Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Osim što debilno krade vetar iz jedra Jovani™, ja nemam neki problem sa girlbossovanjem kakvo je prikazano u ovom traileru.

 

Deluje da devojka ima character arc, da mora da se dokazuje u svetu koji je ne prihvata, umesto da je yass queen od početka do kraja.

 

Pritom, laha konjica je prilično OK uloga za žene, neuporedivo bolje nego kad ih guraju u prve linije ili im daju da natežu lukove. (Ovi delovi kad se pegla sa glavnim negativcem stojećki su već problem, ali bože moj.)

 

Girlbossovanje kakvo ne mogu da podnesem je npr. ono iz House of the Dragon, gde ti je u starto dato sve što se poželeti može, ti glumiš ludilo što nemaš još više, zahtevaš da ti se da veći nivo odgovornosti, odbijaš da preuzmeš odgovornost za bilo šta što se dešava, najzajebanija si ratnica, kraljica, zmajojahačica, a u isto vreme brižna majka koja samo želi mir i svi da se vole i ljube :isuse:

 

Edit: Imam problem sa ovim Mumakilom, otkud slon u Rohanu jebotebog, kakve su to gluposti? Dunlanders u komšiluku imaju slonove?!

 

 

Nemam ni ja problem sa tehnikom girlbossovanja, imam problem sa lore-om. Kao što kaže @Jesper23, Helmova ćerka je toliko bila bitna za sva događanja u tom periodu da joj u lore-u nije ostalo zabeleženo ni ime, cela ta priča se vrti oko Helma i njegova dva sina (Hame i Haleta) na jednoj strani, i Freke i Vulfa na drugoj strani, a koji su svi izginuli u toj borbi za rohanski presto, kao i surovoj zimi. Štaviše, sasvim je moguće da je i Helmova ćerka stradala tom prilikom, jer je presto nasledio Frealaf Hildeson, koji je bio sin Helmove sestre i koji je otpočeo drugu liniju kraljeva Rohana, ali ni o njenoj sudbini nema nekih tragova.

 

E sad, na bazi takvog lore-a, od jednog skoro anonimnog karaktera se pravi centralni lik cele priče, iako nema nikakve dileme da je Helm i njegovo lagano potonuće u ludilo glavni driving force cele priče, kao i kasnijeg rohanskog folklora uostalom, što se vidi u Gospodaru. Da je tako neka žena iskočila kao Jovajna, to bi bilo sigurno zabeleženo, jer je uloga žena u Rohanu bila vrlo stroga i jasna, i nijedna od njih nije girlbossovala - čak i sama Jovajna ide maskirana u muškarca u bitku na Pelenorskim poljima, jer bi je Teoden verovatno zaključao u kavez da je video kako ide. Posle te bitke ona više nema neke junačke epizode, zaljubljuje se u Faramira, i posle brak, kuća, deca, dok on ide da ratuje, daleko je to od girlbossa. No, što ne bismo woke ideologiju 21. veka transponovali na Rohan, kad smo već tu.

 

Btw, nisu mumakili tolika greška koliko ti se čini na prvi pogled, jer su se Danlenđani udružili sa Umbarom za napad na Rohan, ako se dobro sećam.

Link to comment
44 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nemam ni ja problem sa tehnikom girlbossovanja, imam problem sa lore-om. Kao što kaže @Jesper23, Helmova ćerka je toliko bila bitna za sva događanja u tom periodu da joj u lore-u nije ostalo zabeleženo ni ime, cela ta priča se vrti oko Helma i njegova dva sina (Hame i Haleta) na jednoj strani, i Freke i Vulfa na drugoj strani, a koji su svi izginuli u toj borbi za rohanski presto, kao i surovoj zimi. Štaviše, sasvim je moguće da je i Helmova ćerka stradala tom prilikom, jer je presto nasledio Frealaf Hildeson, koji je bio sin Helmove sestre i koji je otpočeo drugu liniju kraljeva Rohana, ali ni o njenoj sudbini nema nekih tragova.

