Jump to content
IGNORED

Kup Radivoja Koraća


nautilus

Ko osvaja kup?  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 hours ago, munze said:

nevezano za ovaj slucaj, jel nekad neka utakmica ponistena zbog zalbe?

Jeste. Šibenka - Bosna osamdeset i neke, zbog koša Dražena posle isteka vremena.

  • +1 2
Link to comment

prodje jos jedan praznik kosarke

kakav kup kralja, pizde materine

kup u nisu nikad ne omane

 

steta samo sto mora da ucestvuje 8 ekipa i da se igraju te neke bzvz utakmice

ubuduce bi valjalo da se igra samo finale izmedju blizanaca na 2 ili 3 dobijene 

 

:wub:

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, munze said:

nevezano za ovaj slucaj, jel nekad neka utakmica ponistena zbog zalbe?

 

Pa fazon je da se zalis ali da se rezultat racuna.I recimo ti se sada zalis na sudjenje da je sudija sudio recimo tendeciozno za protivnicki tim i obrazlozis u kojim situacijama itd.Jedinu kaznu tu moze da dobije sudija a utakmica se registruje rezultatom kojim je zavrsena.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

 

prodje jos jedan praznik kosarke

kakav kup kralja, pizde materine

kup u nisu nikad ne omane

 

steta samo sto mora da ucestvuje 8 ekipa i da se igraju te neke bzvz utakmice

ubuduce bi valjalo da se igra samo finale izmedju blizanaca na 2 ili 3 dobijene

 


Pa kad je Morava zagadjena, pa “pranje ruka” usere šut i igru nekima.

Link to comment

ok, izvini

 

morava je inace "zagadjenija" no ikad, ali to je neka druga tema

 

 

ali ovaj kup, utakmica blizanaca, uopste trenutni "rivalitet", apsolutno sve sto se desavalo je dno jebenog dna

 

meni je potpuno fascinatno da se ogromna vecina zainteresovanih iskljucivo bavila koji je klub vise pokraden i po obicaju koga vucic vise gura, dok im sustina potpuno izmice

Edited by pbg12345
Link to comment

Što se kupa tiče, pa i domaćeg prvenstva, ja bih od blizanaca (i ostalih u ABA) dozvolio samo da se takmiče sa omladincima i samo domaćim igračima. Ili u suprotnom svako ko je u ABA ne može u takmicenja pod domaćim okriljem.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Sa jedne strane se kuka kako večiti ne igraju po seoskim halama i da zbog toga pada popularnost košarke, ali u isto vreme smeta i sve što to dolazi uz ta dva državna preduzeća i to što su neuporedivo jači od svih ostalih. 

 

Ja bih kup pustio da igraju bez ikakvog ograničenja u broju stranaca. Lep termin da se pred poslednju trećinu sezone skupi sve najbolje u Srbiji i odigra za trofej velikog Žućka. I da bude uvek u Nišu ili tako negde van Beograda.

 

Mafija u savezu i klubovima, paćenici na tribinama i nenormalan odnos para koje država upumpava u blizance i ostale su problemi nezavisni od kupa. 

 

Za KLS već ne znam. Možda da se jednostavno tretira kao treći rang takmičenja pa da igraju mladi timovi ABA 1 i ABA 2 ligaša ako žele. Ne znam da li bi to odgovaralo timovima iz ABA 2. Oni možda žele 2 utakmice nedeljno i šansu da igraju neki plejof. KLS plejof sa timovima iz ABA 1 je definitivno idiotizam.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Heaviside said:

Sa jedne strane se kuka kako večiti ne igraju po seoskim halama i da zbog toga pada popularnost košarke, ali u isto vreme smeta i sve što to dolazi uz ta dva državna preduzeća i to što su neuporedivo jači od svih ostalih. 

 

Ja bih kup pustio da igraju bez ikakvog ograničenja u broju stranaca. Lep termin da se pred poslednju trećinu sezone skupi sve najbolje u Srbiji i odigra za trofej velikog Žućka. I da bude uvek u Nišu ili tako negde van Beograda.

 

Mafija u savezu i klubovima, paćenici na tribinama i nenormalan odnos para koje država upumpava u blizance i ostale su problemi nezavisni od kupa. 

 

Za KLS već ne znam. Možda da se jednostavno tretira kao treći rang takmičenja pa da igraju mladi timovi ABA 1 i ABA 2 ligaša ako žele. Ne znam da li bi to odgovaralo timovima iz ABA 2. Oni možda žele 2 utakmice nedeljno i šansu da igraju neki plejof. KLS plejof sa timovima iz ABA 1 je definitivno idiotizam.

 

I meni bi najviše smisla imalo da KLS postane treći rang takmičenja i ćao, ali bi ABA 2 onda morala da napusti ovaj turnirski model, a ostale ex-YU republike bi morale da pristanu na to da i njihove lige postanu treći rang. Trenutno npr nije rešeno čak ni to da hrvatski klubovi ne igraju paralelno ABA 1 i domaću ligu, nekad i dan za danom.

 

Ako bi se napravio dogovor da sve nacionalne lige postanu treći rang, onda bi možda za sve bilo bolje da u ABA 1 bude 10 ili 12 klubova, čime bi se rasteretio raspored za EL i EK timove i malo povećao kvalitet ABA 2, a ABA 2 bi mogla da se podeli u dve konferencije i tako smanje troškovi oko putovanja.

 

Što se kupa i broja stranaca tiče, ograničenje odavno više nema smisla: večiti su u tolikoj prednosti s budžetom da je Borcu ili Megi savršeno svejedno da li će igrati protiv četiri evroligaška stranca ili će ih biti još više. Pravilo donekle gura večite da imaju više domaćih igrača zbog prestiža oko dva manja trofeja, ali vidimo da su oba kluba itekako voljna da igraju bez 2-3 stranca u KLS i kupu dok god mogu da ih koriste u ABA i EL, gde su im neuporedivo važniji.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...