Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

10 minutes ago, Jozef K. said:
35 minutes ago, theanswer said:
 
Sta da objasnjavas, da utakmica liverpul arsenal nije za poredjenje sa utakmicom zvezda mladost lucani?

Da broj faulova nije nikakav argument da li je utakmica prijateljska.

 

U nasoj ligi ne znam bas da nije.

Link to comment
23 minutes ago, W.F.C. said:

❤️

aj da nacrtam

 

 

da privatizacija je sasvim u redu, ali mi smo od iste udaljeni par svetlosnih godina. samo fali da firme drugaratm sa osnivačkim kapitalom od par stotina dinara pokupuju fk-ove, zanimaće se par meseci, dok ne isključe struju zbog nagomilanog duga

 

 

Link to comment
53 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

aj da nacrtam

 

 

da privatizacija je sasvim u redu, ali mi smo od iste udaljeni par svetlosnih godina. samo fali da firme drugaratm sa osnivačkim kapitalom od par stotina dinara pokupuju fk-ove, zanimaće se par meseci, dok ne isključe struju zbog nagomilanog duga

 

 

... 

Link to comment
1 hour ago, levi said:

 

aha. izvini :sleep:

 

a šta 12 faulova Rada govori o njhovom motivu i energiji protiv Partizana? 

 

Sinoc mi 6 faulova protiv YB u prvom poluvremenu. Pustali smo ih... :fantom:

Link to comment

Nisam se nikad bavio ovim UEFA koeficijentima, nacionalnim rankinzima i slično i sad skontam da se pobeda u grupnoj fazi LŠ isto boduje ko i pobeda u grupnoj fazi LE. Ako ne prođeš grupu u LŠ osim tog jednog boda više za samo učešće u LŠ ne dobijaš ništa više nego tim što igra LE. Samim tim ni država. Dakle, za srpski koeficijent bi u stvari bilo bolje da je Zvezda ispala da igra grupe LE jer bi tu imala jače šanse da ostvari više pobeda nego u nekoj nakaradnoj LŠ grupi ko što je imala prošle godine, pa i ove. Jel grešim negde ili je tako?

Link to comment

Bonus poeni za državu na osnovu kvalifikacija tima u grupe LŠ su 4 (plus 5 za nokaut fazu itd), za grupu EL nema bonus bodova za državu. Ali timovi dobijaju za svoj renking 4 boda za plasman u LŠ, a 3 za LE. 

 

@theanswer

Edited by James Marshall
Link to comment

Aha, znači država u suštini ima bod više koji ne bi imala da nije Zvezda ušla u LŠ? Sad ima malo više smisla. Ali imajući u vidu da pobeda u grupi LE vredi 2 boda, što je znači 0,5 za državu, jbm li ga, opet mislim da nije velika razlika.

Link to comment

Tako je, država u tom ukupnom skoru ima bonus 4 poena, koji se u našem slučaju dijele na 4 glave, pa se to za koeficijent se piše 1

Da se CZ plasirala u EL, to ne bi bili "bonus" već "kvalifikacioni" poeni, a oni idu samo timu, ne idu državi. Zato od CZ pretprošle ili Partizana ove nema tih bonus poena od plasmana u EL.

 

 

To determine a country's coefficient for a particular season, the coefficients for the last five seasons are added. Bonus points are added to the number of points scored in a season. Bonus points are allocated for:

  • Clubs that reach the quarter-finals, semi-finals, or final of either the UEFA Champions League or the UEFA Europa League (1 bonus point).
  • Clubs that qualify for the group stage of the Champions League (4 bonus points).
  • Clubs that qualify for the round of 16 of the Champions League (5 bonus points).

 

 

 

Link to comment

Da, da skontao sam. I dalje mi je malo glupo. Zvezda je imala bod više za svoj koeficijent one sezone kad je igrala LE nego one kad je igrala LŠ a pritom je još pobedila jednu utakmicu u grupi. 

 

Dobiješ grupu ko sad, koja je još lakša nego prošlogodišnja i neki realni max je da se nadaš da možeš da izvučeš 4 boda, eventualno 5, dve da dobiješ već gotovo nemoguće. A u LE ideš iz trećeg šešira recimo, uz malo sreće na žrebu možeš da dobiješ 3,4 utakmice. 

Edited by theanswer
Link to comment

Pa pogotovo je za klub bolje za koeficijent da ga ganja kroz LE, jer je razlika u korist LŠ samo 1 bod, a protivnici su neuporedivo teži.

No opet, sa druge strane, i lova je neuporediva. 

Link to comment

U LE imas broj bodova koji branis, mislim da je 3. Tek kada osvojis vise od tri boda pocinjes da dobijas nove. U LS imas zagarantovana 4 boda i svaki koji osvojis preko toga se racuna.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Imamo dobru situaciju za 15-to mesto, ako ne ove onda sledecih sezona, jer su skoro svi konkuretni ostali samo sa 1 klubom tipa Ceska, Hrvatska, Danska, Grcka, Kipar. Ostaju samo Skoti sa dva ali oni su iza nas na tabeli.

Plus sto Slavija iz Praga igra najjacu grupu LS, gde su skoro izvesno zakucani za 4 mesto.

Dinamo bi mogao da uzme neki bod ali mislim da nece biti u tri.

Sa Olimpijakosom se direktno CZ takmici.

Za Dance treba videti gde ce ici Kopenhagen u LE, isto vazi za kiparski Apoel.

 

Dosta bi nam znacilo da je Radnicki izbacio estonce ove godine ali nije.

Link to comment
17 hours ago, theanswer said:

Aaaa nene, malo smo se zajebali. Naš koeficijent klupski počinje da se uvećava tek kad uzmemo 3,00 u grupi. Tek se onda dodaje. Sad ima smisla. 

pa da

zvezda je i pretprosle i prosle sezone imala 7 bodova posle grupne faze iako je u le imala 2-3-1, a u ls 1-1-4, na kraju je to ispalo isto jer se u le brane bodovi. czv je na kraju pretprosle sezone imala 8 zbog jednog remija sa cska. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...