Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

@cvrlle

 

Nada umire poslednja :) Treba prvo definisati šta su kriterijumi za sreću, tj šta se od njega očekuje. Od igrača koji je plaćen milion evra očekuje se da mu sledeća stanica bude NBA, zar ne? Tj mora se porediti sa Bogdanovićima koji su njegovi prethodnici u Feneru - ako je tako, da li još uvek misliš da će Robija biti srećan?

 

Gudurić ima neki ozbiljan problem. Još uvek nisam siguran da li overthinkuje ili sporo razmišlja, tj proces dolaženja informacije iz glave do ekstremiteta nije dovoljno brz - verovatno pomalo od oba. U svakom slučaju, ne vodi ga košarkaški instinkt. Greške poput ovih večeras on je pravio skoro na svakoj Zvezdinoj utakmici (mada je ono sa pipanjem lopte u prednjem polju inovacija). Mislim da je to igrač sa najviše glupih faulova u minuti provedenog vremena. Interesantno je da takve stvari nije pokazivao u prvoj sezoni u EL, makar ne u tom obimu (čak je ponekad imao jako dobre reakcije), što pokazuje da ovaj problem nije nerešiv, ali pred Robijom je veliki izazov. btw, ovaj problem nema veze sa samopouzdanjem pošto momak i dalje pogađa neke clutch šuteve, tako da su uzroci u glavi tjsporosti iste.

 

Ako i pretpostavimo da se taj problem reši (ako Robiju ne strefi srčka), ostaje činjenica da je on prirodno limitiran. Nema telo, kretnje su mu usporene, ima spor izbačaj, nikada neće biti dobar odbrambeni igrač. On ima određene kvalitete - levak je, ima dobar šut, ima cojones, ume i da završi na obruču, ali to je suviše malo za viši nivo.

 

Naravno da će Gudurić igrati EL i vrzmati se u istoj još dugo vremena. Ali, to danas više nije nikakav parametar, obzirom da pola EL timova sastavljaju menadžeri i retardirani sportski radnici koji idu linijom manjeg otpora.

Svi "mentalni" Guduricevi nedostaci koje si naveo karakteristicni su za odbranu. Mislim da je objasnjenje nesto jednostavnije - Guduric nije ni prvi ni poslednji igrac koji u glavi nije izgradio svest o vaznosti odbrane, odnosno, da njegov klač pogodak ništa ne donosi timu ako u sledećem napadu napravi glup faul ili izgubi beka u trčanju oko blokova. A luksus da ovako igraju u odbrani danas nemaju ni mnogi mnogo bolji napadači od Gudurića. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije njegova odbrana toliko losa zbog nedostatka fizikalija, vec zbog konstantnih padova u koncentraciji. Nesto slicno Nedovicu. 

 

Ono sto ja mislim da ce Guduric najvise morati da radi prvih godinu dana u Feneru je sut. Brza kretnja, brza priprema, brzi izbacaj. On je izuzetno precizan suter, ali mu previse prostora treba, a posto nije eksplozivan u prodoru, postaje veoma lak za braniti. Ako to ne popravi, dogurace mozda do nekog Kruna Simona jednog dana, ali tesko nesto dalje od toga.

Link to comment

Šta mislite o Radičeviću? Da li od njega može biti upotrebljiv igrač za reprezentaciju? Ja ne vidim nijednog pleja na vidiku medju mladim igračima.

 

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Kad odu Teo i Jovic pravicete Roko Leni Ukica od blata. :fantom:

Link to comment

Robija će sa Gudurićem morati da radi najviše na glavi. Šut mu jeste sporiji, ali ne toliko. Može da šutne iz težih situacija ali da to ne utiče na njegovu preciznost. Ali trenutno je suviše jednodimenzionalan da bi imao aktivniju ulogu u Feneru. Ume on i da probije, biće 20ak% bolji igrač kada počne da igra racionalnije i pametnije koristi svoje kvalitete tj kada počne da donosi bolje odluke na terenu, da bolje prepoznaje situacije na terenu. U poslednje dve tekme repke, sve što nije bio šut, usro je. Prodre, dodaje kada je sam na ziceru, prodre, spušta Štimcu oko oga su trojica, itd. Treba da radi ono što radi Dragić. Probije, bukvalno stane da razmisli šta da radi, ako nema nikoga  šutne, ako proceni da može do koša - prodire. Dragić je juče i natrpao toliko, njegove odluke u napadu su bile perfektne sve do jedne, svaku situaciju je rešio idealno.

Link to comment

 

Moraće ponajviše da poradi na mudima.

Jebeš šutera koji se plaši da šutne.

Ma da a probio se u Zvezdi pametnom igrom a ne mudaškim šutevima. Mudura su ga zvali pobogu. Šta se dešava ove godine ne znam i ne razumem, zašto takve odluke donosi na terenu, toliko pokušava da razigrava i greši, ali to je isti igrač koje je zakucao Real, Bajern, sahranio Cedevitu i Partizan u finalu, dakle muda nisu problem, samo ima neku blokadu kao da igra sa zadrškom.

Edited by nemoderisani
Link to comment

Šta mislite o Radičeviću? Da li od njega može biti upotrebljiv igrač za reprezentaciju? Ja ne vidim nijednog pleja na vidiku medju mladim igračima.

 

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

 

Nisam ga mnogo gledao ali rekao bih da može to da postane, naročito ako budemo igrali malo brže. Dobar je u tranziciji, ima fin pregled igre, brz prvi korak, atletičan je. Pravilno upotrebljen, može da izraste u baš dobrog igrača.

Link to comment

Meni delujete fino popunjeni, samo da vidimo moze li Lazicev mladji brat da uigra ekipu makar do sredine EL da biste bili konkurentni. Kako stojite u odnosu na Cedevitu i Buducnost?

 

Peri Anticu Coki da ogranici kolicinu splavarki, ipak se igra mnogo tekmi.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...