Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

Pa imao je vec 35p pre nego sto je ovaj poceo da ga cuva.

 

nije dao 20 nego 12 na rendlu u cetvrtoj, al to nije poenta. poenta je da su resili 4 ili 5 napada u periodu od 2 minuta kad se lomila utakmica tako bi samo bacali loptu na post da maltretira rendla koji nije imao nikakvu pomoc u odbrani.  dakle, po drugi put, ne umanjujem embidov ucinak nego kazem da je volton debil.

Link to comment

Pa probao je vec sa Looezom i Bogutom, ucinak je bio isti.

 

Ne moze pomoc da stigne kad Rendl napravi dva faula na sutu, bolje da Embid sutne sa poludistance preko Rendla, nego da pomazu bez driblinga protiv 7 footera koji ina dobar pas i dobiju utrcavanje ili trojku.

Link to comment

Pa probao je vec sa Looezom i Bogutom, ucinak je bio isti.

 

Ne moze pomoc da stigne kad Rendl napravi dva faula na sutu, bolje da Embid sutne sa poludistance preko Rendla, nego da pomazu bez driblinga protiv 7 footera koji ina dobar pas i dobiju utrcavanje ili trojku.

 

 

nisam ni rekao da su lesevi boguta i lopeza bolji, uostalom ukljucio sam se tek krajem trece cetvrtine, samo sam komentarisao nacin na koji su izgubili utakmicu. doduse njima dvojici je davao koseve bar iz nekih akcija, iz pika, neki sut, neka hakimovska vratolomija, nije bio surov buling.

 

kad je u dva navrata pomoc stigla cim je embid primio loptu, siksersi nisu dali kos. embid donosi brze odluke nego prosle sezone, ali i dalje gubi mnogo lopti i naravno da je bolje da se kockas s tim da siksersi nece iskoristiti prednost koju im stvori embid (pod uslovom da donese dobru odluku) nego da gledas embida protiv rendla. kad vidis da ga ubija 3 napada zaredom, u cetvrtom bar nesto promeni.

Edited by fancy claps
Link to comment

prvo, ne mora da ceka dribling da bi pomogao. kao drugo kad je u tri navrata embid spustio loptu i okrenuo se, nikakve pomoci nije bilo. trece, kad primi loptu tako duboko, dobije prostor da se okrene, sacekas da spusti loptu, tad je kasno za pomoc da pomogne.

 

a to sto je rendl napravio dva faula cackajuci loptu, nije slucajno, on je prosto prekratak da bi cuvao embida.

Edited by fancy claps
Link to comment

ne moram ja ni da vozim auto na posao ali je tako praktičnije pa ono ne idem peške. udvajanje je preporučljivo da stigne kada igrač krene u dribling, sve zavisi naravno od situacije ali je generalno to pravilo. valjda ne moram da ti objašnjavam zašto. 

 

druga stvar je ovo što pišeš sad za duboku poziciju i mečap, mislio sam da ne pričamo o mečapu kao takvom jer kao što rekoh sve drugo je već isprobano, nego samo o pomaganju. u svakom slučaju rendl ne treba da pravi dva faula na šutu sa poludistance, to je nono šta god pokušao da uradi. 

 

treća stvar, za 1 poen više vredi svaka trojka embida iz popa protiv lopeza i boguta nego koš iz njegovog bully ball-a na rendlu kad smo se i toga dotakli.  

Edited by theanswer
Link to comment

pa pricam o timskoj odbrani u odnosu na mecap. ne mogu to da razdvojim. u ovom slucaju je preporucljivo pomaganje pre driblinga jer mu treba 1 dribling do obruca. da je neki drugi mecap, udvajalo bi se posle driblinga. ako je postavio rendla da cuva embida, onda je morao da onemoguci embidu da prima loptu tako duboko i da se postara da ako primi odmah se oslobodi. embida u karijeri nije cuveo igrac koji ima tako kratke ruke i koji je toliko slabiji od njega. to je takav mecap da mora da se pomaze (pre prijema, pre driblinga).

 

pricas o tim faulovima ko da su nekakva moralna mana a ne ko i uvek u kosarci pokazatelj da ne moze da ga cuva.

 

sve u svemu, ja se ne secam da sam gledo ovakav mismec toliko uzastopnih poseda na postu. misim rendl nije ni smolbol petica, bizarno.

 

za kraj evo malo statistike iz ove sezone

 

 

The problem is he turns the ball over on 21.7 percent of his post possessions, and of the 16 possessions Synergy has logged where the defense sends a hard double team (that ended in a shot, turnover or assist), Embiid's turned it over an astounding 43.8 percent of the time.

Edited by fancy claps
Link to comment

pa ova dva faula jesu moralna mana. 

 

ne kapiraš šta hoću da ti kažem, ako čovek primi loptu ispod samog koša onda nikakvo pomaganje ne pomaže, tu je odbrana već pukla znači. 

Link to comment

pa ova dva faula jesu moralna mana. 

 

2. ne kapiraš šta hoću da ti kažem, ako čovek primi loptu ispod samog koša onda nikakvo pomaganje ne pomaže, tu je odbrana već pukla znači. 

 

mene su ucili da ti faulovi iz cackanja koje je rendl napravio najcesce pokazuju da je odbrambeni igrac ili kratak/prenizak ili ima spore noge, pogtovo kad se faul ponavlja.

 

za ovo drugo: to i ja kazem! lol slazemo se.

 

 

embid je tako ranjiv na pomaganjima na postu.

Edited by fancy claps
Link to comment

+1

 

prica se kako su se ugasili staaari kosarkaski centri tm a kad pogledas nema centra koji ove godine nije dao 40 poena (netsima)

 

salu na stranu, embid je dobar. ovako u teoriji. njega jebe jbga zdravlje.

Link to comment

dosta se lome koplja oko seka. cito sam analize, neki kazu da je nova kosarka tolko nova i dematerijalizovana da ne bi imo sanse. misis da bi sek preziveo u ovoj dizajnerskoj kosarci?

 

trebalo bi tu temu staviti na tribinu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...