 

E sad, na bazi takvog lore-a, od jednog skoro anonimnog karaktera se pravi centralni lik cele priče, iako nema nikakve dileme da je Helm i njegovo lagano potonuće u ludilo glavni driving force cele priče, kao i kasnijeg rohanskog folklora uostalom, što se vidi u Gospodaru. Da je tako neka žena iskočila kao Jovajna, to bi bilo sigurno zabeleženo, jer je uloga žena u Rohanu bila vrlo stroga i jasna, i nijedna od njih nije girlbossovala - čak i sama Jovajna ide maskirana u muškarca u bitku na Pelenorskim poljima, jer bi je Teoden verovatno zaključao u kavez da je video kako ide. Posle te bitke ona više nema neke junačke epizode, zaljubljuje se u Faramira, i posle brak, kuća, deca, dok on ide da ratuje, daleko je to od girlbossa. No, što ne bismo woke ideologiju 21. veka transponovali na Rohan, kad smo već tu.

 

Btw, nisu mumakili tolika greška koliko ti se čini na prvi pogled, jer su se Danlenđani udružili sa Umbarom za napad na Rohan, ako se dobro sećam.

Valjda Freka ima krvi Danlenđana, u mislim da je trgovao sa njima tako da ima logike da je uspio nabaviti i olifante od njih za svoj ratni pohod, pogotovo protiv Rohana.

 

Ja garantujem da će se 80% filma fokusirati na samu Heru, pitam se da li ćemo vidjeti scenu legendarnog Helmovog odlaska. Dali su joj rog, to mi je najveći hint pored ogromnog screentimea u trejleru, tu će sam Helm biti usputni lik svetijebem datijebem.

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Nemam ni ja problem sa tehnikom girlbossovanja, imam problem sa lore-om. Kao što kaže @Jesper23, Helmova ćerka je toliko bila bitna za sva događanja u tom periodu da joj u lore-u nije ostalo zabeleženo ni ime, cela ta priča se vrti oko Helma i njegova dva sina (Hame i Haleta) na jednoj strani, i Freke i Vulfa na drugoj strani, a koji su svi izginuli u toj borbi za rohanski presto, kao i surovoj zimi. Štaviše, sasvim je moguće da je i Helmova ćerka stradala tom prilikom, jer je presto nasledio Frealaf Hildeson, koji je bio sin Helmove sestre i koji je otpočeo drugu liniju kraljeva Rohana, ali ni o njenoj sudbini nema nekih tragova.

 

E sad, na bazi takvog lore-a, od jednog skoro anonimnog karaktera se pravi centralni lik cele priče, iako nema nikakve dileme da je Helm i njegovo lagano potonuće u ludilo glavni driving force cele priče, kao i kasnijeg rohanskog folklora uostalom, što se vidi u Gospodaru. Da je tako neka žena iskočila kao Jovajna, to bi bilo sigurno zabeleženo, jer je uloga žena u Rohanu bila vrlo stroga i jasna, i nijedna od njih nije girlbossovala - čak i sama Jovajna ide maskirana u muškarca u bitku na Pelenorskim poljima, jer bi je Teoden verovatno zaključao u kavez da je video kako ide. Posle te bitke ona više nema neke junačke epizode, zaljubljuje se u Faramira, i posle brak, kuća, deca, dok on ide da ratuje, daleko je to od girlbossa. No, što ne bismo woke ideologiju 21. veka transponovali na Rohan, kad smo već tu.

 

Jebiga, "adapting the story to modern audiences" je mantra. Ali kažem, ja nemam problem sa tim ako se odradi kvalitetno - ako je anonimna ćerka predstavljena na ubedljiv način, ako možemo da se saživimo sa njom i njenom pričom koja smisleno funkcioniše unutar Middle-Earth okruženja. Na osnovu ovog trejlera mi deluje da ima šanse za to. 

