Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

Samo na fibinom snimku imas ekvivalentnu situaciju. Kobe pivotira oko leve i skace sa obe noge. Po ovom tumacenju bi mogao da napravi jos dodatni korak (digne levu i skocinsa desne kao candace). U njegovom slucaju bi mozda mogao da zakuca :D

 

Jordan napads potpuno drugacije a i KG dribla kao sto i sam kazes, s candace ne dribla.

Edited by Venom
Link to comment

Jbmliga, dobri i školovani treneri su me učili, i dalje verujem da su u pravu. Cak smo na treninzima reprezentacije radili neku vezbu koja je slicna kao ovo sto Parkerova radi, samo pravis ledjni pivot pre odraza sa pokretne noge. Dosta zajebana stvar, a mislim da je nisam u zivotu upotrebio. A i sudije koje sude klincima cesto ne znaju ove finese.

 

Naskok na dve noge nije isto sto i naskok na jednu pa drugu, zato sto kod ovog potonjeg vec prilikom naskakanja odredjujes koja ti je stajna a koja pokretna noga. Kod naskoka na dve mozes da biras, koju prvu pomeris ona druga je stajna.

 

edit: @maheem

Edited by goofs
Link to comment

Imas i na ovom fibinom snimku situaciju iz dva kontakta. Nije spor oko toga da li ima pravo da izabere pivot naknadno, nego kad izabere da li moze da digne pivot nogu a da druga bude na zemlji.

 

Mada me zanima koje je tumacenje zasto ne bi mogao da se pravi dvokorak iz mesta. I tu pravis korak npr. desnom, leva je pivot, onda dignes levu i skocis sa desne i sutnes ili polozis.

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

Jbmliga, dobri i školovani treneri su me učili, i dalje verujem da su u pravu. Cak smo na treninzima reprezentacije radili neku vezbu koja je slicna kao ovo sto Parkerova radi, samo pravis ledjni pivot pre odraza sa pokretne noge. Dosta zajebana stvar, a mislim da je nisam u zivotu upotrebio. A i sudije koje sude klincima cesto ne znaju ove finese.

 

Naskok na dve noge nije isto sto i naskok na jednu pa drugu, zato sto kod ovog potonjeg vec prilikom naskakanja odredjujes koja ti je stajna a koja pokretna noga. Kod naskoka na dve mozes da biras, koju prvu pomeris ona druga je stajna.

 

edit: @maheem

nisam razumeo zašto spominješ doskok na obe noge. da, oba su naskoka i posle njega možeš da radiš pivot. 
ovo pivotiranje sa snimaka koje je mos okačio su mi jasna ali mi nije jasno ovo što je candace prikazala - da li smeš da radiš to u prvom kontaktu? bez driblinga?
onda mi nije jasno zašto je zabranjen dvokorak iz mesta

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...