Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

5 hours ago, MiddleClass said:

Kristina bi igrala oko sipke u nekom gej klubyu, castan posao za razliku od Don Mesija... :fantom:

 

Zasto imam utisak da bi ti to voleo da vidis...

Link to comment

Da podijelim svoju mudrost glede Krosovog penaltika...

 

Ono jeste penal koji se svira samo Realu, Barsi, Manjunajtedu, Juvetu i sl., ali...

 

Objektivno jeste penal! Je li ga covjek zadrzao s obje ruke? Jeste. Ne dovoljno da ovaj padne (ako to ne zeli), ali dovoljno da izgubi pola koraka i da se situacija iz izgledne sanse pretvori u... nesto manje izgledno od toga. Te prema tome, faul u 16 koji direktno utice na vjerovatnocu postizanja gola.

Link to comment

U sesnaestercu treba tolerisati nesto grublju igru nego na ostatku terena. Mnoge sudije se i dalje vode tim principom i za mene je takvo sudjenje bolje. Jednostavno penal je 90% gol, sto znaci da treba da postoji jako dobar razlog da se svira i da svima bude ocigledan. To je moje misljenje.

Link to comment

Pa zato sam i opisao situaciju (onako kako sam je ja vidio) - dakle, Kros je imao nekoliko metara otvorenog prostora ispred sebe da puca, doda ili vec nesto drugo iskreira sto bi bilo opasno po gol, to je bila prednost koju je stekao driblingom, a odbrambeni igrac ga je zadrzao rukama taman dovoljno da ovaj tu prednost izgubi. Dakle, da sam ja bio sudija, moje slobodno sudijsko uvjerenje bi bilo da je ovo dovoljno za penal. Da se, recimo, isti intenzitet drzanja dogodio dok je napadac trcao prema izlasku iz 16-erca, ili sa strane u pravcu gol-aut linije - to ne bi bilo dovoljno za penal. Ovako, da.

 

(ed: I da se odmah ogradim od komentara o subjektivnosti: ovo bih mislio cak i da je u ulozi Krosa bio neko u mrskom dresu Barse, ManUa, Juvea... samo sto vjerovatno to ne bih napisao :P)

Edited by Pantelija jr
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

U sesnaestercu treba tolerisati nesto grublju igru nego na ostatku terena. Mnoge sudije se i dalje vode tim principom i za mene je takvo sudjenje bolje. Jednostavno penal je 90% gol, sto znaci da treba da postoji jako dobar razlog da se svira i da svima bude ocigledan. To je moje misljenje.

 

Da, skroz logično. Pritom sudija treba da obrati pažnju i na to koji je minut, koja je faza takmičenja, ko je domaćin a ko gost, koja ekipa ima istorijski veću težinu i ko je igrač koji pravi penal i nad kime ga pravi. Dva faula nikad nisu ista.

Link to comment
Just now, crtamOrasi said:

 

Da, skroz logično. Pritom sudija treba da obrati pažnju i na to koji je minut, koja je faza takmičenja, ko je domaćin a ko gost, koja ekipa ima istorijski veću težinu i ko je igrač koji pravi penal i nad kime ga pravi. Dva faula nikad nisu ista.

 

Pa bas ovako lako sviranje penala ide na ruku Realu i ostalim Juventusima, da ne govorimo o steti za gledljivost koja nastaje zbog nagradjivanja dajverskih pizdurina.

 

Ovo ostalo sto si dodao si napisao ti, a ne ja, tako da...

Edited by Meazza
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...