Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Sad se dopisivao sa ovima sto su "dovlacili" iz madjarske ikee i nastavljaju da rade, kod njih se cena formira : Cena u madjarskoj podeljeno sa 2 i to ti je cena u dinarima.Nabo par stvari i tu je negde +/-...

Dobro je ako nesto nema kod nasih a ima u madjarskoj...

ne znam šta si video, al ovo sa čime sam ja upoređivao, sve je u ovoj našoj jeftinije za po koju hiljadu

 

mađari 15000, ovde 13000 i slično

evo konkretnih primera

 

 

mađarska byas tv stalaža

vs.

srpska byas tv stalaža

 

 

 

kallax police hu

vs

kallax police srb

 

 

kupatilski ormarić strojorm hu

vs

kupatilski ormarić strojorm srb

 

ranarp luster hun

vs

ranarp luster srb

 

 

ne postoji rezon da budu povoljniji. eventualno mogu da budu jeftiniji za povraćaj poreza, ali su tu troškovi prevoza, i moraju nešto da zarade. jedino ako se ne bave biznisom iz altruističkih pobuda

:fantom:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Mislio sam kod stvari koje kod nas nema u katalogu ili u prodaji isplati ti se da cimas ove..Tako sam vidjao neke stvari da imaju u HR a nemaju u madjarskoj...

Ne ulazim ja u njihovu kalkulaciju.Oni u startu kad prevedes forinte u dinare , uzimaju 10-15%, 100 huf je 39 rsd ali to mene ne zanima, gledam cenu.

Ja sam kod njih uzeo jedan vok tiganj kojeg vidim nema ovde u RS katalogu...

Link to comment

Pa kakav je? Jel te dobro služi?

Da, a ima onu "do pola " rešetku koju stavljaš odozgo kači se na ivice, pa tu možeš da ređaš meso , ovo-ono..
Link to comment

ne znam šta si video, al ovo sa čime sam ja upoređivao, sve je u ovoj našoj jeftinije za po koju hiljadu

 

mađari 15000, ovde 13000 i slično

evo konkretnih primera

 

 

mađarska byas tv stalaža

vs.

srpska byas tv stalaža

 

 

 

kallax police hu

vs

kallax police srb

 

 

kupatilski ormarić strojorm hu

vs

kupatilski ormarić strojorm srb

 

ranarp luster hun

vs

ranarp luster srb

 

 

ne postoji rezon da budu povoljniji. eventualno mogu da budu jeftiniji za povraćaj poreza, ali su tu troškovi prevoza, i moraju nešto da zarade. jedino ako se ne bave biznisom iz altruističkih pobuda

:fantom:

Ne otvara ove linkove iz nekog razloga.Koja je cena Storjorm ormarica za kupatilo?Juce sam uzeo Gudmorgon ormaric po ceni od 1850 nok.Storjorm linija je iste cene.Eto za poredjenje,ako pomaze.
Link to comment

Mi imamo svasta nesto iz Ikee. Sve police za knjige su odatle npr. Dobro se uklapaju i dobra stvar je sto znas da i posle n godina, kada skupis novu tonu knjiga, mozes da nadjes iste takve i uklopis sa vec postojecim. Ja bih kupila nesto sto ima i vrata (kao vitrina) zbog prasine, no nisam jos gledala da li ima neceg takvog u Ikei, to kada se budemo selili jednog dana.

Ja sam konkretno uzela veliki inox cajnik koji drzi toplotu nekoliko sati, a roditeljima obicnu staklenu varijantu, i oba su super, pogotovo za one koji piju caj sa listicima te ne moraju da kupuju dodatne kesice. Mogu se prati i u masini.
Onda kaceci drzac za sapun i sampon za tus, kao i ovaj brisac za staklo/plocice

Imamo i taj tanki perjani jorgan - pamuk + perje, ne moze tu mnogo da se pogresi (sem ako vam ne odgovara odnos perja i paperja), jos se i pere. Naravno da nije bas isti osecaj kao pod bakinim jorganom od pola tone, ali hej..Imamo i njihov perjani jastuk, medjutim je isuvise mekan za mene, pa i dalje koristim bakine. Imaju vise nivoa mekoce i sve moze lepo da se proba u radnji.

U Beogradu mi i dalje stoji njihova "tydingen" tus-zavesa sa bizonom, mnogo mi je bila ubava a kostala je tipa 4 evra. Izgleda da je nema u ponudi vise.

Link to comment

Ne otvara ove linkove iz nekog razloga.Koja je cena Storjorm ormarica za kupatilo?Juce sam uzeo Gudmorgon ormaric po ceni od 1850 nok.Storjorm linija je iste cene.Eto za poredjenje,ako pomaze.

dvokrilni je 30k, jednokrilni 15k
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...