Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Jeste da liči da je scena inicijacije onog grofa maznuta od Kjubrika, a opet, možda je tu scenu Kjubrik vizuelno napravio takvom jer je imao uvid u te masonsko/iluminatske rituale. (onaj rad sa maskama, ogrtačima, crnom misom i zapevanjem), te se Bjela time vodio.

 

 

 

 

(kenjam i ja, verovatno je besprizorno mazn'o :smile: )

Link to comment
6 hours ago, zmanic said:

I otkud koplje sudbine kod Belogrlića? Svi znamo da je ono u depou u Holivudu i da se povremeno pozajmljuje samo Harisonu Fordu i Anđelini J. Nije Bjela na tom nivou. Ili je ovo neki kinez iskopao kopiju na koridoru deset?

Nope, malo si pomešao sa zavetnim kovčegom i pandorinom kutijom 

Link to comment

Nakon ponovnog gledanja poslednje epizode, i krajnjeg naprezanja mog detektivskog uma, došao sam do sledećeg zaključka:

Spoiler

...glavni antagonista, tj. Kajzer Soze serije je  doktor Konstantin Avakumović, lik kojeg glumi Dragan Petrović Pele. Mislim da je on vođa onog okultnog društva

 

Link to comment

U prvoj epizodi je na onoj svečanosti povodom donacije za bolnicu video tužioca i njegovu ženu, a ona je nosila ogrlicu. Mislim da je njemu bilo jasno šta nosi.

Inače dobra fora je cuckold okultista.

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Nakon ponovnog gledanja poslednje epizode, i krajnjeg naprezanja mog detektivskog uma, došao sam do sledećeg zaključka:

  Reveal hidden contents

...glavni antagonista, tj. Kajzer Soze serije je  doktor Konstantin Avakumović, lik kojeg glumi Dragan Petrović Pele. Mislim da je on vođa onog okultnog društva

 

ima smisla

 

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Ali bankarka nije bila na ritualu gde su obezglavili Cigančicu?

To ne znamo jer su svi pod maskama, tj vidimo samo nekolicinu kako ulazi.

Link to comment
7 hours ago, Jozef K. said:

U prvoj epizodi je na onoj svečanosti povodom donacije za bolnicu video tužioca i njegovu ženu, a ona je nosila ogrlicu. Mislim da je njemu bilo jasno šta nosi.

Inače dobra fora je cuckold okultista.

Ta scena, pa onda negde tokom bala on se sreće sa slikarom i tužiočevom ženom, i pita nešto tipa "čija je maska najbolja? Gospođe Đukić." - u fazonu kao da sugeriše slikaru koga treba obezglaviti.

Ali ono što mi je probudilo osnovanu sumnju jeste scena iz poslednje epizode, u Glavnjači, kada pregleda slikara i izgovara rečenicu "Da li ste izgubili veru", na koju slikar vidno reaguje. Nakon toga, slikaru stiže pogača sa britvom....

Plus cuckold - pa savršeni zločinac! :fantom: 

Link to comment
6 hours ago, *edited by mod said:

To ne znamo jer su svi pod maskama, tj vidimo samo nekolicinu kako ulazi.

Pa u onoj "sekvenci" se smenjuj kadrovi rituala nje kako blene u sliku i tako...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...