Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

misim da je Host pokrio sve nacine na koji je lebron tajkunizovao kosarku i sputao kapacitete svoje organizacije i saigraca. ali mislim da je cinjenica da celu karijeru saigrace pretvara u spotup sutere - o cemu pricamo godinama - ostaje zapostavljena, pogotovo sto navodno zivimo u zlatnom dobu friflouing participativne kosarke a istokom vlada privatnik kakav jos nije vidjen.

 

i to je jedan od razloga zasto istok izgleda tako lose, da su u pitanju samo losiji timovi, a ne ovako nazadna kosarka, bilo bi podnosljivije.

 

 

 

 

Edited by fancy claps
Link to comment
12 minutes ago, Host said:

Dobar je Lempron, ne valjaju oni oko njega :fantom:

 

Covek je do ove godine igrao u timu sa jos dva prva pika na draftu (*), jel ti uopste jasno sta to znaci? Uzmes tri najbolja mlada igraca u poslednjih 10 godina, stavis ih u jedan tim i zalis se sto Lebron nema adekvatne saigrace. Pa ne moze jadnije. 

 

James je napravio sistem u kome je on prvi predsednik, vrhovni komandant i glavni carinik. Pretvorio je saigrace u spot up sutere, trenere u gledaoce, a vlasnike u taoce. Celu karijeru igra u inferiornom okruzenju Istoka, uziva u beneficiranom odnosu sudija prema novom Jordanu u pokusaju, dobija narucena pitanja na konferencijama za stampu i na kraju dodje Bradilko i pita dal bi stef silovo? 

 

Pa ne bi stef silovo, zato i jeste car. 

 

(*) prvi pik trejdovan za Lovea koji je u sezoni pre dolaska u Cavse imao prosek 26/12.

 

 

Nema to veze sa izmastanim kompleksom od Lebrona. Toronto je krs od ekipe sto je video svako ko se iole razume u kosarku.

 

slabo se ti razumeš u igru.

igrao sa dva prva pika i šta onda?

prvo finale sa dva prva pika je izgubio jer su se ta dva prva pika povredila u finalu.drugo je dobio a treće izgubio potpuno zasluženo.

jedan od tih prvih pikova nije mogao na istoku do plej ofa a drugi prvi pik nije takođe video plej of do dolaska u klivlend.

ovaj što je trejdovan u minosotu je ušao prvi put u plej of ove sezone i odmah ispao.i šta sad, kevin love ima manje brojke nego u minesoti?wow!

irving je hteo da bude lider, kmečao je da ode iz tima i želja mu je uslišena. i šta sad? 

to da li je le bron predsednik, vrhovni komandant i ne znam šta si sve natrućao je nešto što je zaslužio kroz svoju karijeru svojim neverovatnim igrama. tako obično biva u nba ligi.oko najboljih se sve vrti.pitaj kad stigneš džordana, brajanta, tomasa ili leri brda ili međika đonsona ili ćeš najpre pročitati negde kao i obično.

ti kad budeš vodio nba tim, ti postavi igru da je vodi kalderon ili jr smith ili da tristan bude glavni igrač a le bron neka ti odigra 20-ak minuta.jebo i njegove asistencije a koševe ima ko da daje..

naravno da le bron nije nikakav siledžija u igri već toliko dominantan igrač da se to odavno ne pamti u nba ligi..

navijati za san antonio od pre neku godinu sa đinobilijem, grinom iz olimpije, parkerom i starim dankanom je već nešto a ovo sad za gsw je obično najbolji su i priključiću se i ja sveopštem hajpu..

i ton ti je bezobrazan ali to ti opraštam jer si vidim neka vrsta forumskog plejboja koji se razume u vina pa pametuješ gde god stigneš sa tom izuzetnom titulom.

Link to comment

istini za volju, host se deklarisao kao deo dub nationa poodavno. 

 

na sve ostalo potpis. posebno je zanimljiva ova primedba o slabom istoku, kao da je on za to nesto kriv. to bi se isto tako moglo zameriti i jordanu 90ih, cak mnogo vise, lebron bar nije prestajao da igra kosarku kad nije imao zadovoljavajuci roster.

Link to comment
40 minutes ago, Host said:

@Kojot: OK, ima smisla jer su mecapi sve, ali Toronto ne bi izasao iz serije ni sa Bostonom. Jednostavno su mediokritetska ekipa.

