Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

18 hours ago, harper said:

 

la ilahe illallah muhameden rasullah

 

slobodno turi ovaj pamflet natrag odakle je i izashao. ushtedeo bi mi trud oko chitanja da si samo napisao najjachi smo najjachi, mogu samo da crknu oni koji nas ne vole. pominjesh nish? novi sad? za shta su oni bitni? razlog zashto je jinjangizam razlichita pojava od pojave reala, barselone, juventusa, bajerna u najjachim ligama je shto tamo 15. na tabeli mozhe da rachuna na veliki pun stadion na vetjini mecheva. i pored kako kazhes opskurnosti tih klubova. srbislavi poput tebe vide sport drugachije. kao potrebu uklapanja u vetjinski narativ. i kao supstituciju za sopstvene promashene zhivote. ne treba velika mudrost da se vidi da svako ko mozhe bezhi iz sela u manji grad, iz manjih u vetje. i iy vetjih u glavni pa u inostranstvo.

srbija umire i gasi se, vetj 30 godina nema zdravog odnosa prema sportu i navijanju. podrzhavanju fudbalskih klubova u zemljama koje si naveo. jinjangizam je tu utochiste za "najjachi smo najjachi" supstituciju i mrznju koju nudi prisustvo onog drugog kluba. podrzhi lokalno nije neka lejm ideja operisana od stvarnosti. podrzhi lokalno se zasniva na prisustvo utakmicama shto je najlakshe ostvariti u svojoj opshtini ili gradu. chak i jin i jang crpe svoju podrhsku iz te filozofije inache bi svi preshli da navijaju za mnogo uspeshnije klubove, umesto za umirutje dinosaurse iz nekog drugog perioda u umirutjoj zemlji. jinjangizam se zasniva na podrzhavanju nechega jer tako treba, tako svi rade. zasniva se na podrshci zbog silnih trofeja i slavne proshlosti. i zasniva se na chinjenici da se srbija prazni pa ostaje jedino beograd. kazhu da su srbi u hrvatskoj listom podrzahvali crvenu zvezdu. i to kazhu kao neshto dobro, a tuzhna realnost je da je taj kraj bio nerazvijen i da tamo ni hrvati vishe netje da zhive. mashe se brojkama chija je republika srpska, trebinje, banja luka, a to se prazni i nestaje.

ne mozhete imati i jedno i drugo. jinjangizam u srbiji danas se temelji na raspadu zemlje, umirutjim gradovima i nakaradnim sistemima vrednosti. podrshka vojvodini i radnichkom koje si pomenuo je mnogo blizha podrshci koje imaju mladost iz luchana i bachka u odnosu na jin i jang. shta imaju da ponude ti klubovi? najvishe tretje mesto? prazan stadion koji se raspada? nameshteno prvenstvo u kojem se tachno zna gde je njima mesto? jin i jang imaju jedni druge i imaju medijsku mashineriju koja dejstvuje trazhetji najgore u ljudima. 

mogu da propadnu radnichki i vojvodina kazhes? moze i demokratska stranka da propadne. nemam nishta protiv, ali to netje izbrisati ogromnu vetjinu koja glasa za sns i netje izbrisati trulezh u srpskoj politici chiji je simbol sns. jinjangizam, pojava da dva kluba imaju podrshku naroda srbije, a svi ostali sluzhe da fudbaleri imaju gde da shutiraju loptu jer ne mogu igrati za narodne klubove je simbol trulezhi srpskog sporta. nije vojvodina ni radnichki majnc, roda, osasuna, ne prichaj svashta, vojvodina, radnichki i svi drugi klubovi osim jina i janga su amaterski klubovi iz nemachke i shpanske pete lige sa par lunija koji zhive tu blizu ruina gde igraju pa dodju da pogledaju fudbal iz navike. kakva osasuna, kakav majnc. hotjes da ti kachim slike kako izgledaju njihove utakmice? 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, W.F.C. said:

Bice bolje, veruj u to, bices dobro i ti jednog dana, samo odjebi od normalnih ljudi 🙂

 

Da nije bilo mene nenormalnog vi normalni biste kurac pisali na ovom forumu. Vama normalnost a meni pamet za drugi put.

Link to comment
1 hour ago, ravena said:

mogu da propadnu radnichki i vojvodina kazhes?

