Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

19 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

A, da, ti za atalantu navijaš, a ne za udinese, moja greška :)

 

nista, drag mi je i Udinese ... ali Atalanta je uvek bila po mom ukusu ... stvara igrace, lokalni momci igraju, idealan tim za mladog igraca sa strane ... kao Velez

Link to comment
21 minutes ago, crtamOrasi said:

Kad pomenu stvaranje igrača, corriere je napravio listu igrača u serii a i b po akademijama iz kojih su izašli. Najviše ih ima Roma, 44

 

Meni odmah pao na pamet onaj vic: "E, al' si me napravio..." :D

Link to comment

Ma ovo je skroz očekivano, Roma ima najveći bazen iz koga može da zahvata, na severu je mnogo veća konkurencija. Inače je De Rossijev otac, Alberto, već duži niz godina zadužen za primaveru, konstantno dobar posao radi čovek.

 

A što se sprdate, šta pa fali igračima izašlim iz Romine primavere? Trojica naših standardnih, pritom i reprezentativaca, i još nekolicina sasvim dobrih (Romagnoli, Politano i Caprari). Niko nije proizveo išta bolje. Zašto je pitanje za figc.

Link to comment
10 hours ago, crtamOrasi said:

Kad pomenu stvaranje igrača, corriere je napravio listu igrača u serii a i b po akademijama iz kojih su izašli. Najviše ih ima Roma, 44, pa onda Milan sa 43, Inter sa 40 i Juventus sa 37. Nisam brojao sve najdetaljnije, ali mislim da je Atalanta peta sa 32.

 

 

http://www.astampa.rassegnestampa.it/romacalcio/PDF/2018/2018-02-08/2018020838232853.pdf

 

Hvala, interesantan link, mada bi mogao navesti na pogresne zakljucke.
Pre svega, igrac nije stvoren izlaskom iz akademije, nego igranjem za prvi tim (nije Inter stvorio Bonnucija).
Naravno, nema smisla ni spajati Prvu i Drugu ligu, jer je druga liga u Italiji potpuno srozana (vec dve godine sve novajlije se bore za opstanak i uglavnom ispadaju odmah).
Tako recimo Juve ima samo 14, a Inter i Atalanta po 15 igraca u Prvoj ligi (da su gledali samo 8 dana ranije bio bi i Pazzini kao sesnaesti za Atalantu).
Ovde se gleda samo akademija, gde Juventus, Milan, Inter i Roma (kao znatno bogatiji klubovi) imaju i po nekoliko stotina fudbalera u bilo kom trenutku. 
Dalje, bar osam igraca sa spiska Atalante su bila standardni igraci prvog tima Atalante u nekom periodu (Pazzini bi bio deveti). 
Nijedan igrac sa spiska Juventusa nije nikad bio standardan u prvom timu "stare dame"
Od svih 40 igraca poniklih u Interu, jedino je Santon bio standardan igrac prvog tima u nekom periodu.
Sto se tice Milana, jedino su Donnarumma, De Sciglio i Abate bili standardni prvotimci (sansu da im se pridruze imaju Locatelli i Cutrone).
Roma (iako svakako dosta bolja) nema sigurno vise od 5 igraca koji su nekad bili standardni u prvom timu.
 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...