 

Sto im ne bi dao da kreiraju ili da odigraju uigranu akciju? Nije bas da je jedina alternativa Lebronovoj igri 1na1 to da neko drugi igra izolaciju. Naravno, mozemo sad da pricamo kako Cleveland nema sjajne igrace u sadasnjem roosteru i pravimo se da nije Lebron licno zasluzan za sastav ekipe. 

 

Uostalom, razlika izmedju dva shvatanja igre:

 

 

 

 

Ko da kreira u klivelndu? oni nemaju takve igrace.

Link to comment
5 minutes ago, nenad said:

istini za volju, host se deklarisao kao deo dub nationa poodavno. 

 

na sve ostalo potpis. posebno je zanimljiva ova primedba o slabom istoku, kao da je on za to nesto kriv. to bi se isto tako moglo zameriti i jordanu 90ih, cak mnogo vise, lebron bar nije prestajao da igra kosarku kad nije imao zadovoljavajuci roster.

 

Samo je menjao ekipu.Da je smanjio sebi platu imao bi bolje saigrače,oni su i ovako njegov izbor. I nisu oni takvi delikventi kako se stiče utisak iz komentara,nisu u svom prajmu ali je većina sa solidnom košarkaškom inteligencijom 

Link to comment
36 minutes ago, fancy claps said:

misim da je Host pokrio sve nacine na koji je lebron tajkunizovao kosarku i sputao kapacitete svoje organizacije i saigraca. ali mislim da je cinjenica da celu karijeru saigrace pretvara u spotup sutere - o cemu pricamo godinama - ostaje zapostavljena, pogotovo sto navodno zivimo u zlatnom dobu friflouing participativne kosarke a istokom vlada privatnik kakav jos nije vidjen.

 

i to je jedan od razloga zasto istok izgleda tako lose, da su u pitanju samo losiji timovi, a ne ovako nazadna kosarka, bilo bi podnosljivije.

 

 

 

 

 

firflouing kosarka biva ponistena kada houston preuzima sve i kada su fokusirani u odbrani. onda vidimo kako to izgleda, gomila izolacija za duranta.

 

ono sot je have fun primetio na pcoetku serije, da gsw ne igra svoju igru i da samo igraju iso, to tako izgelda kada je odbrana houstona na niovu.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Polako, drugari. Klivlend je bio favorit za uzimanje Istoka i pre nego što je sezona uopšte počela, dok su još Irving i Hejvord bili zdravi. Stvarno nema smisla sad od Bostona kom čak ni ne igraju njih dvojica praviti Kineski zid. Super je Lebron odigrao al' ne treba preterivati.

 

Uzgred, ja sam imao jednu teoriju zbog koje sam očekivao možda i metlu u ovoj seriji, a to je da je moribol u svojoj suštini obično rekreativno ispucavanje trojki i da kao takav loše utiče na psihu igrača, previše ih opušta, promoviše neobaveznu i nedisciplinovanu košarku, što možda funkcioniše na početku utakmice ali iz četvrtine u četvrtinu sve slabije i slabije. Usled toga onaj čuveni ulazak vode u uši kad je gusto ima daleko jači efekat na njih nego na druge ekipe jer u utakmicu ne ulaze kao u utakmicu nego kao na trening.

 

Naišao sam sredinom sezone na jedan sjajan podatak koji nažalost ne mogu sad da nađem a tiče se broja dodavanja pred šut nakon prelaska polovine. Koliko se sećam preko pola Hjustonovih akcija se završavalo posle nula do jednog pasa, ne računajući dakle samo ubacivanje lopte u igru i uopšte dodavanja na svojoj polovini. Znači, doslovce pređeš pola i ispališ trojku ili dodaš nekom da on ispali trojku. I onda opet. I opet. Mislim da je takav stil košarke, ako smem tako da kažem, dekadentan.

 

No, dobro, čak i uz to su izdržali do sedme a da nije bilo Polove povrede i sudijskog navlačenja možda bi i prošli. Samo što mislim da bi svejedno promašili ako ne 27 a ono bar 20 trojki u nizu.

