Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    337

  • Ratamahatta

    291

2 minutes ago, nahbar said:

Olimpijakos

Fener

Pao

Barselona

Partizan 

Armani

Real

Efes

Monaco

Makabi

Virtus

Basconia

Bajern

Zalgiris

Alba

Asvel

Pariz

Ovo sam vam resio. Umetnite negde CZV

 

samo obrišeš precrtane reči i CZV će pomeriti na odgovarajuće mesto ;)

  • -1 1
Link to comment
11 hours ago, Segundo said:

Kolega @smooth.Op je napravio ppp fantasy ligu, pa ko igra, ima sifru za ulazak na topicu posvecenom EL fantasy-ju.

 

mozda treba onaj lazni topik a zapravo link da se stavi na basketaski deo foruma; nema teorije da je svega sestoro zainteresovanih, nego meni npr uopste ne pada na pamet da je nssto basket related negde levo

  • +1 1
Link to comment

https://basketnews.com/news-212292-basketnews-gm-survey-2024-best-euroleague-signing-and-no-1-pick.html

 

https://basketnews.com/news-212354-basketnews-gm-survey-2024-predicting-euroleague-champions-and-next-nba-player.html

 

The best off-season signing:

A clear majority of GMs – 53.8% – chose Vezenkov as the undeniable best signing of the offseason. Among other notable mentions, Carlik Jones stood out, receiving multiple votes from the GMs.

 

A team that had the best off-season:

Most EuroLeague GMs agreed that Fenerbahce had the most impressive offseason, retooling their Final Four squad with elite talent.

They secured two top targets on the market, Wade Baldwin and Bonzie Colson, while also adding Nicolo Melli and Devon Hall. Fenerbahce found flexible options at center with under-the-radar signings like Boban Marjanovic and Khem Birch, both on non-guaranteed deals.

Olympiacos came in second, making waves by bringing back franchise star Sasha Vezenkov and adding Evan Fournier after a solid NBA career, along with Tyler Dorsey, Keenan Evans, and Luca Vildoza.

Panathinaikos also garnered multiple votes after bolstering their championship-caliber roster with elite additions like Lorenzo Brown, Cedi Osman, and Omer Yurtseven.

Partizan received attention after undergoing a significant rebuild and reshaping the style of the team they assembled.

 

The most creative off-season signing: Boban Marjanovic

 

Which teams will make the Final Four:

Four teams were clear favorites among all. Panathinaikos AKTOR Athens lead the pack, after receiving 92.3% of votes.

PAO was followed by another Greek powerhouse, Olympiacos Piraeus, which got 84.6% of votes.

The Final Four lineup was closed by Real Madrid and Fenerbahce Beko Istanbul (76.9% each).

Partizan Mozzart Bet Belgrade came in 5th place. Despite making a complete roster overhaul, the Serbian powerhouse received 30.8% of votes.

The prediction list ended with Anadolu Efes Istanbul (15.4%), AS Monaco (15.4%), and FC Barcelona (7.7%).

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

 

Which teams will make the Final Four:

Four teams were clear favorites among all. Panathinaikos AKTOR Athens lead the pack, after receiving 92.3% of votes.

PAO was followed by another Greek powerhouse, Olympiacos Piraeus, which got 84.6% of votes.

The Final Four lineup was closed by Real Madrid and Fenerbahce Beko Istanbul (76.9% each).

Partizan Mozzart Bet Belgrade came in 5th place. Despite making a complete roster overhaul, the Serbian powerhouse received 30.8% of votes.

The prediction list ended with Anadolu Efes Istanbul (15.4%), AS Monaco (15.4%), and FC Barcelona (7.7%).

 

pri čemu je preko 30% generalnih menadžera glasalo za partizan na F4, skoro pa trećina.

ne znam, baš su optimistični ili lukavi ti GMs, biće za partizan (kao i za većinu) uspeh da uđe u plejin, da ne pominjemo top6 tj direktan plasman.

 

taman i da se gleda domaći teren, treba doći najpre u taj top6.

  • Tužno 1
Link to comment

Bože, Bolmaro je izveo airball na polaganju :ohmy:

Raspad Milana. Unutrašnja igra ama baš ništa, a spolja i otvorene šuteve za sad ne mogu da pogode. 

Mirotije izrazito kilavo u odbrani.

Link to comment
On 27. 9. 2024. at 10:46, smooth.Op said:

Sredinom jula sam radio rani power rankings. Ekipe još uvek nisu bile kompletirane, naziralo se kako će ko da izgleda. 
Evo sad pred početak sezone da bacim još jedan, uz poređenje sa onim ranim (u zagradi).


1. Olimpijakos (3.)
Definitivno najdublji roster. Uz trenera i osnovu igrača radilica koji su tu dugo, to bi trebalo da im donese prvo mesto u regularnom delu. Vidi se da hoće da odgovore zelenima, tako da mislim da je kod njih opšta mobilizacija na delu.
 

2. PAO (1.)
Nadogradili su se. Lorenzo>Vildoza, Jurtseven >= Balcerovski, + Osman. Stavljam ih iza Oly jer očekujem malo ležerniji pristup.

 

3. Real (3.) 
Po meni najjača petorka u EL. Kampaco/Musa/Hezonja/Dek/Tavares (iako je ista petorka izgubila finale od PAO). Podrška su Ljulj, Feliz, Retan-Mejs, Abalde, Ibaka, Garuba. Malo glupo reći, ali ne deluje mi ubedljivo kada pogledam dužinu regularnog dela i dubinu drugih konkurenata. 
 

