Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

to je netacno. ne pricam o onima koji vode igrace u 5. francusku ligu, pricam o ozbiljnim agentima, niko od njih ne uzima pare od igraca.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Ja sam mislio na ove manje kvalitetnije igrače, a ne na top propsekte u basketu.

E sad, gde spada Kešelj, đavo bi ga znao....

 

i igraci koji igraju igrjau u malim ligama, tipa portugal, bugarska, estonija...niko ne placa agentima. klubovi placaju 10% od ukupnog godisnjeg ugovora. recimo, keselj ima platu od 150k, klub je duzan da dodatnih 15k uplati misku. to tako funkcionise, igraci ne placaju ni dinara agentima. u nba je druga situacija, tamo igraci placaju 4% od svoje plate agentima.

Link to comment

Čuo sam lično od prijatelja koji je igrao u rumunskoj prvoj ligi. Verovatno je razlika od agenta do agenta.

I da, uzima se procenat od godišnje plate.

E sad, pošto kupio, tolko prodao

Link to comment

Čuo sam lično od prijatelja koji je igrao u rumunskoj prvoj ligi. Verovatno je razlika od agenta do agenta.

I da, uzima se procenat od godišnje plate.

E sad, pošto kupio, tolko prodao

 

ma moguce je da na tom nivou ima mali broj tih agenta koji to rade, ali ogromna vecina to ne radi.

Link to comment

S tim što nije klub dužan nego je takav divlji sistem. Igrač mu je klijent, od njega bi trebalo da se naplati, a ne od kluba

 

nije, sistem je skroz ok i dobro funkcionise.

Link to comment

Za smešne pare smo dobili brutalnog igrača!

 

i 150 k dinara je velika plata za keselja, tj. ono sto on moze da doprinese. ni u prajmu nije bio neki igrac, a kakav li je sada posle 5 rekreativnih sezona, mogu samo da zamislim.

 

ali pretpostavljam da je tacna ona prica da kod miska igraci idu u paketima, nesto on uvali po svojoj volji (a keselj mu je valjda strava ortak, pa je hteo da mu ucini) a onda dobijes i nesto sto ti treba i sto valja

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...