 

Link to comment
4 minutes ago, Host said:

Boston ne moze da bude mediokritetska ekipa ni po jednom kriterijumu. Boston je ekipa koja je dobrom taktikom i timskom igrom maksimalno iskoristila potencijal mladog roostera. Njihove glavne napadacke opcije, osim Horforda, imaju 20, 21 i 24 godinu. Mogli su da divljaju umesto da igraju timski, ali onda tesko da bi prosli prvo kolo.

 

Sta da kreira? Lebron je iskreirao tim kakav je hteo.

 

Duncan je dominantniji igrac od Lebrona. Uklopio se u tim, razvijao potencijal saigraca, ostajao u ekipi i kad je islo i kad nije i ucestvovao u pravljenju legendarne fransize. Mozda nije imao iste brojeve, ali je konstantno igrao protiv bolje konkurencije, rutinski pobedjivao Lebronove timove i menjao stil igre kad su to okolnosti trazile.

 

kako ne može? dokazano na primeru gm7. mediokritetska ekipa je ona koja ima svoj plafon koji nije dovoljan za najviše domete.  ovo je njihov plafon bio i do toga su došli zbog ovog što si napisao, igrali timski, dobar trener, neki igrači odigrali preko svog maxa i to je to, ne može dalje, nemaju lebrona. 

 

pa pitanje je bilo ko ovde može da kreira u klivlendu pa da oni igraju onako kako si zamislio

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

firflouing kosarka biva ponistena kada houston preuzima sve i kada su fokusirani u odbrani. onda vidimo kako to izgleda, gomila izolacija za duranta.

+1

 

gsw je lažna dinastija. pored kvaliteta, mnogo mnogo sreće i povrede u protivničkim ekipama za ovoliki broj titula.

ah da, i durant ljudina al se dobro uklopio pa da mu oprostimo

Link to comment
6 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

firflouing kosarka biva ponistena kada houston preuzima sve i kada su fokusirani u odbrani. onda vidimo kako to izgleda, gomila izolacija za duranta.

 

ono sot je have fun primetio na pcoetku serije, da gsw ne igra svoju igru i da samo igraju iso, to tako izgelda kada je odbrana houstona na niovu.

 

 

dobro, ali to je drugo pitanje. i mnogo kompleksnije pitanje na koje ne verujem da iko moze da odogovori u ovom trenutku. da li je se kosarka na najvisem nivou uvek svodi na izolaciju ili participativna kosarka u ovom ranoj fazi istorijskog razvoja nije razvila kapacitete da funkcionise i potiv najboljih odbrana ili gsw s durantom je promenio stil (sto je Hostova pozicija, verujem)... to su sve manje ili vise otvorena pitanja.

 

ja sam govorio o necemu drugom. o tome da lebronova kosarka ide protiv svega sto se slavi kao uzbudljiva sadasnjost i utopijska buducnost savremene kosarke. ne znam da li je u istoriji kosarke bilo reakcionarnijeg velikog igraca.

 

 

 

Link to comment

ne igra le bron ovako zato što hoće nego zato što mora.

kad igra za rep. usa ili na all staru vidi se koliko je reakcionaran.

pre će biti da je to bio npr đordanova kopija brajant. on kad primi loptu to je bilo ajd zdravo time moj..

1 od najvećih kvaliteta le bronovih je što po potrebi potpuno promeni stil igre.

da ne govorimo da je danas vrv najbolji asistent lige

Edited by bradilko
Link to comment

kobi je igrac svog vremena.

 

lebron je igrac iza svog vremena i protiv svog vremena. edmund berk kosarke.

 

izvini, uvek ce pre da budem fan dizajnerske kosarke nego konzerva. izvini.

Link to comment

sve što je igrao đordan to je posle kopirao brajant u to svoje vreme.

le bron je prototip modernog košarkaša koji može skoro sve sa skoro svih pozicija, igrač koji će biti još dugo igrački uzor kao npr igra san antonio spursa od pre neku godinu sa grinom iz olimpije.

ili možda ono što je igrao denver pre sto godina ali na mnogo nižem nivou tj nisu viđali plej ofa a ne titulu kao greg popovič..a i odbrana je bila diskutabilna

Link to comment
8 minutes ago, Host said:

Kobe Bryant nije dizajnerska kosarka,

 

naravno da nije. mislio sam na gsw.

 

 

Edited by fancy claps
Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...