Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

1 hour ago, crtamOrasi said:

 

Da, skroz logično. Pritom sudija treba da obrati pažnju i na to koji je minut, koja je faza takmičenja, ko je domaćin a ko gost, koja ekipa ima istorijski veću težinu i ko je igrač koji pravi penal i nad kime ga pravi. Dva faula nikad nisu ista.

 

Da se jednom i mi slozimo. Dobar post! :)

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

5 hours ago, Meazza said:

U sesnaestercu treba tolerisati nesto grublju igru nego na ostatku terena. Mnoge sudije se i dalje vode tim principom i za mene je takvo sudjenje bolje. Jednostavno penal je 90% gol, sto znaci da treba da postoji jako dobar razlog da se svira i da svima bude ocigledan. To je moje misljenje.

Slažem se sa ovim. 

Zato treba ograničiti VAR koji jeste koristan , naročito kod ofsajda ili igranja rukom, ali kakva će izgledati premijer liga kada 

svaki kontakt u 16 sankcionišu penalom,ko hoće da gleda baletane. Na primer u jednoj utakmici Lacia sudija uz pomoć VARa u 94.minutu dosudio penal,

jeste bio kontakt ali za onako nešto u tom trenutku pokazati na belu tačku je glupost. Isto u kalču na jednoj utakmici lopta odlazi u korner ,pet metara od igrača koga je odbrambeni igrač  pomazio kao Krosa onomad. Posla VARovanja bela tačka.Preterivanje

Link to comment
17 hours ago, Meazza said:

 

zbog nagradjivanja dajverskih pizdurina.

 

 

Zbog ovoga je meni fudbal postao skoro pa negledljiv, a cini mi se da je izrazenije kod ovih boljih, bogatjih, superklubova. Nesto nisam primetio, mozda gresim, da je bilo dajverskog pizdarstva na mecevima CZV i PAR  u LE, kad uporedim sa Real-psg i juve-tot u cl.  Modric me razocarao malo po tom pitanju, a dajverska olos Kros me ne  cudi, njega covek ako popreko pogleda, on siri ruke i gleda ka sudiji, a sto je najgore od svega, gotovo uvek dobije faul ili ne daj boze penal.

Link to comment

Fantastično je da vam je kod ovog penala fokus na Kroosovom dajvu kad se Lo Celso momački potrudio da uzme svu slavu za sebe poprilično neartikulisanom reakcijom.A nije vala ni čudo što je bio baš on u pitanju.

 

Inače, Realu prolaz neće doneti sudije nego Emery, izgledalo je kao da sabotira samog sebe.

Link to comment

Uopste ne dovodim u pitanje zasluzenu pobedu Reala za koji sam btw i navijao... Inace razmisljam o tome kako Marselo vredi najmanje tri Roberta Karlosa. Trenutno verovatno najbolji brazilski igrac, a sasvim sigurno najpotcenjeniji.

Link to comment
On 2/16/2018 at 5:10 PM, Filozof manijak said:

Kad budu ovakav penal dosudili protiv Reala, Juvea, Bajerna, ili ManU-a....javite se da diskutujemo...

 

 

oh, wait..

 

Da, bas su nama takve faulove dosudjivali

Link to comment
The Pussification of Football: There were a record 53 penalties awarded in last season's Champions League, more than three times the number awarded a decade earlier
 
2016/17 53
 
 
 
 
 
 
2015/16 43
 
 
 
 
 
 
2014/15 39
 
 
 
 
 
 
2013/14 46
 
 
 
 
 
 
2012/13 29
 
 
 
 
 
 
2011/12 35
 
 
 
 
 
 
2010/11 30
 
 
 
 
 
 
2009/10 18
 
 
 
 
 
 
2008/09 19
 
 
 
 
 
 
2007/08 24
 
 
 
 
 
 
2006/07 17
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
0
10
20
30
40
50
Guardian graphic | Source: Simon Gleave, Gracenote Sports
 
 
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...