 

Mogu i Zvezda i Partizan, nije u tome stvar. Samo sto kad bi propali Zvezda i Partizan to bi odjeknulo i pogodilo mnoge ljude, kad bi propali Vojvodina i Radnicki to bi bila vest od dva dana a treci dan se time vec niko ne bi bavio. Ko je uopste primetio u kojoj ligi se takmicio FK Radnicki pre nego sto se pretvorio u FK Toncevljev Udjiguz? Kome je nedostajao? Ko se bavio time sto najveci klub juga Srbije i bivsi polufinalista Kupa UEFA tavori u sedamnaestoj ligi? Niko, jebi ga, nikoga nije bilo briga.

 

Mozete vi ovde da svirate kurcu i vredjate koga stignete, to nista nece da promeni. Nebitni ste. Ne zato sto ja to kazem vec zato sto je to realnost. Propao je OFK Beograd koji nije bio nista manji klub pa nikoga nije briga. I ove velike Meraklije koje su zatrpale forum, kad im ode Toncev a Radnicki propadne nece ih biti nigde na forumu. Vi imate neku sumanutu ideju u glavi da biste procvetali i bili jednaki beogradskim blizancima kad bi drzava prestala da "pomaze" Zvezdu i Partizan. Smejem se grohotom. Da sam zloban tacno bih vam pozeleo da i vama "drzava" tako pomaze ali to nije realno. Nemaju interesa. Ne donosite im pare, nemate navijace cijim vodjama moraju da peglaju jaja da bi im obezbedili pesadiju kad im zatreba, od vas ne mogu da namicu pare za svoje stranke. Drugim recima, boli ih kurac za vas. Vas posao je da pravite igrace za Zvezdu i Partizan, da im ih prodate za pare i procente, i da onda od daljih prodaja kupite mrvice dok ovi koji vas drze za jaja kao i nas kupe kajmak. Tako se odrzava taj kriminalni sistem u kojem se od vrha do dna zna svacija uloga. Sto, da vama mozda postenjacine i moralne gromade ne sede na celu klubova? Ili mozda sede sluzbenici iste te mafije da zavrsavaju posao koji im je poveren. Razni naprednjacki i socijalisticki kadar kojima su poverene vase male provincijske gubernije da u njima glume gubernatore.

 

Probudite se, jebo te. Niste vi u sporu sa mnom niti ja sa vama, mi smo svi zajedno u sporu sa mafijom koja drzi sve klubove u Srbiji. Vojvodinu i Radnicki, kao i Zvezdu i Partizan. Isti ste i vi mafijaski kurac kao i "jin i jang", samo manji i mlohaviji.

Link to comment
29 minutes ago, harper said:

 

Da nije bilo mene nenormalnog vi normalni biste kurac pisali na ovom forumu. Vama normalnost a meni pamet za drugi put.

Dobro znam to, ali aj sad odjebi, vazi? Mimoilazimo se i to je to, ne slazemo se i to je to. Niko tebi ne osporava da si zvezda ovog foruma pa necu ni ja, jebe mi se za slavu ovde. Budi mi dobar i ne seri vise. Sve najbolje. Aj sad mars

Edited by W.F.C.
Link to comment
1 minute ago, W.F.C. said:

Dobro znam to, ali aj sad odjebi, vazi? Mimoilazimo se i to je to, ne slazemo se i to je to. Niko tebi ne osporava da si zvezda ovog foruma pa necu ni ja, jebe mi se za slavu ovde. Budi mi dobar i ne seri vise. Sve najbolje. 

 

