Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

tuzno stanje kosarke kad su najbolji centri tipovi poput gobera, jokica ili invalida embida. uostalom sta da pricamo kad je 1 mark gasol godinama smatran najboljim centrom u ligi.

Edited by fancy claps
Link to comment

to u cemu ti uzivas i u cemu ja uzivam, to je stvar ukusa, privatna stvar. a pozicija centra  ima neku tradiciju i neke standarde. gober je nfl specijalac. o jokicu ne znam sta da kazem... gledao si ga nocas.

 

embid je jedini tu ljudski talentovan, steta sto telo ne moze da izdrzi taj talenat. misim cinjenica da se tolike nade polazu u lika koji je za 3 godine odigrao 30 utakmica pokazuje koliko je zaglibila ta pozicija.

Link to comment

to u cemu ti uzivas i u cemu ja uzivam, to je stvar ukusa, privatna stvar. a pozicija centra  ima neku tradiciju i neke standarde. gober je nfl specijalac. o jokicu ne znam sta da kazem... gledao si ga nocas.

 

embid je jedini tu ljudski talentovan, steta sto telo ne moze da izdrzi taj talenat. misim cinjenica da se tolike nade polazu u lika koji je za 3 godine odigrao 30 utakmica pokazuje koliko je zaglibila ta pozicija.

 

Jokić ti je ubilo se primer. 

 

O Embidu da ne govorim. 

 

A i Gober je igračina. Baš me zanima da li su u Juti ikad gledao boljeg centra od njega.

Link to comment

Jokić ti je ubilo se primer. 

 

O Embidu da ne govorim. 

 

A i Gober je igračina. Baš me zanima da li su u Juti ikad gledao boljeg centra od njega.

 

a?

 

od orlandovog dvajta hauarda nije bilo centra koji je bio najbolji igrac u dobroj ekipi. i to ne zato sto smo naucili iz analitike da se kosarka promenila nego zato sto nema dobrih igraca, ili ako ih ima ne mogu da ostanu na terenu. i onda se najboljim centrom smatra 1 mark gasol koji u se (u svom prajmu!) bori da u plejofu dobaci do 40% suta iz igre i 50% ts. ili bugi kazins koji nikad nece dovesti ekipu do plejofa. to su tuzne stvari.

Edited by fancy claps
Link to comment

Pa taj Hauardov Orlando bi ovi sad koji nemaju Hauarda pojeli uz 20 minuta garbage time-a u kome bi igrali Pačulija i Boban. Šta, Grin igra peticu jer nema Juinga il Sabonisa na tržištu inače bi ga trejdovali za tako nekog centra kog tradicija nalaže.

 

U svakom slučaju, danas u Nba ima brdo talenta na centarskim pozicijama - više nego u vreme Hauardovog Orlanda i skroz je promašen tajming za kritiku na tu temu. Da si pisao pre 5-6 godina imalo bi smisla. Danas naravno da M. Gasol nije najbolji centar lige.

 

Ne kapiram šta tačno zameraš Jokiću. Jednu slabu utakmicu? Netalentovan? Treba sa gnušanjem da ga gledamo i sa setom se sećamo Bena Valasa i njegove dominacije?

 

A Embid nije ljudski talentovan, nego je jedan od najtalentovanijih centara ikad.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

tvoja teza je da bi gsw pobedio haurdov orlando? dobro, i sta to govori o bilo cemu sem da je gsw svemirska ekipa i da bi hauard ubio grina?

 

misim da ta sprdnja s tradicionalnim centrima je jako glupa ako znamo da je san antonio predvodjen stogodisnjim dankanom uzeo prsten igravsi svemirsku kosarku. druga stvar, pozivanje na tradicionalne petice je straw man, jer nisam govorio o tradicionalnim centrima (u smislu nacina na koji igraju) nego o tezini koju je centarska pozicija imala s obzirom na uticaj u odbrani (koju su danas uglavnom preuzela visoka krila) gravitaciju u napadu, usg% i snagu timova u kojima su igrali.

 

mark gasol je bio smatran najboljim centrom na svetu pre 2 godine, bio je u prvom ol-nba timu dok je u plejofu sutiro 39% iz igre.

Edited by fancy claps
Link to comment

denver je 29. tim po efikasnosti u pozicionom napadu (vadi ih ofanzivni skok i tranzicija). samo je sakramento gori. prosle godine su bili najbolji.

 

sta da radimo?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...