 

Vidimo kako Helm sam pesniči ovog Dunlenđanina, druga bi bila priča da je inciting incident bilo odbijanje Helmove ćerke da se uda.

 

Što se tiče nasledstva, može devojka da zagine do kraja, a može i jednostavno da ne nasledi jer je žemsko, nego uleti njen brat od tetke. Tragični ishod ne ide uz girlbossing. 

 

2 hours ago, Ayatollah said:

Btw, nisu mumakili tolika greška koliko ti se čini na prvi pogled, jer su se Danlenđani udružili sa Umbarom za napad na Rohan, ako se dobro sećam.

 

Ne znam kako mogu da se udruže sa Umbarom, to je sa druge strane Gondora, a pritom Umbar nije isto što i Harad.

 

Na wiki se pominju nekakvi "enemies of Gondor" koji su asistirali protiv Rohana, ali bizarna je ideja da su Haradrimi opušteno transportovali jebene slonove kroz Gondor da bi udarili na Rohan. 

 

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Jebiga, "adapting the story to modern audiences" je mantra. Ali kažem, ja nemam problem sa tim ako se odradi kvalitetno - ako je anonimna ćerka predstavljena na ubedljiv način, ako možemo da se saživimo sa njom i njenom pričom koja smisleno funkcioniše unutar Middle-Earth okruženja. Na osnovu ovog trejlera mi deluje da ima šanse za to. 

 

Vidimo kako Helm sam pesniči ovog Dunlenđanina, druga bi bila priča da je inciting incident bilo odbijanje Helmove ćerke da se uda.

 

Što se tiče nasledstva, može devojka da zagine do kraja, a može i jednostavno da ne nasledi jer je žemsko, nego uleti njen brat od tetke. Tragični ishod ne ide uz girlbossing. 

 

 

Ne znam kako mogu da se udruže sa Umbarom, to je sa druge strane Gondora, a pritom Umbar nije isto što i Harad.

 

Na wiki se pominju nekakvi "enemies of Gondor" koji su asistirali protiv Rohana, ali bizarna je ideja da su Haradrimi opušteno transportovali jebene slonove kroz Gondor da bi udarili na Rohan. 

 

 

Hajde, videćemo kako će da bude urađeno, možda me prijatno iznenadi. Ako sam gledao Rings of Power, mogu i ovo da pogledam.

 

Što se Umbara tiče, oni su pomorska sila, pa mogu sve da transportuju morem, ne moraju kroz Gondor, a svakako mogu da pribave mumakile iz neposrednog okruženja. Ovo je referenca sa One Wiki-ja:

 

Quote

Four years later in TA 2758, a combined force of Dunlendings under the leadership of Wulf, Corsairs of Umbar, and Easterlings overran Rohan. Helm was defeated in battle at the Fords of Isen, and withdrew into the Súthburg at Helm's Deep (which was later renamed in his honor). There, he endured a long siege.

 

  • Hvala 1
Link to comment

OK, kroz Gondor ili ne, ipak ne vidim ni kako ni zašto bi pirati svojim jedrenjacima uzvodno transportovali gigantske slonove. Gde im stanu?!

 

LOTR opisuje Haradrime kako polako, pešice marširaju sa slonovima. Ne opisuje kako su ih utovarili na brodove pa nekako šibnuli uz Anduin.

 

Deluje mi ubudženo u ovaj narativ o ranom Rohanu samo zato što izgledaju kul i asociraju na LOTR.

 

Slično, vidi se da će Jovanjica™ da namami mumakila do neke vode gde će da ga pipcima ščepa kraken, direktan callback na Watcher in the Water kod Morije.

 

Bezveze mi je da se to radi, agresivno podsećanje publike na bolji film koji su nekad davno gledali.

 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

OK, kroz Gondor ili ne, ipak ne vidim ni kako ni zašto bi pirati svojim jedrenjacima uzvodno transportovali gigantske slonove. Gde im stanu?!

