Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Ma nije bre rotiranje problem, kakvo rotiranje? Rotira jako, jako malo, i to uglavnom iz nužde.

Problem je što čovek igra naopako, kao da je i dalje u Sassuolu i kao da je i dalje u ekipi koja će u većini utakmica da bude ta koja će pretiti iz tranzicije i otpadaka. Roma je užasna u build-upu i tu je svakoj priči kraj. Loše igramo brate, ne igramo ništa, koristimo alternativne kanale za gradjenje napada, na sredini ne postojimo, ćoškarimo uz aut liniju, najbolje igrače koristi pogrešno celu sezonu...

Kakav je kvalitet njegovih procena govori to što je od svih igrača iz Sassuola doveo jebenog Defrela, čoveka tehnički malo potkovanijeg od golog jsl proseka.

Tanak trener, neinventivan, nije za prelazak iz malih u velike i toeto, nije ni prvi ni poslednji.

Link to comment

@ orasi

 

Ja se ne secam da je spojio 2 tekme sa istom postavom. Alison, Kolarov, Manolas, Radja i Dzeko su standardni, ostale je sve rotirao i to ne samo zbog povreda. Al ima istine i u tome sto ti pises, nije jos dorastao klubu takvih ambicija.

Link to comment

Imala je Roma i dobrih perioda ove sezone. U Evropi su naravili veliki uspeh. Malo ko je verovao da ce proci grupu sa Atleticom i Celsijem.

Mislim da je sve ono sa Naingolanom potpuno poremetilo atmosferu u ekipi. Kaznili su daleko najboljeg i najborbenijeg fudbalera i on od tad ne pruza bas nista.

Pritom je i Peroti imao povredu, nema kvalitetnih odbrambenih fudbalera, De Rosiju se igra svaka deseta utakmica,...

Cini se i da veci broj igraca glavom vise nije u klubu.

Ne znam kako se to u Romi trenira, ali mi se cini da oni imaju najvise povredjenih igraca tokom sezone u Italiji.

Link to comment

Nema veze Nainggolanov slučaj sa ovim rasulom, počelo je još letos. Već posle prvih pripremnih utakmica grupa starijih igrača je tražila sastanak na kome bi probala da natera EdF da makar malo prilagodi gejmplan rosteru. Ne znam dal je bilo sastanka al se digla pogolema prašina u medijima, i još tada je bilo jasno da igrači baš i ne veruju treneru. Krupnije utakmice igramo i nekako na volju, zato i valjan rezultat u cl, al premalo je to da se izgura uspešna sezona.

 

Igrački gledano Roma ima dva problema koja EdF ne može da zamaskira. Prvi je nedostatak kreativnog veznjaka, registe tačnije. Priznajem da i ja nisam video Paredesovu prodaju kao neku tragediju do skora, za Pjanića je već jasno. Kada De Rossi hoće, može i drži svoje demone pod kontrolom mi ličimo na nešto. Bez njega smo haos. Drugo je nedostatak brzine napred, cele sezone smo bez golova iz tranzicije. Što je horor posle nekoliko sezona u kojima imaš Salaha. Ostalo sve, ali baš sve ide na dušu dabru.

Link to comment

Pa pazi imas revans osmine finala LS kuci s 1:2, po meni bi ulazak u cetvrtfinale itekako bio uspeh, koji se dugo cekao. Jos ako se povrate i izbore ulaz u prva 4 extra. Milan je u strasnom naletu sada, sezona je zanimljiva od borbe za titulu pa do opstanka, fudbal koji se igra je sasvim ok... Napoli je milina gledati cele sezone, bice neizvesno, skoncentrisani su na ligu, Juventus ima tri fronta, navijam da prodju Totenhem i onda jos dve jos zesce teze utakmice u eventualnom cetvrtfinalu, jos bolje i polufinalu, plus kup, raspored u ligi je otprilike iste tezine i njihov i Napolijev, mada Napolijeva gostovanja bodu oci, Milan, Juventus, Inter. Bice titula cista kao suza ako se prodje kroz sve to.

 

Link to comment
18 hours ago, crtamOrasi said:

Nema veze Nainggolanov slučaj sa ovim rasulom, počelo je još letos. Već posle prvih pripremnih utakmica grupa starijih igrača je tražila sastanak na kome bi probala da natera EdF da makar malo prilagodi gejmplan rosteru. Ne znam dal je bilo sastanka al se digla pogolema prašina u medijima, i još tada je bilo jasno da igrači baš i ne veruju treneru. Krupnije utakmice igramo i nekako na volju, zato i valjan rezultat u cl, al premalo je to da se izgura uspešna sezona.

