Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Godinama sam navijao za Hamiltona i Mercedes, ali sam prosle sezone sve vise i vise poceo da skacem na Leclerc bandwagon.

Iako nikada nisam mislio da ce se to desiti, izgleda da cu prvi put u zivotu poceti da navijam za Ferrari, ima da gorim u paklu.

Nadam se da ce mi Lewis oprostiti, kao sto sam i ja njemu oprostio kada je bez razloga otkacio Nicole Scherzinger :D

Link to comment
7 hours ago, alpiner said:

According to reports, Carlos Sainz will be confirmed as Charles Leclerc’s new Ferrari team-mate in the next 48 hours.

 

Moglo se naslutiti kada je ranije tokom dana Martin Brundle dao svoju "prognozu"  - Sainz u Ferrari, Ricciardo u McLaren i Vettel/Alonso u Renault. Videćemo, zapravo je Kowalski 100% na pravom tragu, sve ostalo je čist romantizam. Mora Botasovština i u Skuderiju i to je to. 

Link to comment
8 hours ago, Бруклинский said:

Godinama sam navijao za Hamiltona i Mercedes, ali sam prosle sezone sve vise i vise poceo da skacem na Leclerc bandwagon.

Iako nikada nisam mislio da ce se to desiti, izgleda da cu prvi put u zivotu poceti da navijam za Ferrari, ima da gorim u paklu.

Nadam se da ce mi Lewis oprostiti, kao sto sam i ja njemu oprostio kada je bez razloga otkacio Nicole Scherzinger :D

Pogledaj onu Ruskinju sa kojom je sada, bice ti jasno

Link to comment
10 hours ago, ducca said:

 

Moglo se naslutiti kada je ranije tokom dana Martin Brundle dao svoju "prognozu"  - Sainz u Ferrari, Ricciardo u McLaren i Vettel/Alonso u Renault. Videćemo, zapravo je Kowalski 100% na pravom tragu, sve ostalo je čist romantizam. Mora Botasovština i u Skuderiju i to je to. 

Lec je zajeban lik. Četvorostrukom prvaku sveta kao ruki u timu nije ostavljao parče asfalta. U njega je ulagano godinama i ako mu se da pravi auto završiće posao. Zameniće ga jednog dana neko mlađi i brži, kao što je on zamenio Vettela. Harizmatični Rići nije više mlad, a ne verujem ni nešto brži tako da su u Maranelu izabrali ko vodi ekipu. Prvoj violini treba pratnja, a ne još jedan solista

Meni se to Brundlovo mešanje karata poprilično sviđa mada mislim da je teško izvodljivo. Voleo bih da vidim onog ludaka Alonsa još jednom. Mislim da još uvek može da izvuče iz auta malo više  performansi od onog što ostali smatraju mogućim. Po meni i dalje najkompletniji vozač današnjice bez obzira na oštećen karakter

Može se lako desiti da Vettel ode u pemziju. Ima ona stara priča po kojoj vozač izgubi sekundu po krugu kada dobije dete..  Izgleda mi kao lik koji je došao na posao, a ne da pobedi trku.

Edited by alpiner
Link to comment

Ma bolje da imaju dva ravnopravana vozača koji otkidaju bodove jedan drugom, dok Hamilton ima robove kojima je jedini zadatak da njemu olakšaju trku, to je sigurno put ka tituli :fantom:.

Link to comment
53 minutes ago, alpiner said:

Meni se to Brundlovo mešanje karata poprilično sviđa mada mislim da je teško izvodljivo. Voleo bih da vidim onog ludaka Alonsa još jednom. Mislim da još uvek može da izvuče iz auta malo više  performansi od onog što ostali smatraju mogućim. Po meni i dalje najkompletniji vozač današnjice bez obzira na oštećen karakter

Može se lako desiti da Vettel ode u pemziju. Ima ona stara priča po kojoj vozač izgubi sekundu po krugu kada dobije dete..  Izgleda mi kao lik koji je došao na posao, a ne da pobedi trku.

 

Meni se ne svidja, jer pretpostavljam da je glavni razlog sto Ric prelazi u McL taj sto nije dobio garancije da Rendza ostaje u F1. A to mi se ne svidja nimalo..

Link to comment

Prica se da je Ricc vec potpisao za McLaren za 2021. Meni to deluje ok sa aspekta McLarena i pokusaja da se vrate u vrh posebno jer stiže i Mercedesov agregat, ali to znači i da je Rikardova logika ipak bila greška i da se izjebo kad je napustio Red Bull.

Može značiti i da Renault nije tu na duge staze ipak, ali može da se desi da jure Vettela pa sumnjam da bi i budžet a i istorija Riccovog pranja Vettela omogućila da obojica voze zajedno u Rendži.

Link to comment

Ako se usvoje ova nova pravila oko budžeta Rendža nema razloga da napusti F1 to je dobra platforma za biznis kakav žele. Sa najvećim ulaganjima u fabriku je završeno.  Treba sačekati jul i videti da li će Luca de Meo uraditi  nešto drastično, ali ovo što nudi Liberty nije loša varijanta i ima ekonomsku logiku. Nama za početak treba dobar auto pa je angažman Pat Frya mnogo važniji od bilo kog vozača. Rići ima još nekoliko godina karijere i neka ih provede u zdravlju i shoeyu, a mi za početak treba da vidimo gde nas deru 1.5 sekundi po krugu i kako to da rešimo. Takav zaostatak rešavaju likovi poput Fry, a ne vozači. 

 

Link to comment
6 minutes ago, alpiner said:

Ako se usvoje ova nova pravila oko budžeta Rendža nema razloga da napusti F1 to je dobra platforma za biznis kakav žele. Sa najvećim ulaganjima u fabriku je završeno.  Treba sačekati jul i videti da li će Luca de Meo uraditi  nešto drastično, ali ovo što nudi Liberty nije loša varijanta i ima ekonomsku logiku. Nama za početak treba dobar auto pa je angažman Pat Frya mnogo važniji od bilo kog vozača. Rići ima još nekoliko godina karijere i neka ih provede u zdravlju i shoeyu, a mi za početak treba da vidimo gde nas deru 1.5 sekundi po krugu i kako to da rešimo. Takav zaostatak rešavaju likovi poput Fry, a ne vozači. 

 

 

Sve se slazem, ali nagadjam da Ric sada zeli garancije, ne zeli da ceka kraj leta. Cisto sumnjam da je u fazonu "ne uliva mi Fry poverenje, idem kod Key-ja on je bolji dizajner".

Link to comment

Niko ne zna kakve će ožiljke ostaviti ova kriza pa mu garanciju ne može dati ni de Meo, a kamoli Cyril. Koliko sam uspeo da pohvatam po štampi ova nova pravila imaju smisla za Rendžu i niko ne spominje povlačenje za sada. Ne znam koliki će biti minusi na računima zbog ove krize, ali sa tim novim budžetom nema razloga da odu iz sporta. 

Meni prvo nema logike da Rići ode u McLaren koji će sledeće godine da budži Mercedesov motor na šasiju koja je dizajnirana za Rendžu. To je izgubljena godina. On nema još puno godina na raspolaganju, a sledeći angažman mu je verovatno pik karijere. Brown se zalagao za budžete ispod 100 milki $ znači tamo neće biti ni nekog velikog novca za angažman. 

 

 

 

 

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...