Jump to content
IGNORED

Kup Radivoja Koraća


nautilus

Ko osvaja kup?  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 minutes ago, Ted said:

 

problem je mnogo širi od lokalnog, vezanog za večite i njihove sukobe

 

čak bi se moglo reći da sport kao takav postaje nesportski u svojoj biti, baram kada se govori o sporotivima koji generišu i okreću jezive količine novca

 

Složio bih se.

Al kad neko pomene fudbalsku Superligu ili zatvorenu Evroligu svi skoče na njega, a to je zapravo 1 logično rešenje i zapravo sportsko.

Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

 

Složio bih se.

Al kad neko pomene fudbalsku Superligu ili zatvorenu Evroligu svi skoče na njega, a to je zapravo 1 logično rešenje i zapravo sportsko.

 

o tome može da se diskutuje. sport, u svovoj biti, ne trpi nikakvu zatvorenost ili ekskluzivitet. zato mi ovi moderni sukobi i ratovi ono liga više liče na korporacijske bitke za osvajanje tržišta i uspostavljanje nekavog monopola i realno su lišene sportskih elemenata.

 

finalni proizvod, neka utakmica u velelepnom stadionu ili dvorani, zaista izgleda lepo. ali treba odmeriti i negativne posledice koje to ostavlja. sve više je podivljalih menadžera, roditelja, igrača, kladionica, više liči na gladijatorski ring i sveopštu grabež. 

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, Ted said:

 

problem je mnogo širi od lokalnog, vezanog za večite i njihove sukobe

 

čak bi se moglo reći da sport kao takav postaje nesportski u svojoj biti, baram kada se govori o sporotivima koji generišu i okreću jezive količine novca

ovo o cemu ja pisem sigurno nema veze sa "jezivim kolicinama novca koje generisu i okrecu" kk partizan i kk crvena zvezda

 

eto srece da je to problem

Link to comment

stos tice stranaca, ako svi budu zdravi, nema nikakvih dilema ni kod jednih ni kod drugih..:fantom:

zvezda: yago, hanga, rokas, bolomboj

kkp: dozier, panter, naneli, lidej, kaminski

 

  • +1 2
Link to comment
On 4. 2. 2024. at 22:47, Nikodije said:

 

Prvi bih voleo finale Čačak - Gajdobra

Ne može zbog žreba. Samo polufinale.

Link to comment

kakvo je bese pravilo za kup

 

jel se ekipa od 12 prijavljuje za turnir ili je strance moguce menjati od utakmice do utakmice

Link to comment
2 hours ago, б1lme3 said:

pa ne

polufinalno parovi su borac-cacak94 / zvezda - fmp

 

partizan-hercegovac/mega-vojvodina

Onda neka bude tako.

Link to comment
10 hours ago, б1lme3 said:

kakvo je bese pravilo za kup

 

jel se ekipa od 12 prijavljuje za turnir ili je strance moguce menjati od utakmice do utakmice

Prijavljuje se tim za turnir, nema izmena 

  • +1 1
Link to comment

sad kad ovako razmisljam koliko je nemoguce da u finalu bude bilo ko osim blizanaca, vredi se podsetiti staaaaaarih vremena, 1987. kada su u finalu igrala dva drugoligasa (imt - olimpija), koji su u polufinalu izbacili dve najbolje evropske ekipe tog doba... eh

naravno imt je uzeo pehar :)

  • +1 2
Link to comment

imt je bio cedevita pre cedevite. ljuti basketaši, kad upadneš u mašinu bude pranje sa otkuvavanjem

 

cibona tada ubedljivo najbolji evropski klub neretko je spuštenih gaća odlazila iz pariske komune

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imt je bio cedevita pre cedevite. ljuti basketaši, kad upadneš u mašinu bude pranje sa otkuvavanjem

 

cibona tada ubedljivo najbolji evropski klub neretko je spuštenih gaća odlazila iz pariske komune

 

lepo od tebe kumsaro sto sa takvim postovanjem govoris o istituciji imt-a tog doba,

odrastao sam na fontani, na terenima imt-a, jedna od upecatljivijih stvari koja mi se urezala is tog vremena su upravo utakmice imt iz jugoslovenske lige krajem 80-ih i pocetkom 90-ih.

kasnije je tu igrala beobanka, koja je jednim delom vratila deo te magije, sada je tu mega, ali nije to - to

Edited by Nikodije
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

sad kad ovako razmisljam koliko je nemoguce da u finalu bude bilo ko osim blizanaca, vredi se podsetiti staaaaaarih vremena, 1987. kada su u finalu igrala dva drugoligasa (imt - olimpija), koji su u polufinalu izbacili dve najbolje evropske ekipe tog doba... eh

naravno imt je uzeo pehar :)

e, a za olimpiju igraju pera vilfan i boban petrovic:wub:

  • +1 1
Link to comment

"Znaš ti sine kako je to bilo nekad...Nisam samo Partizan gledao, odem pa gledam IMT - Cibona. Za IMT igrao Mlađan, (pa nabroji još nekoliko igrača)..."

 

"Znam ćale, pričao si mi veċ."

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

@Nikodije bio neki pera(ne taj) iz bloka koji se skidao za iemte, retko kad je i omirisao parket sem ponekad u garbage time-u, e njega sam kao klinac gledao kako za pare šutira 100+ bacanja bez promašaja

 

pa sad zamisli kako je pržio mlađan ili krečković. šteta što nisu imali klupsku infrastrukturu da ih isprati. mogli su komotno da doguraju do finala lige, one lige

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...