 

Igrački gledano Roma ima dva problema koja EdF ne može da zamaskira. Prvi je nedostatak kreativnog veznjaka, registe tačnije. Priznajem da i ja nisam video Paredesovu prodaju kao neku tragediju do skora, za Pjanića je već jasno. Kada De Rossi hoće, može i drži svoje demone pod kontrolom mi ličimo na nešto. Bez njega smo haos. Drugo je nedostatak brzine napred, cele sezone smo bez golova iz tranzicije. Što je horor posle nekoliko sezona u kojima imaš Salaha. Ostalo sve, ali baš sve ide na dušu dabru.

 

Mozda i nema, ali posle tog skandala, Roma je izgubila kuci i od Atalante i od Sampdorije a utakmica izmedju Intera i Rome je delovala kao utakmica C1. Belgijanac je bio najbolji igrac tima prosle sezone, postigao i 11 golova u prvenstvu (ove je dao samo dva). Gledao sam nekoliko utakmica u kojima je bukvalno dizao tim neverovatnom kolicinom energije, dobivsi 90% duela na sredini terena. Prosle godine je od njega zavisila igra, ne od Paredesa. Pjanic nije bio tu ni prosle sezone. Roma nije dobro balansiran tim, ima ocajne odbrambene igrace, bekove koji su slabi u defanzivi, najsporijeg stopera u istoriji fudbala i Manolasa koji je totalno nepredvidiv. Rudiger je igrao bolju odbranu od svih sadasnjih defanzivaca u timu. Sve su to morali da krpe Strootman i Naingolan. Holandjanin je takticki besprekoran, ali prespor. Bas zato je Belgijanac bio kljucni igrac tima. Nije Roma efikasan tim koji je lomio protivnike organizacijom igre na sredini terena, vec tim koji se pre svega dobro branio, zahvaljujuci pomoci veznjaka. I ove sezone, u prvih 18 utakmica su primili 13 golova, od skandala 8 golova na sedam utakmica (ili tri poraza u prvih 19 kola, tri poraza u poslednjih 7). 

Jasno mi je da ti gledas Romu vise nego ja, ali sam iznenadjen da nisi primetio da od onih deset nicijih lopti oko Rominog sesnaesterca, Naingolan je kupio sedam prosle sezone. Tako su kretali ti napadi iz tranzicije. On to vise ni ne pokusava da radi, samo trckara okolo a za ove lopte se najvise sada bori Strootman, koji je ipak prespor.

Kljuc za tranziciju je osvajanje lopte i brza distribucija, a u Romi je to najbolje radio Naingolan. Sada napadi u velikom procentu idu preko Kolarova, koji ima odlican centarsut (cak i pas), ali ne istrcava brzo. Tako da je jedina opcija skok igra Dzeke. Ovo ne odgovara ni Perotiju koji voli prostor i brz napad. Takodje ni El Sharawiju. Ako u zavrsnici napada ucestvuju i Kolarov i Strootman, jasno je da tu nema govora o brzom napadu ili tranziciji. 

Sigurno da bi Pjanic znatno popravio kvalitet igre, ali ako Roma ne moze da kupi najbolje, a pri tom mora da prodaje svoje najbolje pojedince, onda i ambicije trebaju biti uskladjene.

I za kraj, ne sumnjam da si u pravu kad kazes da je rasulo pocelo jos letos. Ne pratim bas toliko Romu. Ali, imao sam priliku da ih gledam krajem Novembra protiv Fiorentine u gostima i kuci protiv Lazija, delovali su savim dobro. Samo dva meseca kasnije, protiv moje Atalante i Intera su delovali kao nizerazredni klub, bezidejno, bez energije, ocajno.

Link to comment
On 2/23/2018 at 5:03 PM, maharaja said:

Jbg, uboli smo Arsenal od svih timova u žrebu.

 

Naredne utakmice su pakao:

Roma-Milan

Lazio-Milan

Milan-Inter

Milan-Arsenal

Genoa-Milan

Arsenal-Milan

 

:fantom:

 

Ko da ovaj ludacki raspored nije bio dovoljan sam po sebi, morali smo i 120min da igramo, a Gatuzo nista ne rotira, poumirace nam igraci. Odlicno je Milan utegao odbranu, ima jos uvek tu i tamo nekih greskica ali dobro zatvaraju a sta ne zatvore pokupi Donaruma. Pod presingom su krs, doduse. Kalinic jos jednom demonstrirao svoju beskorisnost, ne kapiram zasto igra pre Silve, obojica su krs, jasno, ali zasto ovaj dobija prilike a Silva ne.

Link to comment

sastavio veliki Milan jos malo 2 i po meseca bez poraza, poslozio Gatuzo fino

nastavak serije u derbiju

bolji Milan i sinoc bio, morao je resiti pre penala, Kalinic kucu promasio

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...