Da odjebem odakle? Sa topika ili foruma? O, veliki vlasnice svih mogucih prostora, odakle bi ti da se moja malenkost ukloni kako bi ti tako normalan da se siris? Ako nisi primetio, ovo nije topik o tvom posranom, seljackom klubu vec o ligi u kojoj se tvoj posrani, seljacki klub takmici. Ako nemas neki papir koji dokazuje da si ga kupio ili na neki drugi nacin pribavio vlasnistvo mozes samo da mi se napusis kurca. Kad prodje korona. Dotle ne komentarisi moje postove i bices sasvim u redu, a ako ti se ne svidja ono sto citas u mojim postovima imas ignore listu. Zapravo imas mnogo razlicitih opcija, ona koju nemas je da ti meni odredjujes gde i sta cu da pisem. Kao sto vidis, ja tvoje postove na koje ne moram da odgovaram, jer se ne bave time da li ja treba da odjebem ili ne, nikada ne komentarisem. Pogotovo tebe licno ne komentarisem jer te ne poznajem i ne bi bilo pristojno. Tu vrstu pristojnosti i elementarnog vaspitanja ti tek treba da naucis. Polako, covek se uci dok je ziv.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Da odjebem odakle? Sa topika ili foruma? O, veliki vlasnice svih mogucih prostora, odakle bi ti da se moja malenkost ukloni kako bi ti tako normalan da se siris? Ako nisi primetio, ovo nije topik o tvom posranom, seljackom klubu vec o ligi u kojoj se tvoj posrani, seljacki klub takmici. Ako nemas neki papir koji dokazuje da si ga kupio ili na neki drugi nacin pribavio vlasnistvo mozes samo da mi se napusis kurca. Kad prodje korona. Dotle ne komentarisi moje postove i bices sasvim u redu, a ako ti se ne svidja ono sto citas u mojim postovima imas ignore listu. Zapravo imas mnogo razlicitih opcija, ona koju nemas je da ti meni odredjujes gde i sta cu da pisem. Kao sto vidis, ja tvoje postove na koje ne moram da odgovaram, jer se ne bave time da li ja treba da odjebem ili ne, nikada ne komentarisem. Pogotovo tebe licno ne komentarisem jer te ne poznajem i ne bi bilo pristojno. Tu vrstu pristojnosti i elementarnog vaspitanja ti tek treba da naucis. Polako, covek se uci dok je ziv.

Daleko te bilo, sve najbolje, uzivaj... Pozdrav, govno jedno manijacko bolesno

Edited by W.F.C.
Link to comment
Just now, W.F.C. said:

Daleko te bilo, sve najbolje, uzivaj... Pozdrav

 

Pozdrav i tebi. Realno nisi ni morao da se javljas jer diskusiji nisi doprineo nicim. Mogu li ja sad da nastavim sa diskutujem sa Tedom ili treba neka meraklijska dozvola?

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Pozdrav i tebi. Realno nisi ni morao da se javljas jer diskusiji nisi doprineo nicim. Mogu li ja sad da nastavim sa diskutujem sa Tedom ili treba neka meraklijska dozvola?

Mrs bre jebo te tvoj forum da te jebo stoko kompleksaska

Link to comment
1 minute ago, harper said:

:laugh:

 

Dodje covek, napusi me kurcem iz cista mira, pozdravi se i ode, vrati se da me jos jedared napusi kurcem, na kraju balade se pita zasto mene ne banuju. Cirkus.

Cirkus si ti i tvoj forum. Aj mrs zauvek sad. 

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Probudite se, jebo te. Niste vi u sporu sa mnom niti ja sa vama, mi smo svi zajedno u sporu sa mafijom koja drzi sve klubove u Srbiji. Vojvodinu i Radnicki, kao i Zvezdu i Partizan. Isti ste i vi mafijaski kurac kao i "jin i jang", samo manji i mlohaviji.

 

o chemu ti pricash? bash me briga za radnichki. netju vishe da se bavim onim shto si nazhvrljao u delu koji sam obrisao. sve da se mafija povuche iz klubova i da ostane stanje ovakvo kakvo je, to je neshto katastrofalno. navijaj za koga hotjes, ako razlog za to nije detinjasta potreba da se zhive uspesi drugih. ili "uvek je bilo tako, ako si te i te nacije, navijash za te i te klubove kao u sfrj". realnost je, nikoga ne zanima ni tvoj jang ni neki jin. da zanima, ne bi mogli da se igraju sa vama kako stignu. drzhe vas tu samo da bi odrzhavali taj bolesni rijaliti mrzim crno volim crveno i obrnuto narativ.

sport je ogledalo drushtva. kako englezi i nemci uredno popunjavaju stadione u prvoj, drugoj, tretjoj ligi? kako za njih ne vazhi taj bolesni poriv da se nacija vezuje za klub? mozhda su oni budale, a mi mnogo pametni, ali bitje da je obrnuto. i onda ti dodjes ovde i kazhes svima koji se ne slazhu sa tobom da je sistem savrshen, samo mafija u klubovima ne valja. mafija se i lepi na bolesno drushtvo kao ciroza jetre na okorelo pijanstvo. hotjes da imash sistem koji ispira mozak svim narashtajima "svi srbi su ili za jin ili za jang", a da se za takvu boleshtinu ne zakachi mafija. pa ne mozhe.