4. Fenerbahče (4.) 
Prva petorka slabija od Realove, a podrška je tu negde. Zato mora ispod. Mada bi na domaći teren malo mogli da navuku više od Reala, ali držaču se košarkaškog talenta...
 

5. Efes (7.)
Hvalio sam ih i u ovom ranom rangiranju, a kroz pripreme su mi samo učvrstili visoka očekivanja. Deset dosta dobrih igrača, lepo izbalansirana ekipa: 
C: Poirier/Oturu
PF: Šmits/Vilis
SF: Nvora/Džonson
SG: Brajant/Buboa
PG: Larkin/Tompson
 

6. Monako (6.)
Ne može više zbog centarske linije. Od Montejunasa, Papajanisa i Žaitea će njima zavisiti domet u ovoj sezoni. Ja nemam vere u taj centarski trio i mislim da samo igrački iskorak Žaitea to može da okrene na dobro. Alfa Dialo i Blosongejm su kičma ove ekipe i zato ih stavljam ispred Barselone. 
 

7. Barselona (5.)
Vrlo napadački potentna ekipa, ali ja defanzivno vidim mnogo problema. Odlaskom Kalinića ne vidim koji bi to igrač mogao da krpi rupe koje su se tu otvarale. Anderson mi nije takav igrač. Može im se desiti kao Partizanu prošle godine da pogube par neizvesnih završnica.
 

8. Milano (9.)
E ovo je kontra od Barselone. Ovde imamo beton u odbrani, ali napadački dosta zavisni od Mirotića i Šildsa. Verovati u kreaciju Dimitrijevića i Bolmara, ne znam baš. Ovog Armoni Bruksa nisam puno gledao, pa ne znam šta on može tu iz izolacije.
C: Nebo/Mekormak
PF: Mirotić/Zek
SF: Šilds/Kozer
SG: Tonut/Bruks
PG: Bolmaro/Neno 
Ima tu još Ričija, Flakadorija..
 

9. Zvezda (8.)
Jeste da im fali jedan visoki, jeste da je CMM dosta upitan, ali ovo što imaju domaćih zna vrlo dobro kako se igra EL. Pogotovo što na osnovu Teove izjave, klub želi da se napravi iskorak u EL. 
C: Bolomboj/Mitar
PF: Kalinić/Daum/Deda
SF: Gedraitis/Dobrić
SG: Neda/Kenan
PG: Teo/CMM/Jago
 

10. Makabi (11.)
Na papiru nisu toliko jaki, ali u pripremnim je to baš dobro izgledalo. Ne komplikuje se puno, šut se uzima čim je iskreiran. Aktivni na ofanzivnom skoku, tranzicija... Jokubaitis/Lojd/Rendolf/Sorkin/Gabrijel skroz fina petorka. Rivero, Blat, Dibartolomeo, Koen... Fino. Male su razlike među ekipama od 8. do 14. mesta, moguće da grešim i da me zavaralo kako su odigrali predsezonu. 
 

11. Virtus (13.)
Došli Klajburn, Morgan i Taker. Jedan prekaljeni EL igrač, možda i najbolji na svojoj poziciji (ofanzivno sigurno) i ova dvojica koja su se pokazali na EC nivou. Uz Šengeliju, Kordinijea, Haketa, Pajolu i Polonaru... Upitna pozicija centra. Žižić i Kejkok.
 

12. Partizan (10.)
Jeste da su se na pripremnim pokazali bolje nego što sam očekivao, ali pravi testovi tek predstoje. Zbog neuigranosti, očekujem uspone i padove kroz sezonu i moram nas staviti iza uigranijih ekipa. Potencijal je ogroman, čini se da je baš dobro selektirana ekipa. Za rezultat ove sezone trebalo bi baš da se poklopi, a verujem da kroz dve-tri korekcije za sledeću sezonu ovo može da bude sastav za napad na titulu.
 

13. Žalgiris (12.)
Solidna baza domaćih radilica, popunjena iskusnim Danstonom, Smajlijem, Franciskom i povratnikom Brazdeikisom koji će porobiti ove sezone. Domaći teren i Trinki koji mislim da ume da vlada ovom selekcijom.
 

14. Baskonija (14.)
Individualno jači igrači u prvoj petorci nego što je to slučaj sa Žalgirisom, ali nema tu te neke izbalansiranosti kao kod zelenih. Hauard/Moneke/Luvavu/Hol plus beli Bonga Sedekerskis i mali Vezenkov Rogkavopulos. Na klupi trofejni Pablo Laso, pa videćemo...
 

15. Bajern (15.)
Predvodnici bloka koji je osuđen na začelje. Za razliku od KKP koji je promenio sve igrače, ali ostavio trenera, ovde mi se čini da će sa zamenom trenera sve još teže da ide. Možda pravim zajeb kod njih, jer imaju skroz respektabilne igrače. Pogotovo što postoji ta nemačka osnova Da Silva, Gifaj, Vajler-Beb, Obst, Fojtman.
 

16. Pariz (18.)
Kad sam ih video kako zavijaju pre nego su izašli u Halu 3, rekao sam ovi ne mogu biti poslednji nikako. Mrtva Alba mora biti fenjeraš. 
 

17. Asvel (16.)
Iznenadiće nekoga kući ove sezone sigurno, ali to bi bilo to od njihovih ambicija.
 

18. Alba (17.)
Kao razvojna ekipa top. Upitno da li su jači od nekih EC ekipa.

 

 

Ovaj Milano ako se dokopa 8. mesta Partizan će uzeti onda tri puta uzastopno evroligu. Evo gledam ih protiv Monaka, izgledaju kao da su zalutali ovde i da bi se ozbiljno pošibali za Fiba Ligu Šampiona za neko treće - četvrto mesto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...