Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

2 hours ago, Delija67 said:

U pravu je. U Evropi se menja poslednje subote u martu i oktobru, a u Americi malo ranije

Poslednja subota u oktobru je isto i u Americi.

Link to comment

U Kanadi letnje računanje vremena počinje druge nedelje u martu, završava se prve nedelje u novembru. Tako DST traje tri nedelje duže nego u Evropi. Interesantno je da lokalna uprava propisuje primenu DST, tako da pojedini okruzi zadržavaju zimsko računjanje vremena tokom cele godine. Jedan od odgovora koji sam dobio jeste da lokalni farmeri koriste automatske hranilice i muzilice te bi usled promene vremena nastao haos.

 

Sad vidim da se i u SAD isto menja kao u Kanadi.

 

Inače veliki plus za prebacivanje Srbije u istu zonu sa Grcima i Turcima. Živeo sam 5 godina u Galiciji na severozapadu Španije i pravo je uživanje leti kada sunce zalazi za Atlantikom posle 22h. Idealno da se veče provede na otvorenom. Iako su u istoj vremenskoj zoni sunce se pojavljuje/zalazi u Korunji 2 sata kasnije nego u Beogradu.  

Link to comment
4 hours ago, katamaran said:

btw nadjoh odlican sajtic za te stvari

https://www.timeanddate.com/worldclock/personal.html

 

Za sad sam stavio 5 zona. Ne znam da li ima neko ogranicenje.

Yoyogi ima sličan sistem, ali analogni. I sa analognim ograničenjem u vidu slobodne površine na zidu.

 

A stvarno bi trebalo da nas prebace jedan sat unapred, na samoj granici smo. I da se ne pomera sat više. Rusi su žonglirali sa tim, pomerali napred-nazad, eksperimentisali, i onda popizdeli, vratili se na zimsko vreme (čini mi se) i ne pomeraju više sat ni zimi ni leti.

Link to comment

Možemo da pomerimo sat i na pekinško vreme nama sunce nad Atlantikom neće zalaziti.

Tako da radi kao što rade Česi i Slovaci makar sa vremenom, ako već ih ne kopiramo u pametnijim stvarima.

Link to comment
9 hours ago, Delija67 said:

U pravu je. U Evropi se menja poslednje subote u martu i oktobru, a u Americi malo ranije

I Australija menja različito od Evrope, prva nedelja u oktobru i prva nedelja u aprilu.

Link to comment
37 minutes ago, peralozac said:

Izuzev Zapadne Australije

 

Ups, upravo sam saznao da su i Queensland i Northern Territory istotakođe antiprotivni tim smicalicama sa menjanjem vremena.

Edited by peralozac
Link to comment
3 hours ago, Đipalo Junuz said:

Yoyogi ima sličan sistem, ali analogni. I sa analognim ograničenjem u vidu slobodne površine na zidu.

 

A stvarno bi trebalo da nas prebace jedan sat unapred, na samoj granici smo. I da se ne pomera sat više. Rusi su žonglirali sa tim, pomerali napred-nazad, eksperimentisali, i onda popizdeli, vratili se na zimsko vreme (čini mi se) i ne pomeraju više sat ni zimi ni leti.

Ostali su na letnjem

Link to comment
21 minutes ago, peralozac said:

 

Ups, upravo sam saznao da su i Queensland i Northern Territory istotakođe antiprotivni tim smicalicama sa menjanjem vremena.

 

oni su valjda prvi rekli njet

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...