Edited by ravena
  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, harper said:

 

Stvar je u tome da je cela prica bez osnova jer su pravila ovde jasna. Kao sto si video, na nasem topiku se tokom utakmice maltene niko nije zalio na propust sudije kod ociglednog faula na Pankovu. Konstatovali smo da je postojao prekrsaj, sto jeste, da kod nas to sudije nekad sude a nekad ne jer je stvar slobodnog sudijskog uverenja, sto takodje jeste, nastavili da se bavimo problemima nase igre. Ja razumem donekle reakcije iz Partizana, nisu se ni kod vas previse bavili sudjenjem i Vesicevim saopstenjima dok se nasa uprava skoro nicim drugim nije bavila osim time, ali ovo danasnje saopstenje je potpuno komicno.

Nije ovde toliko problem dal su pravila jasna nego kako se primenjuju. Kažeš ti sudija je na osnovu slobodnog sudijskog uverenja odlučio da ne sudi penal za Zvezdu zbog faula na Pankovu. Ok. Vi ste to konstatovali i nastavili da se bavite problemima vaše igre ne obazirući se previše na to. Ok.

 

Evo sad zamisli situaciju. Ista utakmica, isti sudija, ista situacija, ali je recimo kolo ili dva pred kraj. I recimo da su večiti poravnati u bodovima ili su na bod razlike, nebitno ko je gole ili dole. Nekoliko pitanja se nameće.

Da li bi sudija koristio slobodno sudijsko uverenje na isti način (ili bi imao unutrašnji ili spoljašnji podsticaj da ga koristi na drugi način)? Da li na sudiju utiču okolnosti u kojima se tekma igra (početak prvenstva ili neizvestan finiš) i da li treba da utiču? Da li sudija slobodno uverenje koristi uvek i svuda isto, nezavisno ko igra i u kojoj fazi? Da li sudija u opisanoj hipotetičkoj situaciji treba da razmišlja o tome da ne stane na žulj nekom od nemilih likova jer realno radi u okruženju gde mu jedan odluka može doći glave, karijere itd? Da li sudija koji celo prvenstvo koristi svoje slobodno uverenje i u opisanoj situaciji ne svira penal, postupa ispravno kada na kraju u jednoj tekmi dune taj penal (uvek može da se pokrije slobodnim uverenjem a pritom se ne zameri nemilim likovima), recimo u onoj koja može da odluči titulu?

 

Da li bi, u opisanoj hipotetičkoj situaciji, reakcija na forumu bila ista? Konstatovali smo i nastavili da se bavimo svojom igrom, ili bi bilo razapinjanja na krst, pljuvanja isl?

Link to comment
1 hour ago, ravena said:

 

o chemu ti pricash? bash me briga za radnichki. netju vishe da se bavim onim shto si nazhvrljao u delu koji sam obrisao. sve da se mafija povuche iz klubova i da ostane stanje ovakvo kakvo je, to je neshto katastrofalno. navijaj za koga hotjes, ako razlog za to nije detinjasta potreba da se zhive uspesi drugih. ili "uvek je bilo tako, ako si te i te nacije, navijash za te i te klubove kao u sfrj". realnost je, nikoga ne zanima ni tvoj jang ni neki jin. da zanima, ne bi mogli da se igraju sa vama kako stignu. drzhe vas tu samo da bi odrzhavali taj bolesni rijaliti mrzim crno volim crveno i obrnuto narativ.

sport je ogledalo drushtva. kako englezi i nemci uredno popunjavaju stadione u prvoj, drugoj, tretjoj ligi? kako za njih ne vazhi taj bolesni poriv da se nacija vezuje za klub? mozhda su oni budale, a mi mnogo pametni, ali bitje da je obrnuto. i onda ti dodjes ovde i kazhes svima koji se ne slazhu sa tobom da je sistem savrshen, samo mafija u klubovima ne valja. mafija se i lepi na bolesno drushtvo kao ciroza jetre na okorelo pijanstvo. hotjes da imash sistem koji ispira mozak svim narashtajima "svi srbi su ili za jin ili za jang", a da se za takvu boleshtinu ne zakachi mafija. pa ne mozhe.

 

:laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...