Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

ionako radim od 6-15 :isuse:

E pa jbg, ali većina, ogromna većina, ne radi od 6, nego od 8 ili 9... Sad razumem što je tebi stalo da sunce izlazi u 4, tevi je to prirodno :D

Link to comment

Državne službe i dalje imaju zvanično radno vrijeme od pola 8, ili sam ja nešto pomiješao?

 

Što se tiče privatnika, ako ne spadate u grupu srećnika kojima je radno vrijeme fleksibilno, logično je da oni prilagode radno vrijeme sebi i svojim potrebama. Ako odaberemo da pređemo na ljetnje računanje vremena može se desiti da će mnogo kompanija poželjeti da se usklade sa CET, pa će pomjeriti radno vrijeme da počinje od 10.

Link to comment

Sve bi to bilo lepše i lakše da se radi kao u Titino vreme, a ne ovo razmaženo jevropsko radno vreme od 9, da razmažene guzice što kasnije ustaju iz kreveta :fantom:

 

Mislim, kenjam i ja, ali stvarno mislim da bi bi bilo bolje kad bi radno vreme počinjalo ranije

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

I šta bi falilo? Tako je u Španiji :P

 

U principu može, meni je svejedno, (više) ne kopam na njivi pa da mi je bitno da li ima svetla ili nema svetla

Link to comment

radno vreme treba da bude 6-12. taman se razbudiš, pa kući. 

od 9 do fakin 5. kretenluk. ja se sećam svojih roditelja koji dolaze s posla oko 13-14. šta danas kad dođeš kući u pola šes s posla, večera i u krevet. mislim na decu. 

kad će da sviće i zalazi me zabole. ja sam ovde s hamletom. 

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Sve bi to bilo lepše i lakše da se radi kao u Titino vreme, a ne ovo razmaženo jevropsko radno vreme od 9, da razmažene guzice što kasnije ustaju iz kreveta :fantom:

 

Mislim, kenjam i ja, ali stvarno mislim da bi bi bilo bolje kad bi radno vreme počinjalo ranije

 

+1

meni moje odgovara , 7-15 :D, pre mi bilo tesko, sad ne bih menjala, lepse ustajati ranije, a i leti mi dan posle posla bas dug, od 16-21h, os na plazu, os bajkom na frusku goru, u 21 kad padne mrak i zaboravis da si taj dan bio na posu :D

Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Sve bi to bilo lepše i lakše da se radi kao u Titino vreme, a ne ovo razmaženo jevropsko radno vreme od 9, da razmažene guzice što kasnije ustaju iz kreveta :fantom:

 

Mislim, kenjam i ja, ali stvarno mislim da bi bi bilo bolje kad bi radno vreme počinjalo ranije

koje jebeno razmaženo, nema goreg radnog vremena

Ja se ja pitam, kao što se ne pitam, radno vreme bi počinjalo u 5 ujutro, eventualno u 5:30

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

bolje je ustajati kad je zora, nego nameštati zoru kad ustajemo. #samokažem

Zora je tad kad je, nju ne možemo nameštati. Sat i računanje vremena je smislio čovek, te ga može menjati i prilagođavati svojim potrebama. I nije prirodno,  za generacije i generacije koje to nikada nisu radile da sada počnu ustajati u 4, 5 sati a ležu u 9 uveče. Zimi, kad je dan kratak, nema se izbora, leti je svakako bolje iskoristiti dan ne samo za obaveze već i dobar deo slobodnog vremena. Opet, razumljivo je da se sada bune ovi kojima je letnji dan do 22 sata. Mada, kako izdržaše tolike godine? 

Link to comment
3 minutes ago, variola said:

 Opet, razumljivo je da se sada bune ovi kojima je letnji dan do 22 sata. Mada, kako izdržaše tolike godine? 

Taj ko se buni sto mu je letnji dan do 22h izgleda da ne zna kako moze da iskoristi tu svetlost i njega ne treba uzimati u obzir ;D

 

Link to comment
Нема везе што до 23.00 сунца сија, сметало ми је и код нас то цимање у прољеће и крађа једног сата. 

 

Ja idem sutra u vase severne teritorije (Svalbard), gde sada uopste ne svice.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
40 minutes ago, variola said:

Zora je tad kad je, nju ne možemo nameštati. Sat i računanje vremena je smislio čovek, te ga može menjati i prilagođavati svojim potrebama. I nije prirodno,  za generacije i generacije koje to nikada nisu radile da sada počnu ustajati u 4, 5 sati a ležu u 9 uveče. 

 

+ milion

 

Kad je zima, zabole me što je dan kratak i da li pada mrak u 4 ili u 6, i onako neću da blejim napolju. A i u Beogradu je nekako zimi bolje kada padne mrak, manje je sivo i depresivno.

 

Leti je već druga priča. Hoću da imam dug dan jer je toplo i lepo vreme i i hoću to da iskoristim. I man'te me priče o pomeranju radnog vremena, to su nebuloze, to jedino u javnom sektoru može tako dekretom da se menja (inače da sam neka vlast prvo što bi uradio je promena radnog vremena tih javnih službi, npr. šta meni vredi to što Infostan radi od 7:30 do 15:30? Pre posla teško mogu da stignem, a posle posla ne rade. Debilizam koji je plod jedino Vučićevog izdrkavanja nad ljudima i potenciranja kako on rano ustaje i mnogo radi).

 

Letnje vreme cele godine i gotovo. Tj. vremenska zona GMT+2 cele godine bez pomeranja sata.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...