Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Porodise gol, stavio bih radosnog smajlija ali je pre za onog tugaljivog. Ocajna bezidejna igra, promasen penal, nervoza u zavrsnici. Shika je drzao u igri do samog kraja bez ikakvog razloga.

Sledece kolo Juve-Roma.

Link to comment

Sreca da sam otisao po cugu u 20:30 inace bi bilo bas nezgodno :dry:

 

Monchi nam je jebo kevu ovim prelaznim rokom. Da mu Dzeko nije doveo Kolarova ne bi imao igraca u koga moze da uperi prstom i kaze: "Evo, ipak i ja pogodim nesto iako sam izgleda umobolni slep." Ucan invalid ko i svaki turski (ili grcki) nogometas, Schick nezna bambika na ledu sa tananim nozicama, Defrel napadac koji nece dati gol celu deceniju i koji bi imao vise smisla kada bi vukao sulke ili ceze, Karsdorp decko sa kolenima od legure stakla i nitroglicerina i Moreno superjunak kome je supermoc nevidljivost. Vise od 100 miliona ni na sta, majke mu ga spalim celave, a bitno da se cenkao oko Mahreza do poslednje pare i da je propustio Malcoma za sicu.

 

Uvek se iznova iznenadim kakvi prodavci magle i sarlatani rade u poslu u kojem se ipak obrcu nekakvi milioni. Ako je ovo jedan od najboljih sportskih direktora sveta onda fudbal i pored svih para i nije bas odmakao od vremena kada bude priznat gol koji postize redar iza gola ili se protivnickom timu podmetne laksativ u pice.

Link to comment
Ti si kao moj brat, on tvrdi da su 99 posto trenera sarlatani i idioti. [emoji3]
+99


99M su danas sitni novci ako nemas iza sebe izgradjen infrastrukturni tim koji kontrolise SVE. Npr. MC, posle koliko godina i Milijardi ulaganja moze da se pohvali da "zna da igra fudbal"? Bar u PL, i to sa osrednjim, iako samouverenim trenerom. Taj 1% je ko? Murinjo i ostali "low profile" treneri koji nemaju vec zivaca za sve to?

PSZ npr. to jos ne moze jer mu fali neki kurac-palac, nazovi to poklopljenim kockama, normalnom atmosferom u iole normalnom gradu (sto Pariz a pogotovo Rim nece nikad ni biti), uz menadzerisanje unapred 5 pa mozda i 10 godina... Mozda se posreci francuzima za par godina ali Rimljanima teesko, pre ce Milanezima...

Vidi Bajern, vidi Juve, RM, Barsa. Sve su to sportska drustva gurana od mocnika, dali (su)realnih, industrijskih ili kladionicarskih nije ni vazno. Para se vrti tamo gde ima uslova za to a ne po gradovima gde kad padne kisa bude kolaps, gde igraci prave saobracajke ili zestoki ulicni protesti traju danima...

Fudbal je danas utopija (i) jer se igraci cene stotinama miliona evra. Sledece godine i milijarda/om, uzgred sta mislite kako se osecaju fudbalerke koje trce isto kao Ronaldo, sutiraju loptu jos lepse, pametnije su jer vise rade a zaradjuju hiljadu puta manje? Neki to zovu reklamiranjem kluba, drugi pranjem novca a po meni je to ulaganje u 1 industriju "hleba i igara". Toliko nervoze se nabije/izbaci da mi se cini da dok se sav taj cirkus vrti dobri smo. A kad padne fudbalska lopta sa konja onda smo nagrabusili. Ostaje F1 i onaj curling...

Inviato dal mio U65GT utilizzando Tapatalk

Link to comment

@Sef

 

Uhm, covek jest potrosio skoro 100m na osmoricu igraca. Od te osmorice pogodak je definitivno Kolarov, a kakav takav ucinak imaju jos Pelegrini i Gonalons. Kolarov je dosao na Dzekovu intervenciju (najozbiljnije, inace ne bi ni bio razmatran), Pellegrini je kapiten iz nase primavere i taj dil je jos pre koju godinu pravljen tako da se on vrati. Gonalons je valjda originalna Monchijeva ideja, priznajem. Sve ostalo je horor, a tu su bas ulupane ozbiljne pare.

 

Karsdorp je dosao povredjen i povredjen ce biti najmanje do pocetka sledece sezone. Sto je jebem li ga sta, ali dobar posao svakako nije.

Morena nismo posteno ni videli, al ajde on je bas jeftinoca i promasaj je samo zato sto je pojeo nonEu mesto.

Under je uzas zivi, a placen je sasvim solidnu kintu. Generalno mislim da je umobolnost kupovati Turke i Grke, ne znam kada ce ljudima da postane jasno da ti ne znaju da igraju fudbala i da tamo mozes da kupis dobar giros/kebab ili masline a nikako fudbalera. Pritom je pojeo jos jedno nonEu mesto i ruzan je kao lopov.

Defrel nije fudbaler. Sd koji pljune 20m na njega je najobicnija neznalica. Covek koji ne ume da kontrolise loptu i kome je brzina jedini adut za ekipu koja u ligi uglavnom igra protiv bunkera. Dobar plan. Pritom se njegov transfer u kombinaciji sa Schickom cini jos umobolnijim jer niti jedan niti drugi nisu desna krila a konkurisu za poziciju coveku koji je prosle sezone bio najbolji strelac lige. Gomilanje igraca na jednoj poziciji dok ti druga zvrji prazna. A da, Schick je povredjen celu polusezonu, ima problem sa srcem i najskuplji je igrac u istoriji Rome.

 

Jebem li ga, Sefe, jebem li ga. Daj meni 100m, devetoricu savetnika i mrezu od 300 skauta (ovo je njegov podatak, nisam ja izmislio) i uradicu bolji posao od toga sigurno. Imao je zadatak da dovede levog beka, kreativnog veznjaka i desno krilo i uradio bi bas nista da nije imao srece sa Kolarovim.

Mogao je te pare da spca na Serija i Mahreza/Malcoma, popuni rupe pozajmicama, slobodnim agentima, veteranima i tudjim otpadom i Roma bi sada bila u milion puta boljoj poziciji. Nije to generalisanje posle bitke no nesto sto je moglo da se predvidi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...