne mogu da ti dam drugačiji odgovor. Jednostavno treba vremena da se stigne Mercedes i naivno je misliti da je to moglo za 2-3 sezone.. Moglo nam se desiti i da ih niko ne stigne. Ne pobeđuje se nečija napredna tehnologija preko noći i nije ova njihova dominacija slučajna. Taj tim jako pametno sastavljen i nigde nije imao manjak novca deset godina. Dok se njihov motor vrteo po stazi ostali su apdejtovali autoked za nova pravila. Kada vijaš tako veliki zaostatak moraš biti pun kompromisa i sigurno ćeš praviti greške. U Renaultu su priznali greške, ali kada su pronašli pravi put jedino što su tražili je vreme. 

Ghosn je 2015. Matišiću nudio partnerski odnos. Odbio je. 

2016. Rendža kupuje svoj tim i nikakvo lajanje Hornya nije promenili budžet za cent ili dovelo/odvelo neke ljude. Put je finansijski bio jasno zacrtan i pridržavali su ga se tačno svake sezone. Isti čovek od tada vodi ceo program motora u Viryu.


Cela prepiska je krenula oko imidža. To kompanije skupo plaćaju pa kada se neko zajebava sa tim prođe ovako kao StDitrih. Ta pljuvačina mu nije trebala, ništa nije promenio na bolje, samo se ukanalio. Isto bi prošao sa Hondom, ferrariem ili Mercedesom.

U parvu si ovo je tema u koj sam intezivniji u iznošenju stavova. Da bi kvalitetno navijao moraš da imaš i svog neprijatelja, a ja sam taman našao sebi jednog lepog i sada me neko zajebava kako moramo sa njima da sarađujemo :laugh:  Što se mene tiče gotovo. Pardoniram na smaranju

 

 

 

Link to comment

Što sad da Max crkne?

Inače Lance Stroll je bolestan još od VN Rusije, danima unazad se ne oseća dobro i odluka da ne može da vozi donese se 30 min pre treninga. Ne kapiram zašto RP nije imao spremnog Hulka da uskoči ako je već bilo 50-50, mogli su s njim odraditi bar taj jedan trening pre kvalifikacija. Ovo je velika greška rukovodstva ekipe ili je neka muljaža u pitanju, sve je nelogično. Inače je testiran nekoliko puta i svaki put negativan, poslednji put u utorak.


https://www.racefans.net/2020/10/10/stroll-decided-he-wouldnt-drive-in-practice-30-minutes-before-session/

Link to comment
Što sad da Max crkne?

Inače Lance Stroll je bolestan još od VN Rusije, danima unazad se ne oseća dobro i odluka da ne može da vozi donese se 30 min pre treninga. Ne kapiram zašto RP nije imao spremnog Hulka da uskoči ako je već bilo 50-50, mogli su s njim odraditi bar taj jedan trening pre kvalifikacija. Ovo je velika greška rukovodstva ekipe ili je neka muljaža u pitanju, sve je nelogično. Inače je testiran nekoliko puta i svaki put negativan, poslednji put u utorak.


https://www.racefans.net/2020/10/10/stroll-decided-he-wouldnt-drive-in-practice-30-minutes-before-session/
Zato sto je jedini koji moze nesto da uradi a kakve smo srece on samo crkava
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...