Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

5 minutes ago, hazard said:

 

+ milion

 

Kad je zima, zabole me što je dan kratak i da li pada mrak u 4 ili u 6, i onako neću da blejim napolju. A i u Beogradu je nekako zimi bolje kada padne mrak, manje je sivo i depresivno.

 

Leti je već druga priča. Hoću da imam dug dan jer je toplo i lepo vreme i i hoću to da iskoristim. I man'te me priče o pomeranju radnog vremena, to su nebuloze, to jedino u javnom sektoru može tako dekretom da se menja (inače da sam neka vlast prvo što bi uradio je promena radnog vremena tih javnih službi, npr. šta meni vredi to što Infostan radi od 7:30 do 15:30? Pre posla teško mogu da stignem, a posle posla ne rade. Debilizam koji je plod jedino Vučićevog izdrkavanja nad ljudima i potenciranja kako on rano ustaje i mnogo radi).

 

Letnje vreme cele godine i gotovo. Tj. vremenska zona GMT+2 cele godine bez pomeranja sata.

To. To ja pričam

Link to comment
6 minutes ago, hazard said:

 

+ milion

 

Kad je zima, zabole me što je dan kratak i da li pada mrak u 4 ili u 6, i onako neću da blejim napolju. A i u Beogradu je nekako zimi bolje kada padne mrak, manje je sivo i depresivno.

 

Leti je već druga priča. Hoću da imam dug dan jer je toplo i lepo vreme i i hoću to da iskoristim.

 

Kakva ti je razlika u "korišćenju" ako se leti smrkava u 21:00 ili u 20:00?

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

pa i leti je bolje kad padne mrak. preko dana je pakao i pocrkavanje

 

 

To sredinom jula. U junu nije, u septembru nije. Lepi, prijatni dani. A na veče, a vidi se.

2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Kakva ti je razlika u "korišćenju" ako se leti smrkava u 21:00 ili u 20:00?

 

Recimo možeš da se ispred zgrade dobacuješ sa klincem lopte. Ako se rano smrkne, idete kući.

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

 

To sredinom jula. U junu nije, u septembru nije. Lepi, prijatni dani. A na veče, a vidi se.

 

Recimo možeš da se ispred zgrade dobacuješ sa klincem lopte. Ako se rano smrkne, idete kući.

 

+1

Link to comment

pa dobro, lepo je leti uveče ispred zgrade. nismo u preriji da nam se sve aktivnosti završavaju kad zađe sunce

 

leti je i onako na snazi narandžasti meteo alarm, ne izlažite se suncu kad je najjače uv zračenje itd.  šta tu ima da se iskoristi. ta nepogoda treba da se provede u zatvorenom i klimatizovanom :sleep:

Link to comment

Mene od svega ovoga zanimaju samo da ona dva sata..od maja-juna do skoro oktobra..pred zalazak kada je napolju prijatno i kada mogu da vozim bajsikl lagano odeven. Koliko ce tada biti sati, apsolutno me ne zanima. 

 

Ja cu da navijam da ostaje promena vremena u odnosu na godisnje doba, meni super tako.

 

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Pa što onda da ne sviće bar u 6, a da dobiješ još dva sata svetla kasnije?

 

Za sat mislim svejedno, jedino ako ćemo kao ranije pomenuti Španci, ali nisam siguran kako bi se onda uklopili u ostatak regiona

Link to comment

Najbolji su ovi koji bi zeleli da im je mrak ranije jer je zaboga toplo leti.

Vi svi koji imate dovoljno sunca tokom godine ne vrednujete tu svetlost, i gotovo. Srbija je tu idealna jer ima svega, evo ja sam nekoliko godina u Nemackoj i nedostaje mi svetlost; mrak i manje lepih dana uticu i na raspolozenje i dusevno stanje..zato makar kada dodje leto i imamo taj duzi dan (nego sto je npr. u Beogradu) bude sjajno, moze da se vozi bajs do posle 22h (tj. prosto moze vise toga da se radi napolju ili po dnevnoj svetlosti)

Lakse je ubiti svetlost koje ima, nego nadomestiti njen manjak vestackim putem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...