Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Fudbal je jedna teška prevara, jedino u fudbalu može da se desi da Gabigol bude plaćen 30 miliona, a da osoba koja je to inicirala ne završi na giljotini.
Nema slične industrije.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Brt Roma je prošla u 16 u CL, u igri je za titulu, osim zadnjih par kola, uglavnom igra dobro. Polako.

Nije monchi mađioničar, iskreno meni je iznenađenje da roma već ove godine ima dobre rezultate s obzirom da je novi trener tu, takođe. Jes promaseno sa nekoliko transfera, ali to nije za romu ništa novo [emoji14]

Link to comment

Roma top 3 all time transfera su i dalje iz Sensijeve sampionske ere - Batistuta, Montela, Kasano. To valjda dovoljno govori.

Ipak ono u cemu jesu dobri sezonama u nazad je preprodaja igraca za duplo (nekad cak i tri puta) vece pare.


Ostaje nada da je Monchi planski doveo klince (Under, Shik, Karsdop), a ove malo starije (Moreno, Defrel, Gonalon) kao mrtvi backup opciju, jer kostur tima postoji. Zasto se nije grunulo 40-50 milki za jednog world class igraca ili nesto manje para za 2-3 extra pojacanja je velika misterija obzirom da Roma figurira kao 1 od favorita za Skudeto.

Ja mu necu prezaliti prodaju Leandro Paredesa, nekad bacim oko na njegove igre u Zenitu i misljenja sam da on nije morao da ide - ili bar ne za "samo" 20milki £. Nadam se da postoji neka buy back klauzula za razumnu sumu.

 

A tek one silne pozajmice-moram odraditi 1 sejv na novom FM da se upoznam sa svim ostalim Sadicima, Iturbeima, Skorupskima, Vankerima, Verdijima, Zukanovicima....

Link to comment

Preprodaja dobrih igraca za 2-3x vece pare je rdjava rabota. Ili je rdjava samo ako hoces i da osvojis nesto, nije ako si Udinese.

Maltene svaki od preprodatih je zamenjen random igracem, a niti jedan nije prodat za sumu koja je mogla da bude maksimum. Evo, bazendzije su se letos ritale i podsmevale kada je Salah krenuo da se spominje, a sada 50m za njega deluje smesno malo. Sto smo mi koji smo ga gledali znali, jel.

Marquinhos, Lamela, Benatia, Pjanic, Rudiger... utisak je da nije moralo toliko jeftino.

 

A sto se Paredesa tice ne znam sta da mislim. Ima necega u njemu, ali mislim da ce tesko nauciti da bude aktivniji u igri. Precesto mu se desava da ga nema na terenu, da ne pokriva koridore i napusta poziciju u odbrani i ne nudi se za pas u build-upu. Kad ga pogledas u teoriji bi trebalo da ima sve za vrhunskog zadnjeg veznog, ali to ne funkcionise iz nekog razloga.

Link to comment

Slazem se da su svi pobrojani (i ne samo oni) mogli otici za vece pare, ali to bi znacilo nadogradnju tima, osvajanje nekih trofeja, bolja igra u LS. Letosnja prodaja Salaha je potvrdila slabost Romine uprave i to u trenutku kad su upumpane USA pare i kada je doveden mastermind svih Seviljinih uspeha. 

Link to comment

Sevillini uspesi se svode na plusvalenze u trgovini igračima, uz osvajanja Lige Europe, koje ne izazivaju ne znam kakav interes.
To Monchi za sada radi i u Romi, na zadovoljstvo vlasnika. Nije da su do sada pokazali neku ambiciju na takmičarskom planu.

Link to comment

Pa kako nisu, jebiga, imaju po svim parametrima odličnu sezonu. Ne znam šta vi očekujete da roma ili napoli urade u decembru da bi bili ok, da već rad obezbjede titulu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...