Jump to content
IGNORED

Crvena zvezda - Partizan, 155. put, nedelja 19h (TV Arenasport 1)


Milosh76

  

40 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Toni Sumaher

    66

  • kud u maglu Simoviću

    59

  • levi

    48

  • gervasius twinkleminkleson

    44

Kome smeta jako zaustavno vreme? Vreme je prihvatanja realnosti, nacionalnog jedinstva, zar da se bratoubijamo dok gori Hilandar? Od najdrazih golova izdvajam : Krupnikovic Nebojsu, Perovic Marka u epizodi "Kosmodisk", Zigic Nikolu kako resava CL Partizan pored nemocnog Zapadnog Tariba.

Link to comment

milkov iz penala, tešivić u rupi, jojić i everton sa pola. mada je i onaj leonardov za 1:0

hmm u poslednje vreme je bilo mnogo tih golova postignutih u 85+min pa je zaista teško odlučiti se

 

 

od onih old school tu je još i smajićev iz mrtvog ugla

Link to comment

milkov iz penala, tešivić u rupi, jojić i everton sa pola. mada je i onaj leonardov za 1:0

hmm u poslednje vreme je bilo mnogo tih golova postignutih u 85+min pa je zaista teško odlučiti se

 

 

od onih old school tu je još i smajićev iz mrtvog ugla

A raca sa autokomande? cccc

Link to comment

Крупниковићев је најгол Звезде у дербијима у задњих 25 година. Од новијих, Угова мајсторија јесени 2015.

Link to comment

Gledam nešto statistiku u prvenstvenim derbijima pa mi zapalo za oko da smo od Jokanovog poraza od 4-1 pred praznim tribinama (132.derbi) u tih 23. derbija do danas imali samo 6. poraza. Bilo je 12. naših pobeda i 5. nerešenih.

 

Za sutra prognoza naša pobeda 2-1 ili eventualno nerešeno 2-2.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Porucnik je komentarisao da sad imao tim i trenera, a ti kums i el patron ste poceli raspravu... ako je bitno

 

A ono sto je zaista bitno je da se vratimo temi...

 

A mozda padne neki gol posle auta, pa bude svima zanimljivo...

 

Sad sam dosao kuci pijan malo, citam vec 2 puta neko pise da sam ja poceo neku raspravu, a ja se ne secam da sam komentarisao bilo sta o derbiju osim sto sam stavio onu grofovu sliku danas  :D

Link to comment

Dobro, ti i Moca ne spadate tu.

 

Od onog što sam ja video protiv Videotona, a to je prvo poluvreme, nije tu bilo nekakvog prilagođavanja ekipi. O-ruk fazon i jedni i drugi, sredina i odbrana bez, moglo je da bude i 3:0 za njih, kao i 4:4 u prvom poluvremenu.

 

Ajde što je odbrana takva kakva je, ali defanzivna sredina nije postojala, mađari su stizali iz svojih do vaših 16 potpuno neometani. Mislim, nemam nameru da umanjujem do jaja uspeh, nikog nije lako nakantati 4:0 u gostima, ali daleko od toga da je to bila neka dobra igra, protiv jačih ekipa neće moći da se oslanja samo na dobar napad.

 

Gledao u petak jos jednom to prvo poluvreme, ne bih rekao da se Djukic nije prilagodio ekipi. Nas problem na pocetku bile su jeftino izgubljene lopte Sume na polovini terena ( sto ce danas Zvezda da kazni, za razliku od Madjara), kao i Hentijevo terorisanje Vulicevica i Jankovica po levom krilo, sva sreca pa je obnovio povredu kod one kontre, kada smo trazili prekid igre.  Na srecu, Zvezda nema igraca kao Henti, ali je opasna sa oba krila, posebno tamo gde je Radonja. Partizan vrlo lose brani polukontre i kontre, a ni postavljena odbrana nije najsrecnija, jer Jankovic i Suma lako ispadnu, medjutim mogu da budu vrlo nezgodni ako uzmu loptu...Partizan u tranziciji ima bolju zavrsnicu od Zvezde, to sto do sada to nismo koristili je vise do trenera koji je izgarao na posedu, pa smo videli u prvoj protiv Olija kakva je takticka nemoc bila u pitanju. 

Pa da, realno svi smo bili prezadovoljni grofom u jesen 2015.posle onog derbija kada smo masakrirali komsije. Samo godinu kasnije bili smo jezivi, utakmicu protiv sasuola sam proglasio za najgoru zvezdinu u poslednjih 30 godina, i mislim da nisam pogresio. Neshvatljiv je taj raspad koji se desio u tako kratkom periodu

 

Masakriranje u derbiju znaci da ste nas igracki ili rezultatski razbili. Ili obe stvari. Ne moze da bude masakriranje utakmica gde napravite manje velikih sansi od nas i gde presudi potez (Hugo kod drugog) ili imbecilnost odbrane (kod treceg gola Kataija, mada je i prvi upitan). Masakr je bio 1998. kada je Zvezda dobila 4:0 (a trebalo je da bude 8:2), ovo je bila zasluzena pobeda gde se videlo da Zvezda ima ozbiljne probleme u defanzivi. Da ne govorim o nesrecnom derbiju gde smo glodjovicevski izbubili 1:2, Grofa je i 1 Tomic uspeo da rasturi takticki. Grofova Zvezda je u obe sezone bila vrla slaba u defanzivi, samo sto se to posebno videlo u drugoj sezoni, jer nije bilo Grujica i Kataija da igraju na gol vise.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Kako smo napravili manje sansi? Dosta smo bolji bili taj derbi 3-1, za 1-2 na JNA se slazemo...

Mi smo promasili 3-4 mrtve sanse kod 1:0, kod 3:1. Zvezda je stisla na pocetku, ne secam se neke fenomenalne igre posle toga, sem bljeska Huga i Kataija. Uostalom, imate YT.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Po Mondu.. : Borjan - Gobeljić, Le Talek, Savić, Stojković - Donald, Krstičić - Radonjić, Kanga, Srnić - Boaći.

 

A Partizan isto kao u Madjarskoj  Stojković - Vulićević, Nemanja B. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić - Janković, Radin, Everton, Suma - Tavamba, Đurđević.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...