 

 

Pa zar nismo to razjasnili u prošloj sezoni RoP, kad smo se pitali kako Numenor na jednom brodu transportuje sto konjanika:

 

If it fits, it ships.

 

Biće da i Umbar ima sličan dizajn.

 

Šalu na stranu, ako bude bio samo 1 mumakil, onda nekako i da ga nekako provučeš preko broda. Stvar je što će ih verovatno biti barem 50.

  • Haha 5
Link to comment
On 22. 8. 2024. at 21:31, vorda said:

 

Ja bih ovo prokomentarisao sa estetke strane. LOTR lore vi znate daleko bolje. 

 

Kao neko ko se nagledao stotine anime serije ovo je anime 1/1, LOTR je tu cisto da brendom privuce gledaoce:

  • Mladji princ ima facu i konstituciju petogodisnjeg deteta, to je mozda ok za istocnjacke standarde ali prikazati tako nekog iz Rohana je smesno.
  • Princeza je klasicna waifu na koju drkaju otaku likovi. Opet nidje veze sa svetom LOTR.
  • Ne znam lore kao sto sam rekao ali tuca dva matora lika je klasicna anime tuca, sa sve, opet, klasicnim anime reakcijama ljudi okolo. Od reci do izraza lica. Nidje veze sa tim kako se ponasaju ljudi iz LOTR.
  • I kid you not, kad je krenula scena kako u tami dolaze borci iz Middle Eartha ladno su poceli da mi se prividjaju samuraji.
  • Prikaz Olifanta je ko prikaz cudovista iz anima.
  • Odeca je opet prikazana tipicno za isekai anime zanr.

Mislim kapiram da je ideja da se napravi anime verzija LOTR ali mi se cini da je ovo otislo previse u anime pravcu i da se izgubila prica i look'n'feel koji krase LOTR. Mada deluje da je ovo mizeran side projekat, vise zajebancija nego nesto konkretno.

 

Link to comment

Prve tri epizode druge sezone The Rings of Power su izašle, od sad svake nedelje po jedna do 3. Oktobra.

Ovaj trash mora da se pogleda :D

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ja i dalje ne mogu da verujem da nešto u šta je uloženo milijardu dolara, za šta već postoji lore i materijala koliko hoćeš ispada ovako jadno i dosadno. Da li je moguće da neko napiše ovako loš scenario i odradi ovako bezvezan casting ...

  • +1 1
Link to comment

koju god da sam varijantu dostupnu u zalivu za  epizodu 2 i 3 skinula, nemaju ton. jel to nešto do njih ubačeno protiv piraterije. Prva epizoda je imala ton.

Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

koju god da sam varijantu dostupnu u zalivu za  epizodu 2 i 3 skinula, nemaju ton. jel to nešto do njih ubačeno protiv piraterije. Prva epizoda je imala ton.

Sigurno nije ovo sto mislis ali moze biti stvasta - tvoj komp/videoplayer ne moze da procesuira zvuk iz tog konkretnog snimka, sam snimak je los, itd...

 

Ja bih umesto lupanja glave sacekao da se pojavi drugi prodavac na trafikama i uzeo od njega.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

koju god da sam varijantu dostupnu u zalivu za  epizodu 2 i 3 skinula, nemaju ton. jel to nešto do njih ubačeno protiv piraterije. Prva epizoda je imala ton.

 

Možda je do nekog kodeka, skini poslednji neki kodek pack, k-lite valjda beše.

Link to comment
Quote
4 hours ago, Arkadija said:

koju god da sam varijantu dostupnu u zalivu za  epizodu 2 i 3 skinula, nemaju ton. jel to nešto do njih ubačeno protiv piraterije. Prva epizoda je imala ton.

Isto, onda sam na 1337 nabavio neku SuccessfulCrab repack verziju koja ima zvuka, nije do kodeka.

Edited by Muad_Dib
quote
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...